Zabytkowa parafia stanęła w płomieniach. Ksiądz w szpitalu

437

Jedna osoba dostała obrażeń w wyniku pożaru w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej (woj. podlaskie). Drewniana plebania spłonęła całkowicie, z niej o własnych siłach wydostali się dwaj księża. Jeden z nich trafił do szpitala — informuje RMF FM.

Zabytkowa parafia stanęła w płomieniach. Ksiądz w szpitalu
Pożar drewnianej parafii w Podlaskiem. Ksiądz trafił do szpitala (Facebook, OSP Augustów)

Pożar wybuchł w Studzieniczej na obrzeżach Augustowa w województwie podlaskim w niedzielę, 24 października w nocy. Około godziny drugiej informację o płonącej plebani otrzymał dyżurny ochotniczej straży pożarnej w Augustowie-Lipowcu.

Akcja gaśnicza trwała ponad 8 godzin

Na miejsce wysłano kilka zastępów straży pożarnej. Łącznie w akcji uczestniczyło aż 63 strażaków. Jak poinformował radio RMF FM rzecznik straży pożarnej w Augustowie Krzysztof Kiewla, akcja straży trwała ponad osiem godzin.

Sytuację utrudniało to, że plebania była drewniana. W związku z tym, mimo wielogodzinnych starań strażaków, nie udało się uratować budynku - uległ całkowitemu zniszczeniu. Natomiast sanktuarium nie jest zagrożone.

Ksiądz trafił do szpitala

Jak podaje RMF FM, w trakcie gaszenia pożaru z płonącego budynku o własnych siłach wyszli dwaj księża. Jeden z nich trafił do szpitala. W tej chwili służby nie informują o stanie zdrowia duchownego.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Jaki jest papież? Polski duchowny wskazuje
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić