Zadzwonił do księdza. Miał niecne zamiary

21

Mężczyzna podający się za policjanta próbował oszukać księdza, wmawiając mu, że trzeba się zająć pilnymi sprawami parafii. Kiedy to się nie udało, oszust skontaktował się z 68-latką. Kobieta przekazała sporą sumę pieniędzy, wierząc, że rozmawia z prawdziwym funkcjonariuszem.

Zadzwonił do księdza. Miał niecne zamiary
Próbował oszukać księdza. Z 68-latką się mu udało (Pixabay)

Oszust zadzwonił do 68-letniej kobiety pod numer firmy w Rawiczu, w której pracuje. Powiedział, że jest policjantem i prowadzona jest właśnie bardzo ważna akcja, w celu zatrzymania oszustów bankowych. Groził, że wystraszonej kobiecie, że odmowa współpracy pociągnie za sobą konsekwencje.

Oszukał 68-latkę

Mężczyzna, który się skontaktował z kobietą jak opisała pokrzywdzona był pretensjonalny szantażował ją, że jeżeli nie będzie współpracowała całą akcja może się nie powieść a ona zostanie obciążona konsekwencjami zarówno finansowymi jak i prawnymi - przekazała policja z Rawicza.

Kobieta, działając pod silną presją wykonywała wszystko, co kazał jej rzekomy policjant. Wypłaciła oszczędności ze swojego konta i wpłaciła na wskazane przez oszusta. Tym sposobem kobieta straciła niemal 50 tysięcy złotych. Kidy zrozumiała, że prawdopodobnie została oszukana i fakt ten zgłosiła na policje, pieniądze z konta wskazanego przez oszusta już zostały wypłacone.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tajemnicze manewry Białorusi i Rosji. Poderwano myśliwce MiG-29

Policja z Rawicza ku przestrodze opublikowała nagranie rozmowy z oszustem, jakie otrzymali od księdza. Fałszywy policjant chciał naciągnąć także duchownego, twierdząc, że coś dzieje się w jego parafii.

Z tej strony się kłania starszy sierżant Marcin Grad, dzwonimy z wydziału śledczego z policji. Chciałbym przeprosić księdza, że aktualnie się kontaktuję przez telefon, ale musimy koniecznie porozmawiać odnośnie tutejszej parafii. Uprzedzam, że nasza rozmowa od tego momentu jest nagrywana - słyszymy na nagraniu.

- Ja też nagrywam - odparł czujnie ksiądz, co wytrąciło oszusta z równowagi. Ostatecznie nie udało się przechytrzyć duchownego.

Policjanci ostrzegają przed takimi sytuacjami. Przypominają, że oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania i dlatego podczas rozmów telefonicznych trzeba wykazać się dużą ostrożnością. Kiedy rozmówca telefoniczny wydaje się podejrzany zwyczajnie należy się rozłączyć lub zadzwonić na nr alarmowy.

Przede wszystkim pamiętajmy, że prawdziwy policjant, czy też funkcjonariusz innych służb, nigdy nie będzie żądał od nad przekazania jakichkolwiek pieniędzy - dodają policjanci.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić