aktualizacja 

Zaginął na dwa miesiące. Pies został odnaleziony w niebezpiecznym miejscu

5

Grupa miłośników penetrowania jaskiń właśnie była w trakcie ekspedycji, kiedy trafili na zaskakujący widok. Ich oczom ukazał się pies, który już na pierwszy rzut oka znajdował się w kiepskiej kondycji. Czym prędzej rozpoczęli akcję ratunkową.

Zaginął na dwa miesiące. Pies został odnaleziony w niebezpiecznym miejscu
Przez dwa miesiące nie było wiadomo, co się dzieje z czworonogiem. Ocalono go cudem (Facebook, Rick Haley)

Jak informuje portal Bellingham Herald, do nietypowej akcji ratunkowej doszło w Perryville w stanie Missouri. Jednymi z grotołazów, którzy brali w niej udział, byli Rick Haley i Gerry Keene. Pierwszy z mężczyzn zrelacjonował, co się wydarzyło, na swoim profilu na Facebooku.

Do jaskini weszło kilka grup. Jedna z nich odkryła, że w jaskini znajduje się pies. (...) Gerry Keene i ja pomogliśmy w jego uratowaniu. Nie był w dobrej kondycji – opisywał Rick Haley na Facebooku.

Pies nie mógł wydostać się z jaskini. Ocaliła go grupa grotołazów

Aby ocalić psa, grotołazi byli zmuszeni umieścić psa w marynarskim worku. Z torby wystawała mu jedynie głowa. Zrobili to nie tylko dla bezpieczeństwa czworonoga, lecz ratowników, których w panice mógłby on zaatakować. Jednocześnie Rick Haley podkreślał, że przez cały czas zwierzak trzymał się dzielnie i posłusznie wykonywał polecenia swoich wybawicieli.

Pies był całkowicie chętny do współpracy (...) Był szczęśliwy, że wyszedł – chwalił czworonoga Rick Haley (Facebook).
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Grotołazi skontaktowali się z funkcjonariuszami straży pożarnej. Zrelacjonowali im całą akcję oraz poprosili o pomoc w odnalezieniu prawowitego właściciela psa. Okazało się, że jest to suczka o imieniu Abby, której zaginięcie zgłoszono 9 czerwca.

Abby wróciła już do prawowitego właściciela. Rick Haley jest bardzo zaskoczony faktem, że czworonóg dostał się aż tak daleko. Tom Moore Cave jest bowiem częścią systemu Moore Cave, więc jednego z największych systemów jaskiń w całym stanie Missouri.

Nie mam pojęcia, jakim cudem dostał się do jaskini – dziwił się Rick Haley (Facebook).
Zobacz także: Zobacz też: Pies kontra jaszczurka. Finał zaskakującego spotkania
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić