Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

Zabrała pieniądze z komunii syna. I powiększyła sobie biust

41

Trwa sezon komunijny. Dzieci często otrzymują w kopertach znaczące sumy pieniędzy, którymi siłą rzeczy zarządzają rodzice. Na jednym z forów internetowych pewna kobieta wyznała, że jej koleżanka z pracy przywłaszczyła sobie pieniądze dziecka. W całości wydała je na operację powiększenia biustu.

Zabrała pieniądze z komunii syna. I powiększyła sobie biust
Zabrała pieniądze dziecka z komunii, wydała je na operację biustu (Pixabay)

Niektórzy rodzice przyznają się, że zabierają dzieciom pieniądze otrzymane z okazji pierwszej komunii świętej. Zazwyczaj kwota ta pokrywa koszta wydane na przyjęcie komunijne. Z reszty pieniędzy fundują dzieciom jakieś prezenty lub odkładają je na koncie bankowym.

Jednakże są i tacy, którzy przeznaczają środki na własne potrzeby. Na jednym z forów internetowych, użytkowniczka opisała nietypową sytuację. Jej koleżanka z pracy była bardzo zadowolona z komunii swojego syna, ponieważ planowała wykorzystać jego pieniądze.

Jak relacjonuje portal Lelum, kobieta jakiś czas po komunii przyszła do pracy całkiem odmieniona.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ile dać w kopercie na komunię? Polacy podają konkretne kwoty

Komunijne pieniądze wydała na nowy biust

Koleżanka z pracy autorki posta pochwaliła się, że jej syn zebrał niemal 10 tysięcy złotych podczas swojej pierwszej komunii. Jednak zamiast przeznaczyć te środki na cele związane z dzieckiem, całą kwotę postanowiła zainwestować w operację powiększania biustu.

Kiedy koleżanka zapytała ją o to, dlaczego zdecydowała się na operację, odpowiedziała, że wreszcie miała na to środki finansowe. Jak donosi portal Lelum, wszystkie pieniądze, które syn kobiety zostały przeznaczone na wymarzoną operację plastyczną.

Internautka wyraziła oburzenie nad pazernością tej kobiety. Dodała, że nie może zrozumieć, jak ktoś może tak pozbawiać dziecko środków, które otrzymało od bliskich.

Czy rodzice mogą zabrać dziecku pieniądze z komunii?

Dzieci, które przystępują do pierwszej komunii świętej, zazwyczaj otrzymują od bliskich koperty wypełnione pieniędzmi. Corocznie internauci zastanawiają się, jaką sumę przekazać z tej okazji. Zazwyczaj jest to paręset złotych. Jednak, niewielu rodziców po komunii, przekazuje pieniądze dzieciom.

Kodeks rodzinny i opiekuńczy precyzuje, że rodzice, którzy zarządzają majątkiem swoich dzieci, nie mogą go zawłaszczyć. W przypadku, gdy zabierają pieniądze z komunii, mamy do czynienia z kradzieżą. Wielu rodziców jednak o tym nie wie, a pozostała część ignoruje prawo.

Warto jednak pamiętać, że po ukończeniu 13. roku życia dziecko zyskuje prawo do samodzielnego zarządzania swoimi pieniędzmi, co oznacza, że może żądać zwrotu zawartości komunijnych kopert.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić