o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
SSŃ
|

Zakaz aborcji. Kobiety dotknięte wyrokiem TK "mogą się wypłakać"

66
Podziel się

Podczas wtorkowego programu w TVN24 rzeczniczka Ministerstwa Sprawiedliwości podzieliła się rozwiązaniami, jakie rząd ma do zaoferowania kobietom w ciąży z wadami letalnymi. Wystąpienie miało związek z wyrokiem TK, wykluczającym aborcję w takich przypadkach. Słowa rzeczniczki wywołały oburzenie.

Zakaz aborcji. Kobiety dotknięte wyrokiem TK "mogą się wypłakać"
Rzeczniczka resortu Ziobry wypowiedziała szokujące słowa (PAP, Tomasz Gzell)
bDStuXVh

"Możecie się wypłakać"

Agnieszka Borowska, rzeczniczka resortu Zbigniewa Ziobry, w kilku słowach przedstawiła formy pomocy, jakie kobietom w ciąży obciążonej ryzykiem wad letalnych oferuje polski rząd. Propozycje mają zrekompensować kobietom brak możliwości usunięcia takiej ciąży. Lista do długich nie należy:

Na przykład osobny pokój, możliwość wypłakania się, możliwość spotkania z psychologiem, specjalne konsylium lekarskie, specjalną opiekę, wskazanie co dalej - mówiła w telewizji Borowska.
bDStuXVj
Jak żywcem wyjęte z "Opowieści podręcznej" - wypowiedź komentują internauci.

Przypomnijmy, że wady letalne to ciężkie zaburzenia rozwojowe, często skutkujące niemożliwością donoszenia ciąży lub śmiercią dziecka niedługo po urodzeniu. Jeszcze do niedawna przerwanie ciąży z wadami letalnymi było według polskiego prawa dopuszczalne. Wyrok TK z 22 października 2020 roku uznał taką aborcję za niekonstytucyjną.

bDStuXVp

Media donoszą, że rząd jest w trakcie organizowania rzeczywistego pakietu pomocowego dla kobiet pokrzywdzonych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Ma on obejmować m.in. wsparcie finansowe oraz wyższą jakość hospitalizacji.

Zobacz także: Wyrok TK ws. aborcji. Eliza Rutynowska: to torturowanie kobiet
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDStuXVK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(66)
Holender
2 miesiące temu
Polska to chory kraj,zaścianek Europy szczególnie podczas rządów Pisu.
andu
2 miesiące temu
No i prowadzeni przez wodza wróciliśmy na drzewa, do jaskini coraz bliżej... co za ciemnogród, po co rozwijać medycynę jak nie korzystamy z niej dla rozwoju?
Ewa
2 miesiące temu
Na tym się nie skonczy. Dalej będą nam dyktować jak zyc. Dopóki nie wyjdziemy wszyscy na ulice i to sie skończy, bo rzadza nami najgorsi ludzie , bez wiedzy, uczuć i moralności, których misja jest narzucić innym tylko nakazy i idiotyczne rozwiązania.
bDStuXVL
ojtam
2 miesiące temu
Specjalne czyli jakie? Jaka to jest specjalna opieka? Co może znaleźć się we wskazaniach? Gdbym udała się do biura podróży, a rzecz jest nieporównywalnie błacha i usłyszałabym, że mają dla mnie specjalny wyjazd, a podczas niego specjalny pokój i jak pojadę to dowiem się co dalej to nie zdecydowałabym się na wyjazd. Najgorsze nie jest to, że tu nie ma żadnej treści. Najgoorsze jest to, że cała masa ludzi kiwa głową z podziwem jaki to piękny plan. Cała masa ludzi bez odrobiny empatii...
suweren
2 miesiące temu
Miało być weto, albo śmierć a o żadnym seppuku nie słychać
Najnowsze komentarze (66)
Natt
2 miesiące temu
Powiem szczerze, że nie wiem czy miałabym w sobie tyle pary i odporności psychicznej, żeby po "wyplakaniu się" zacząć przygotowywać trumienkę zamiast wyprawki.. Lepiej rzucić się z mostu z nadzieją ze nas nie odratują.
Nick
2 miesiące temu
No no... Możliwość wypalania się w ustronnym miejscu... Nie ma co - pomoc pełna gębą...
Wolność wybor...
2 miesiące temu
Zakładam firmę "Travel-abortion" tylko koszty wyjazdu, 1 dniowej kwatery, wiadomej usługi, powrotu. Będę to czynił pro bono.
Stop głupkom
2 miesiące temu
Staram się nie być złośliwy ale chciałbym posłuchać tej pani jak płacze z tego powodu
Ryszard S.K.
2 miesiące temu
Wynajem pokoju na godziny w Krakowie u pana B.
Gość
2 miesiące temu
NU!!!Gdzie???!!!te OO!brońcy wolności polaków w osobach np.Olszewskiego, Siły-Nowickiego,Bujaków,Farsynieuków,Wałęsów, Borusewiczów, Krzaklewskich,Kłamczyńskich, Orszuloków,etc;etc;etc...Michników, Schechterów,Kuroniów...NU???!!! gdzie???...
Gość
2 miesiące temu
Życzę pani rzecznik,żeby miała okazję dostać taki pokój i serdecznie się wypłakać
Taaaa
2 miesiące temu
Politpoprawny O2 usuwa wpisy niezgodne z linią PO i lewicowych aktywistów. No ale napiszę jeszcze raz Trybunał Konstytucyjny dopuszcza uchylenie prawnej ochrony życia dziecka poczętego z uwagi na stan psychiczny matki, będzie to musiało być potwierdzone przez psychologa. Czyli aborcja z powodu wad letalnych jest nadal możliwa, bo taka ciąża może wpływać na problemy zdrowotne o charakterze psychicznym matki.
bDStuXVD
Kasia
2 miesiące temu
Trzeba wyjść na ulicę i wziąść się za pis I rozliczyć ich
Oliwia
2 miesiące temu
Radzę powstrzymać ten optymizm bo jeszcze nie wiadomo za ile i na ile wynajem tego pokoju, zwłaszcza w przepełnionych szpitalach.
Imar
2 miesiące temu
Życzę wam dobrego samopoczucia. Ale to już niedługo.Taki tekst to powiedz swojej córce jeśli ją masz.Straszne !!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonim
2 miesiące temu
Osobny pokój do wypłakania się? Czy to jakiś nieśmieszny żart? Zachodząc w ciążę, gdzie moje dziecko umrze niedługo po porodzie, lub będzie żyć ciężko chore przez całe życie, dostanę pokój? Jakąś opiekę, wskazówki i co dalej? Ktoś sfinansuje pogrzeb? Sfinansuje leki? Odda mi życie, które będę musiała poświęcić na opiekę nad dzieckiem niezdolnym do samodzielnego funkcjonowania?
Zuza
2 miesiące temu
No i to jest pewne, że takimi idotycznymi /jeśli to prawda/ posunięciami PiS ma już ma przechlapane i to jest pewne, że następnych wyborów już nie wygrają!
były wyborca ...
2 miesiące temu
Jaką opiekę oferuje teraz państwo ministra Ziobry widać jak (nie)nadzorują sytuacji w rodzinach patologicznych.Jak wiele chorych dzieci wraz z ich opiekunami jest pozostawionych samym sobie ! Gdzie pieniądze na te polskie dzieci ? wydane na podwyżki ale nie dla opiekunów chorych tylko swoich w ministerstwach bo tak ciężko pracują? Niech się zamienią na j e d e n dzień z taką matką a zobaczą jak im na stołkach dobrze ! Na limuzyny rząd ma a dla Polaków z drugiego sortu NIE !TFU wstyd tak łżeć jak to dobrze jest !
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić