o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Bieszczady. Odnaleziono ludzkie szczątki. Obok leżał australijski dokument

31
Podziel się

Pracownicy remontujący bieszczadzkie schronisko Chatka Puchatka przy jednym ze szlaków odnaleźli ludzkie szczątki. Nieopodal śledczy znaleźli też prawo jazdy wystawione w Australii, należące do 79-letniego mężczyzny. Według jednej z hipotez zmarłym mógł być działacz "Solidarności".

Bieszczady. Odnaleziono ludzkie szczątki. Obok leżał australijski dokument
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)
bDzPEwUR

Jak podaje "Gazeta Wyborcza" 31 sierpnia pracownicy remontujący schronisko Chatka Puchatka w Bieszczadach, odnaleźli w pobliżu szlaku prowadzącego na Połoninę Wetlińską w Bieszczadzkim Parku Narodowym ludzkie szczątki.

Wszystko wskazuje na to, że ciało leżało w lesie od dłuższego czasu. Zostało prawdopodobnie rozszarpane przez dzikie zwierzęta. Szczątki były w tak złym stanie, że pracujący na miejscu śledczy nie byli w stanie określić płci zmarłej osoby - pisze Gazeta Wyborcza.
bDzPEwUT

Śledztwo przejęła Prokuratura Rejonowa w Lesku. Szczątki zostały zabezpieczone i przekazane do zakładu medycyny sądowej w Krakowie. Badania wykażą teraz, jaka była przyczyna śmierci osoby. Śledczy mają już jednak pewne hipotezy co do jej tożsamości.

Czy to szczątki działacza "Solidarności"?

Trop wziął się dzięki znalezionemu nieopodal dokumentowi. Było to prawo jazdy wydane w Australii należące do 79-latka z woj. śląskiego. W ten sposób nawiązano kontakt z byłą żoną mężczyzny, która od lat nie miała z nim kontaktu. Ich dzieci mieszkają w Australii. To od nich prokuratura planuje pobrać materiał genetyczny.

bDzPEwUZ

Wyborcza informuje że śledczy dotarli do jednego świadka, który utrzymuje, że przed rokiem w okolicach miejscowości Wołosate widział mężczyznę, który jest podobny do tego ze zdjęcia w dowodzie osobistym. Przy szczątkach znaleziono także zegarek z ręcznie nakręcanym mechanizmem, który miał zatrzymać się w listopadzie ubiegłego roku.

Tymczasem lokalny portal SuperNowości24 pisze, że zmarły mógł być opozycjonistą w czasach PRL oraz wysoko postawionym działaczem "Solidarności" w regionie. Mężczyzna miał być w latach 80. internowany w Nowym Łupkowie (pow. sanocki), a po uwolnieniu wyemigrować na Antypody.

Zobacz także: Szczątki z Syberii. Pierwsze takie odkrycie w historii
bDzPEwVa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzPEwVu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
gosc
4 miesiące temu
Zaginął w czasach solidarności czy rok temu? Jakoś to bez składu.
dziwne
4 miesiące temu
Co on tam robił bo chyba nie siedzial w lesie 30 lat ? Dziwny ten temat ale trzeba zapytać rywala P dudy .
wezuwiuasz3
4 miesiące temu
W zeszłym roku w Kalnicy widziałem opuszczony samochód na blachach ze śląska i była tam przyczepa kempingowa.Samochód stał zarośnięty w trawie W przyczepie była uchylona szyba,Wszystko wskazywało że ktoś od dłuższego czasu tam nie był.
bDzPEwVv
Krzysztof K.
4 miesiące temu
Jakieś brednie...
Grzegorz
4 miesiące temu
Wszystkim wypisującym bzdurne komentarze. Przecież chodzi o człowieka.
Najnowsze komentarze (31)
add+
4 miesiące temu
boli mnie w krzyżu obok tarnicy
salcia
4 miesiące temu
chciał je oddać przed śmiercią?
stiv
4 miesiące temu
kto to pisze
Józek S65AMG
4 miesiące temu
wspólnik wjeżdża... czas się liczy..
Ola G 63AMG
4 miesiące temu
esp po co wyłączasz trakcje... żeby zostawić miejsce dla białego mata.. 0
Ola G 63AMG
4 miesiące temu
im szybciej tym lepiej trzyma się nawierzchni, oby głupi ma szczęście.
250km/h
4 miesiące temu
średnia do celu... teraz może być im ciemniej tym lepiej widzi.. martwy przód prawy przód.. wystarczy że opóźni jej wyjście.. watach co wysyła to co widzą i słyszą
mol
4 miesiące temu
Co to są antypody
bDzPEwVn
GT3
4 miesiące temu
77, czas kradnie bo to pojęcie liczb... świadomość to tak...
GT3
4 miesiące temu
reszta funkcji znana... tak myślę.. czarne skrzynki one podają średnią która uświadamia pudernice... że tak jest.. mało zanim wystartuję zna wynik bo już wróciła
liczby
4 miesiące temu
1,2,3,4,5,6,77,8,9,0... to jest nasza pamięć.. zrozumiałe? zadaj pytanie! nie , nie tylko tak!!
Dziwne trochę
4 miesiące temu
Zginął pewnie jakoś rok czy dwa lata temu. Interesujące, że ciało znaleźli dopiero teraz. Koło Chatki Puchatka zazwyczaj jest tłok, a szlaków nie ma zbyt wiele - Z tego co pamiętam, to tam jest szlak łysym grzbietem Połoniny Wetlińskiej, gdzie nie zwłoki byłyby widoczne i ze dwa podejścia z Wetliny, na których jest tłok. Pewnie zwłoki były przy ścieżce schodzącej na północną, dzikszą stronę połoniny.
BAY
4 miesiące temu
I po co to wszystko było , na gorsze się zmieniło i tyle
Najbardziej
4 miesiące temu
wiarygodna gazeta, która nigdy nie kłamie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić