Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Zakaz aborcji. Kobiety dotknięte wyrokiem TK "mogą się wypłakać"

66
Podziel się:

Podczas wtorkowego programu w TVN24 rzeczniczka Ministerstwa Sprawiedliwości podzieliła się rozwiązaniami, jakie rząd ma do zaoferowania kobietom w ciąży z wadami letalnymi. Wystąpienie miało związek z wyrokiem TK, wykluczającym aborcję w takich przypadkach. Słowa rzeczniczki wywołały oburzenie.

Zakaz aborcji. Kobiety dotknięte wyrokiem TK "mogą się wypłakać"
Rzeczniczka resortu Ziobry wypowiedziała szokujące słowa (PAP, Tomasz Gzell)

"Możecie się wypłakać"

Agnieszka Borowska, rzeczniczka resortu Zbigniewa Ziobry, w kilku słowach przedstawiła formy pomocy, jakie kobietom w ciąży obciążonej ryzykiem wad letalnych oferuje polski rząd. Propozycje mają zrekompensować kobietom brak możliwości usunięcia takiej ciąży. Lista do długich nie należy:

Na przykład osobny pokój, możliwość wypłakania się, możliwość spotkania z psychologiem, specjalne konsylium lekarskie, specjalną opiekę, wskazanie co dalej - mówiła w telewizji Borowska.
Jak żywcem wyjęte z "Opowieści podręcznej" - wypowiedź komentują internauci.

Przypomnijmy, że wady letalne to ciężkie zaburzenia rozwojowe, często skutkujące niemożliwością donoszenia ciąży lub śmiercią dziecka niedługo po urodzeniu. Jeszcze do niedawna przerwanie ciąży z wadami letalnymi było według polskiego prawa dopuszczalne. Wyrok TK z 22 października 2020 roku uznał taką aborcję za niekonstytucyjną.

Media donoszą, że rząd jest w trakcie organizowania rzeczywistego pakietu pomocowego dla kobiet pokrzywdzonych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Ma on obejmować m.in. wsparcie finansowe oraz wyższą jakość hospitalizacji.

Zobacz także: Wyrok TK ws. aborcji. Eliza Rutynowska: to torturowanie kobiet
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(66)
Natt
2 lata temu
Powiem szczerze, że nie wiem czy miałabym w sobie tyle pary i odporności psychicznej, żeby po "wyplakaniu się" zacząć przygotowywać trumienkę zamiast wyprawki.. Lepiej rzucić się z mostu z nadzieją ze nas nie odratują.
Nick
2 lata temu
No no... Możliwość wypalania się w ustronnym miejscu... Nie ma co - pomoc pełna gębą...
Wolność wybor...
2 lata temu
Zakładam firmę "Travel-abortion" tylko koszty wyjazdu, 1 dniowej kwatery, wiadomej usługi, powrotu. Będę to czynił pro bono.
Stop głupkom
2 lata temu
Staram się nie być złośliwy ale chciałbym posłuchać tej pani jak płacze z tego powodu
Ryszard S.K.
2 lata temu
Wynajem pokoju na godziny w Krakowie u pana B.
Gość
2 lata temu
NU!!!Gdzie???!!!te OO!brońcy wolności polaków w osobach np.Olszewskiego, Siły-Nowickiego,Bujaków,Farsynieuków,Wałęsów, Borusewiczów, Krzaklewskich,Kłamczyńskich, Orszuloków,etc;etc;etc...Michników, Schechterów,Kuroniów...NU???!!! gdzie???...
Gość
2 lata temu
Życzę pani rzecznik,żeby miała okazję dostać taki pokój i serdecznie się wypłakać
Taaaa
2 lata temu
Politpoprawny O2 usuwa wpisy niezgodne z linią PO i lewicowych aktywistów. No ale napiszę jeszcze raz Trybunał Konstytucyjny dopuszcza uchylenie prawnej ochrony życia dziecka poczętego z uwagi na stan psychiczny matki, będzie to musiało być potwierdzone przez psychologa. Czyli aborcja z powodu wad letalnych jest nadal możliwa, bo taka ciąża może wpływać na problemy zdrowotne o charakterze psychicznym matki.
Kasia
2 lata temu
Trzeba wyjść na ulicę i wziąść się za pis I rozliczyć ich
Oliwia
2 lata temu
Radzę powstrzymać ten optymizm bo jeszcze nie wiadomo za ile i na ile wynajem tego pokoju, zwłaszcza w przepełnionych szpitalach.
Imar
2 lata temu
Życzę wam dobrego samopoczucia. Ale to już niedługo.Taki tekst to powiedz swojej córce jeśli ją masz.Straszne !!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonim
2 lata temu
Osobny pokój do wypłakania się? Czy to jakiś nieśmieszny żart? Zachodząc w ciążę, gdzie moje dziecko umrze niedługo po porodzie, lub będzie żyć ciężko chore przez całe życie, dostanę pokój? Jakąś opiekę, wskazówki i co dalej? Ktoś sfinansuje pogrzeb? Sfinansuje leki? Odda mi życie, które będę musiała poświęcić na opiekę nad dzieckiem niezdolnym do samodzielnego funkcjonowania?
Zuza
2 lata temu
No i to jest pewne, że takimi idotycznymi /jeśli to prawda/ posunięciami PiS ma już ma przechlapane i to jest pewne, że następnych wyborów już nie wygrają!
były wyborca ...
2 lata temu
Jaką opiekę oferuje teraz państwo ministra Ziobry widać jak (nie)nadzorują sytuacji w rodzinach patologicznych.Jak wiele chorych dzieci wraz z ich opiekunami jest pozostawionych samym sobie ! Gdzie pieniądze na te polskie dzieci ? wydane na podwyżki ale nie dla opiekunów chorych tylko swoich w ministerstwach bo tak ciężko pracują? Niech się zamienią na j e d e n dzień z taką matką a zobaczą jak im na stołkach dobrze ! Na limuzyny rząd ma a dla Polaków z drugiego sortu NIE !TFU wstyd tak łżeć jak to dobrze jest !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić