"Żądam usunięcia Putina". Apel w Rosji

"Żądam usunięcia prezydenta Federacji Rosyjskiej Putina" - oświadczył rosyjski polityk Leonid Gozman. Jak powiedział, należy do tego użyć procedur przewidzianych w konstytucji. Zaznaczył jednocześnie, że wie, że rosyjskie władze tego nie zrobią.

"Żądam usunięcia Putina". Apel w Rosji
Leonid Gozman domaga się usunięcia Putina ze stanowiska prezydenta Rosji. Na zdjęciu Putin i Siergiej Szojgu (Getty Images, Mikhail Svetlov)

Leonid Gozman jest rosyjskim politykiem oraz działaczem społecznym. W 1976 roku ukończył Wydział Psychologii Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego, gdzie zrobił doktorat oraz prowadził wykłady.

Gozman był jednym z liderów partii politycznej Sojusz Sił Prawicowych. Jako opozycjonista wielokrotnie publicznie potępiał działania Władimira Putina, m.in. w 2018 roku wysłał do niego list otwarty, w którym ostro skrytykował jego działalność oraz wezwał do oddania władzy.

Atak na Ukrainę. Leonid Gozman domaga się usunięcia Władimira Putina

Leonid Gozman już w 2014 roku wyrażał dezaprobatę wobec wysłania na Ukrainę wojsk rosyjskich. Teraz zdecydował się ponownie wystosować apel, jednak jego adresatem nie okazał się już Władimir Putin, a deputowani z Federalnego Zgromadzenia Federacji Rosyjskiej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W apelu, który opublikował na Twitterze, Gozman domaga się rozpoczęcia procesu dymisji obecnego prezydenta. Odsunięcie Władimira Putina od władzy miałoby odbywać się nie poprzez rewolucję, a rozwiązania przewidziane na taką okoliczność w rosyjskiej konstytucji.

Domagam się, aby deputowani Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej rozpoczęli proces dymisji prezydenta Putina w trybie przewidzianym w konstytucji – napisał Leonid Gozman na Twitterze.

Leonid Gozman zdaje sobie sprawę, że jego apele nie odniosą rezultatu. Podkreślił jednak, że dla dobra Rosji i reszty świata deputowani powinni odsunąć Putina od władzy, a obowiązkiem jego samego jest protestowanie przeciw niesprawiedliwości.

Nie zrobią tego, choć to ich obowiązek. A moim obowiązkiem jest się tego domagać – podsumował Leonid Gozman.
Zobacz także: Zobacz też: Przejęcie władzy w Rosji przez Putina. ''Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby wygrał''
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić