o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Strajk Kobiet. Tłum starł się z policją. Protestujący przykuli się do bramy

103
Podziel się

Protesty Strajku Kobiet przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającemu prawo aborcyjne ponownie przybrały na sile. Na ulice miast w całej Polsce wyszli demonstranci domagający się dymisji ministra edukacji Przemysława Czarnka. W Warszawie kilka osób przykuło się do bramy przed budynkiem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Strajk Kobiet. Tłum starł się z policją. Protestujący przykuli się do bramy
W Warszawie znów nasiliły się protesty przeciwko zakazowi aborcji eugenicznej. Demonstranci przykuli się do bramy MEN (PAP, Radek Pietruszka)
bDXXczFN

W poniedziałek o godzinie 16 uczestnicy Strajku Kobiet rozpoczęli "Blokadę Warszawy". Informacja o miejscach zbiórki do samego końca była utrzymywana w tajemnicy. Około godziny 15:45 Strajk Kobiet poinformował, że zablokowany zostanie most Łazienkowski, plac Unii Lubelskiej oraz plac Na Rozdrożu.

Demonstracje przed MEN. Przykuły się do bramy wjazdowej

Protesty rozpoczęły się również pod siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczestniczki zablokowały bramę wjazdową, przykuwając się do niej. Jedna z demonstrantek przykleiła się do bramy szybkoschnącym klejem.

bDXXczFP
Wezwano ratowników, by mnie odkleić. Moja ręka jest poparzona klejem. To były poparzenia pierwszego stopnia, ale nic trwałego się nie stało. Minister Czarnek nie podał się do dymisji, więc protestujemy dalej – powiedziała w rozmowie z WP Anita Sobiechowska.

Demonstrację zabezpieczali policjanci. Protestujący wykrzykiwali w stronę funkcjonariuszy hasła takie jak: "hańba", "przeproś matkę, zdejmij mundur" i "mamy prawo protestować". Co chwilę pojawiały się także wulgaryzmy pod adresem ministra Przemysława Czarnka.

Protestujący starli się z policją, która próbowała rozpędzić zgromadzonych. Funkcjonariusze zatrzymali i wywieźli kilka osób. Wśród zatrzymanych miała znaleźć się fotografka Agata Grzybowska, co potwierdził poseł KO Michał Szczerba.

bDXXczFV
Niedopuszczalne jest to, że policja zatrzymuje dziennikarzy i reporterów, którzy wykonują swoje obowiązki – powiedział parlamentarzysta w rozmowie z WP.
Zobacz także: Strajk Kobiet. Akcja przed MEN. Interweniowała policja
bDXXczFW

Gorąco pod komendą na Wilczej. Tłum starł się z policją

W związku z aresztowaniami, tłum przeniósł się pod komendę policji na ulicy Wilczej. Tam również doszło do przepychanek z funkcjonariuszami. Jak mówią organizatorki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, chodziło o pokazanie solidarności z aresztowanymi osobami.

Uwolnić zatrzymanych – skandował tłum.

Jak poinformował dziennikarz WP Jan Rojewski, policja nie zdecydowała się na odcięcie ulicy przed protestującym tłumem. Zablokowane zostało tylko wejście do budynku komendy. Funkcjonariusze co chwilę wzywali uczestników Strajku Kobiet do rozejścia się.

bDXXczFX

Chwilę po godzinie 18:45 podano, że zatrzymani uczestnicy Strajku Kobiet, których przewieziono do komendy na ulicy Zakroczymskiej, zostaną wkrótce wypuszczeni. Chwilę później pod komendą na Wilczej rozległy się wiwaty. Osoby przesłuchiwane na tym komisariacie także zostały zwolnione bez postawienia im zarzutów.

Strajk Kobiet. Zablokowany most Łazienkowski, protesty na pl. Na Rozdrożu

W tym samym czasie trwała blokada ruchu m.in. na moście Łazienkowskim. Jak przekazała stołeczna policja, na miejsce wezwano holowniki, które mają pomóc w usunięciu pojazdów, które blokowały lewy pas jezdni. Blokada samochodowa uskuteczniona została również w pobliżu placu Na Rozdrożu, gdzie kierowcy używali klaksonów aby okazać solidarność z protestującymi.

bDXXczFY
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXXczGq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(103)
Patryk
3 miesiące temu
Wystarczy zaprosić rezerwę policji batalion prewencji i zrobią porządek w godzine
pika
3 miesiące temu
jak dobrze że nie mam w rodzinie żadnego policjanta bo bym się chyba ze wstydu spaliła.
Wielga
5 miesięcy temu
W tym kraju niema praworządności!! Nawet nie można kopnąć policjanta!!! Przecież same wyzwiska,to mało!!!
bDXXczGr
Mona
5 miesięcy temu
Popierałam na początku te protesty, ale obecnie to ustawki z zagranicznymi mediami. Komuś o to chodzi, o rozgłos. Zadymy z policja, gdyby tego nie bylo to przeszlo by bez echa. Komu zależy na destabilizacj kraju? To samo co zolte kamizelki. Bylam. Tam to sie dopiero dzialo Początek super, teraz to socjotechnika z zew..
porarera
5 miesięcy temu
cala ta liberalna ideologia i marudzenie, che to - chce tamto to troche jak bezstresowe wychowanie dzieci, ktore sa rozkapryszone do maksimum a tak na prawde nic nie rozumieja, nie znaja zycia bo sa na garnuszku rodzicow do 45 roku zycia - grats dla rodzicow i dzieci - braf
olo
5 miesięcy temu
proponuję wsteczną aborcję do 99 roku życia, ciekawe które z nich by przyszły a które by ich matki teraz uśmierciły
????
5 miesięcy temu
mogą protestować bo ich matki nie usunęły , moze i wy protestujace dacie szansę swoim dzieciom i ich nie usuniecie ???????
ifi
5 miesięcy temu
Prawo do protestów mają, ale nie do niszczenia cudzego mienia i rzucania w policję przedmiotami... a potem się dziwią, że policja gazu używa
CZYTELNIK
5 miesięcy temu
W Polsce nie jest przestrzegane prawo, dlatego każdy może robić co mu sie podoba .Wybijać szyby, niszczyć kościoły, pomniki i to bezkarnie. Trzeba jasno powiedzieć dość!!!. Czekam na informacje ze w końcu łamanie prawa przez protestujących musi mieć swój finał w sadzi a stróże prawa staną na wysokości zadania i zaprowadzą porządek.
CZYTELNIK
5 miesięcy temu
W Polsce nie jest przestrzegane prawo, dlatego każdy może robić co mu sie podoba .Wybijać szyby, niszczyć kościoły, pomniki i to bezkarnie. Trzeba jasno powiedzieć dość!!!. Czekam na informacje ze w końcu łamanie prawa przez protestujących musi mieć swój finał w sadzi a stróże prawa staną na wysokości zadania i zaprowadzą porządek.
aaaa
5 miesięcy temu
"Tina 28 min. temu O2 cenzuruje wpisy! Jesli piszesz prawde wyrzuca twoj wpis" tylko że to wiadome od zasze.
mnju
5 miesięcy temu
Zenada. A kasa i konto bankowe pewnej lesbijki rosnie do miliona
aaaa
5 miesięcy temu
skrobanki walczą o emerytów. wiency skrobanek mniej 500 plus wiency dla emeryta.
bDXXczGj
Tina
5 miesięcy temu
O2 cenzuruje wpisy! Jesli piszesz prawde wyrzuca twoj wpis
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić