Zabójstwo 11-latka z Katowic. Na jaw wyszły makabryczne szczegóły

322

Finał poszukiwań 11-letniego Sebastiana z Katowic okazał się tragiczny. W niedzielę 23 maja policjanci znaleźli ciało chłopca. W sprawie zatrzymano 41-latka z Sosnowca. Mężczyzna przyznał się do uprowadzenia i zabójstwa chłopca.

Zabójstwo 11-latka z Katowic. Na jaw wyszły makabryczne szczegóły
41-latek z Sosnowca przyznał się do zamordowania 11-latka. (Śląska Policja)

W sobotę wieczorem policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zostali powiadomieni o zaginięciu 11-letniego Sebastiana, który nie wrócił do domu po zabawie na pobliskim placu zabaw w dzielnicy Dąbrówka Mała. Natychmiast rozpoczęto jego poszukiwania.

41-latek przyznał się do uprowadzenia i zabójstwa 11-latka

Policjanci na podstawie nagrań z monitoringu ustalili, że za zaginięciem chłopca może stać mężczyzna, który poruszał się samochodem marki Ford w pobliżu placu zabaw. 41-letni mieszkaniec Sosnowca został szybko zatrzymamy. Mężczyzna przyznał się do uprowadzenia, a następnie zabójstwa 11-latka.

Wkrótce policjanci odnaleźli na terenie miejsca budowy w Sosnowcu ukryte ciało chłopca. W niedzielę 23 maja, przez wiele godzin w miejscu gdzie znaleziono zwłoki chłopca pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza z Katowic oraz z katowickiej komendy wojewódzkiej. Stróże prawa pod nadzorem prokuratora skrupulatnie zbierali ślady i wszelkie dowody tego przestępstwa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zatrzymany 41-latek trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce stanie przed sądem, który podejmie decyzję o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania. Z nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej wynika, że mężczyzna jest optykiem. 41-latek już wcześniej był notowany za znęcanie się oraz uprowadzenie rodzicielskie. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie.

Polsat News podaje, że mężczyzna najpierw wykorzystał seksualnie chłopca, udusił, po czym chciał go zabetonować w podmurówce garażu.

To z całą pewnością jedna z najbardziej makabrycznych zbrodni, jakie miały miejsce w ostatnich latach na Śląsku. Mężczyzna najpierw uprowadził chłopca, a później najprawdopodobniej - bo policja tego jeszcze nie potwierdza - wykorzystał go seksualnie, udusił i chciał zabetonować w podmurówce garażu, który budował - relacjonuje reporter Polsat News.
Zobacz także: Nowy rodzaj koronawirusa z Malezji. Przenosi się z psów na ludzi
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić