aktualizacja 

Zabójstwo "pakistańskiej Kim Kardashian". Brat uniewinniony

19

Brat Qandeel Baloch, gwiazdy mediów społecznościowych nazywanej "pakistańską Kim Kardashian", został uniewinniony od zarzutów morderstwa. Wcześniej przyznał się do zabicia siostry za "przyniesienie hańby" rodzinie.

Zabójstwo "pakistańskiej Kim Kardashian". Brat uniewinniony
Qandeel Baloch została zamordowana w 2016 r. (Facebook)

Waseem Baloch, brat pakistańskiej gwiazdy mediów społecznościowych Qandeel Baloch, został uniewinniony od zarzutów morderstwa. Sąd apelacyjny uwolnił go 3 lata po tym, jak został skazany na dożywocie za zabójstwo siostry.

Orzeczenie sądu nie zostało jeszcze podane do wiadomości publicznej. Adwokat Waseema powiedział BBC, że decyzja o uniewinnieniu zapadła po tym, jak rodzice skazanego powiedzieli, że mu wybaczyli i chcieli uniewinnienia go i po tym, jak mężczyzna złożył skargę, że jego przyznanie się do winy zostało wymuszone przez policję.

Qandeel Baloch była gwiazdą mediów społecznościowych. Zyskała rozgłos dzięki publikowaniu odważnych zdjęć i wpisów oraz krytykowaniu konserwatywnego i  patriarchalnego modelu społecznego. Nazywana była "pakistańską Kim Kardashian".

Brat "pakistańskiej Kim Kardashian" przyznawał się do zbrodni

26-latka została zamordowana w lipcu 2016 r. w swoim rodzinnym domu w Multan, w prowincji Pendżab. W związku z jej śmiercią zatrzymano jej młodszego brata, który miał podać jej środki nasenne, a następnie udusić. Waseem przyznał się do zabójstwa siostry i zeznał, iż było to tzw. honorowe zabójstwo spowodowane "przyniesieniem hańby" rodzinie. Podkreślał, że nie żałuje tego co zrobił.

Kobiety rodzą się po to, aby siedzieć w domu i podążać za tradycją. Moja siostra nigdy tego nie robiła - powiedział.

Zobacz także: Eksplozja na stacji paliw na Białorusi. Dramatyczne nagranie świadka

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić