oprac. Joanna Dembek| 

Nigdy nie zostawiaj otwartych drzwi do sypialni. Powód jest prosty

951

Ludzie dzielą się na tych, którzy na noc zamykają drzwi do sypialni, nawet jeżeli robią to odruchowo, oraz tych, którzy wolą spać przy otwartych. Czy to robimy, czy nie, może to mieć ogromny wpływ na nasze samopoczucie, a nawet bezpieczeństwo.

Nigdy nie zostawiaj otwartych drzwi do sypialni. Powód jest prosty
Oto powody, dla których warto to robić (©west_photo - stock.adobe.com)

Z pozoru czynność ta może wydawać się błaha, ale tak naprawdę może mieć ogromny wpływ na nasze życie. Istnieją przekonujące powody, aby wyrobić w sobie nawyk zamykania drzwi od sypialni na noc. Może to uchronić nas nawet przed śmiercią.

Kiedy jesteśmy zmęczeni po całym dniu raczej nie zastanawiamy się jakie znaczenie ma dla naszego samopoczucia i bezpieczeństwa zamykanie sypialnianych drzwi. Co jednak może się stać jeżeli tego nie zrobimy?

Ochrona przez pożarem

Prosty nawyk zamykania drzwi w pomieszczeniach, w których się śpi, może uchronić nas przed prawdziwą tragedią. Kiedy w domu wybuchnie pożar, zamknięte drzwi znacznie opóźnią rozprzestrzenianie się ognia, ponieważ stanowią barierę pomiędzy pomieszczeniem, w którym znajduje się źródło ognia a pokojem, w którym przebywamy.

Zamknięte drzwi odcinają również dopływ tlenu z naszego pokoju, który podsyca ogień. I co równie ważne, przy zamkniętych drzwiach toksyczne produkty spalania nie będą tak szybko docierały do miejsca, w którym się znajdujemy. Kiedy śpimy, nie jesteśmy świadomi zagrożenia, a zamknięte drzwi sprawią, że będziemy mieli więcej czasu na odpowiednią reakcję.

Schronienie przed włamywaczem

Kiedy w nocy do domu wedrze się złodziej lub inny bandyta, lepiej mieć zamknięte drzwi do sypialni, wtedy możemy uniknąć bezpośredniego kontaktu z włamywaczem. Gdy przebudzimy się i usłyszymy niepokojące hałasy dobiegające z innego pomieszczenia, będziemy mieli więcej czasu na reakcję i spowoduje to mniejsze prawdopodobieństwo, że złodziej usłyszy nas kiedy będziemy kontaktowali się z policją.

Izolacja przed hałasem

Cisza ma ogromny wpływ na jakość naszego snu. Kiedy nic nie rozprasza naszej świadomości, organizm odpoczywa skuteczniej. To bardzo ważne zwłaszcza dla osób, które miewają problemy z zasypianiem i dla tych, którzy mają płytki sen. Częste wybudzanie się w nocy ma olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie w ciągu dnia. Warto więc odizolować się jak to tylko możliwe od wszelkich hałasów, aby nasz umysł mógł się odpowiednio wyciszyć i odpocząć po całym dniu przebywania wśród mniejszych lub większych hałasów.

Witalność i energia

Według zasad feng shui sypialnia to najważniejsze pomieszczenie w całym domu, ponieważ to tam nasz umysł i ciało może się zrelaksować. Zamknięte drzwi w sypialni oraz odpowiednia aranżacja wnętrza, mają dobry wpływ na nasze samopoczucie. Umysł się odpręża, ciało regeneruje, a my budzimy się w pełni wypoczęci i zrelaksowani.

Zobacz także: Wikingowie w Ameryce. Przełomowe odkrycie równo sprzed 1000 lat
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić