o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Joanna Dembek
|

Nigdy nie zostawiaj otwartych drzwi do sypialni. Powód jest prosty

571
Podziel się

Ludzie dzielą się na tych, którzy na noc zamykają drzwi do sypialni, nawet jeżeli robią to odruchowo, oraz tych, którzy wolą spać przy otwartych. Czy to robimy, czy nie, może to mieć ogromny wpływ na nasze samopoczucie, a nawet bezpieczeństwo.

Nigdy nie zostawiaj otwartych drzwi do sypialni. Powód jest prosty
Oto powody, dla których warto to robić (©west_photo - stock.adobe.com)
bESMwnIR

Z pozoru czynność ta może wydawać się błaha, ale tak naprawdę może mieć ogromny wpływ na nasze życie. Istnieją przekonujące powody, aby wyrobić w sobie nawyk zamykania drzwi od sypialni na noc. Może to uchronić nas nawet przed śmiercią.

Kiedy jesteśmy zmęczeni po całym dniu raczej nie zastanawiamy się jakie znaczenie ma dla naszego samopoczucia i bezpieczeństwa zamykanie sypialnianych drzwi. Co jednak może się stać jeżeli tego nie zrobimy?

bESMwnIT

Ochrona przez pożarem

Prosty nawyk zamykania drzwi w pomieszczeniach, w których się śpi, może uchronić nas przed prawdziwą tragedią. Kiedy w domu wybuchnie pożar, zamknięte drzwi znacznie opóźnią rozprzestrzenianie się ognia, ponieważ stanowią barierę pomiędzy pomieszczeniem, w którym znajduje się źródło ognia a pokojem, w którym przebywamy.

Zamknięte drzwi odcinają również dopływ tlenu z naszego pokoju, który podsyca ogień. I co równie ważne, przy zamkniętych drzwiach toksyczne produkty spalania nie będą tak szybko docierały do miejsca, w którym się znajdujemy. Kiedy śpimy, nie jesteśmy świadomi zagrożenia, a zamknięte drzwi sprawią, że będziemy mieli więcej czasu na odpowiednią reakcję.

Schronienie przed włamywaczem

Kiedy w nocy do domu wedrze się złodziej lub inny bandyta, lepiej mieć zamknięte drzwi do sypialni, wtedy możemy uniknąć bezpośredniego kontaktu z włamywaczem. Gdy przebudzimy się i usłyszymy niepokojące hałasy dobiegające z innego pomieszczenia, będziemy mieli więcej czasu na reakcję i spowoduje to mniejsze prawdopodobieństwo, że złodziej usłyszy nas kiedy będziemy kontaktowali się z policją.

bESMwnIZ

Izolacja przed hałasem

Cisza ma ogromny wpływ na jakość naszego snu. Kiedy nic nie rozprasza naszej świadomości, organizm odpoczywa skuteczniej. To bardzo ważne zwłaszcza dla osób, które miewają problemy z zasypianiem i dla tych, którzy mają płytki sen. Częste wybudzanie się w nocy ma olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie w ciągu dnia. Warto więc odizolować się jak to tylko możliwe od wszelkich hałasów, aby nasz umysł mógł się odpowiednio wyciszyć i odpocząć po całym dniu przebywania wśród mniejszych lub większych hałasów.

Witalność i energia

Według zasad feng shui sypialnia to najważniejsze pomieszczenie w całym domu, ponieważ to tam nasz umysł i ciało może się zrelaksować. Zamknięte drzwi w sypialni oraz odpowiednia aranżacja wnętrza, mają dobry wpływ na nasze samopoczucie. Umysł się odpręża, ciało regeneruje, a my budzimy się w pełni wypoczęci i zrelaksowani.

bESMwnJa
Zobacz także: Wikingowie w Ameryce. Przełomowe odkrycie równo sprzed 1000 lat
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESMwnJu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(571)
Tu i teraz.
miesiąc temu
Nie dosc ze zamykam drzwi i to na klucz, barykaduje drzwi i okna od wewnatrz, wkladam czopki do uszu i opaske na oczy, to jeszcze monitoruje sie podczas snu bo......ja juz nawet sobie nie ufam......
Agnestkm
miesiąc temu
Nie wiem co was tak rozśmieszyło?? Dzięki zamkniętym drzwiom uniknęłam śmierci (miałam włamywacza w domu a jak się później okazało napadł wcześniej 2 osoby jedna niestety zmarła od pobicia i gwałtu jaki ten złoczyńca jej wyrządził. ) Niektóre artykuły są faktycznie banalne i idiotyczne,jednak tym razem mieli rację. Nie życzę nikomu tych doświadczeń. Pozdrawiam smieszkow i oby was ominęło to wszystko co czytaliście.
Janina
miesiąc temu
Teraz się zastanawiam, czy prowadząc samochód nie trzymać uchylonych drzwi.
bESMwnJv
J23
miesiąc temu
Hahaha , padłam...
Ktopiszete
miesiąc temu
Dawno czegoś bardziej głupiego nie czytałam.
Polak
miesiąc temu
Zamknięte drzwi do sypialni powodują że tlen który tam jest w nocy spalamy i grozi nam niedotlenienie.
Rob
miesiąc temu
Zgadzam się z komentarzami. Zapytano mnie kiedyś, gdzie w domu powinniśmy trzymać gaśnicę? Prawidłowa odpowiedź - w sypialni właśnie! Obudzeni w nocy pożarem, mamy gasnicę pod ręką i możemy reagować, gasić lub torować drogę ewakuacji. Dla mnie logiczne i tak zrobiłem. Polecam : )
Rob
miesiąc temu
Kiedyś miałem marzenie, aby pozwalano mi zamykać na noc drzwi od pokoju, w którym śpię ...nigdy się nie spełniło 😥
Gdańszczanin
miesiąc temu
Joanna Dembek. Pani tak na poważnie pisała te porady o zamykaniu drzwi ? . Najgłupszym stwierdzeniem i argumentacją jest o tym pożarze :) i złodzieju :) Zresztą cały ten artykuł to zapewne pisała jakaś pani mała latorośl /dziecko/ .Izolacja przed hałasem ?! raczy pani sobie żartować skoro za oknem jest większy zawsze hałas a często sąsiad z dołu lub góry bardziej hałasuje więc co w tym drzwi pomogą ? .Piszecie " Stop Hejt-owi" Nie będzie hejtu jeżeli redaktorzy będą pisali na poziomie .
Pppppp
miesiąc temu
Hahaha kto te bzdury pisze sam potwierdził że przy zamkniętych drzwiach jest mało tlenu w sypialni a wy jeszcze słuchajcie idio... to napewno szybko was wykończą mało tlenu to wiadomo że sen raczej nie jest wypoczynkiem tylko męczarnią no chyba że okno otworzysz ale to też chalasy z zewnątrz i tak dalej o kwiatach hmm kwiaty w nocy pobierają tlen jak masz sypialnie zamknięta i sporo kwiatów powodzenia wzywam was do odpowiedniego myślenia i nie pisania bzdur za kilka groszy bez urazy
David
miesiąc temu
Nie mam sypialni, spie w salonie 😜
bicz boży
miesiąc temu
brednie
Jan
miesiąc temu
Kto te pierdoły napisał?
bESMwnJn
Sesil
miesiąc temu
Naukowcy słusznie alarmują że jest nas za dużo, naprodukowało się tyle byle jakich dziennikarzyn i piszą byle o czym i byle jak. Do tego dochodzi bezczelna i głupia wręcz manipulacja czytelnikiem. Na szczęście sami skazaliśmy się na zagładę więc planeta w końcu odetchnie od szkodnika jakim jest człowiek.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić