o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Nie przebierał w słowach. Proboszcz wyszedł do protestujących

269
Podziel się

Nietypowe wystąpienie księdza miało miejsce na terenie województwa dolnośląskiego. Proboszcz parafii Świętego Franciszka przy ulicy Borowskiej zdecydował się osobiście przegonić osoby protestujące przeciwko zakazowi aborcji. Nie przebierał w słowach: "że was nie wydrapały!".

Nie przebierał w słowach. Proboszcz wyszedł do protestujących
Ksiądz postanowił osobiście przegonić protestujących z terenu kościoła (Facebook.com, Magdalena Szynal)
bEIUqzhN

Jak informuje Gazet Wrocławska, do protestujących wyszedł ksiądz Kazimierz Sroka, proboszcz parafii. Duchowny zażądał od nich opuszczenia terenu kościoła oraz zaczął "napominać" kobiety uczestniczące w demonstracji.

Proszę opuścić teren kościoła, przeproście wasze mamy, że was nie wydrapały! Kiedyś odpowiedzą na sądzie bożym za to, co robicie – krzyczał ksiądz do protestujących kobiet (Gazeta Wrocławska).

Ksiądz z Wrocławia wyrzuca protestujących z kościoła

Jak relacjonowała Zuzanna, jedna z uczestniczek zdarzenia, nie tylko ksiądz proboszcz zaatakował protestujących. Poza agresją werbalną demonstranci mieli doświadczać także fizycznej – dwie dziewczyny siłą wypchnięto za drzwi kościoła.

bEIUqzhP
(...) Zostały wyrzucone przez jednego z wiernych (...). Dosłownie wypchnięte za drzwi (...). Odpowiedź na to, że chcemy szacunku brzmiała: "przecież nikt nas nie bije". (...) Od innych wiernych usłyszałyśmy: "czy nam nie wstyd", "szkoda, że nasze matki nas nie wyskrobały", "jak będziemy stare to zobaczymy, że to zabijanie dzieci" – relacjonowała Zuzanna w rozmowie z Gazetą Wrocławską.
Zobacz także: Zobacz też: Olga Semeniuk o protestach kobiet po wyroku TK: "krzyki pod kościołem"
bEIUqzhV

Zachowanie duchownego zostało udokumentowane na nagraniu. Materiał trafił na Facebooka, gdzie internauci nie pozostawili na księdzu proboszczu suchej nitki. Komentarze odnosiły się nie tylko do samego ks. Sroki, lecz także instytucji Kościoła.

Kościół to największa mafia w tym kraju.
bEIUqzhW
To jakiś koszmar.
Masakra i oni dają przykład – komentowali film użytkownicy Facebooka.
bEIUqzhX

Sam ksiądz Kazimierz Sroka zaprzecza, aby żałował wypowiedzianych słów. Jak argumentował w rozmowie z mediami, musiał zareagować na zakłócanie mszy przez uczestników protestu.

Com powiedział, tom powiedział i nie zamierzam się kajać. Te kobiety zakłócały mszę i musiałem zareagować. Zresztą nie zamierzam się teraz spowiadać przed mediami – cytuje księdza Kazimierza Srokę Gazeta Wrocławska.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIUqziq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(269)
1983
2 miesiące temu
Co prawda religijny nie jestem, ale ksiądz bardzo dobrze zrobił i powiedział im prawdę. Po drugie, przecież to nie żaden pokojowy protest, tylko zwykła feminazistowska patologia spod znaku pioruna i hashtaga "#KillAllMen".
Hit
5 miesięcy temu
„Mafia” - twoje słowo jest ważne! Ale nie może ranić innych.
Mama
5 miesięcy temu
Miał rację. Niech niw wchodzą tam gdzie ich nie zapraszają
bEIUqzir
INNA
12 miesięcy temu
UCHWAŁY PODBURZAJA i same dostarczaja bunt wśród narodu. Przecież życie nasze jest zależne od Boga i czy mamy żyć, czy nie i w jaki sposób ma się zakończyć to też jest wola Boża
Azja
12 miesięcy temu
I dobrze powiedział. Trzeba grzeszących napominać. Jakim prawem chcą kalać świątynię i nabożeństwo? Niech idą do meczetu - ale tam się nie odważą. Niedługi to czas - a mają szansę dożyć epoki islamu w Europie. Wówczas już nie podskoczą....
muzułmanin
12 miesięcy temu
czy to było słowo Boże katolika na niedziele?
axel
12 miesięcy temu
No rzeczywiście, ksiądz ich ZAATAKOWAŁ!!! Bo rzucał w nich słowami prawdy i ciężko im dusze pokaleczył. Skoro one tak chcą aborcji to rzeczywiście powinny od rodziców domagać się zadośćuczynienia za to, że ich nie wyskrobały. Święta racja.
^^***(
12 miesięcy temu
rozumiem, że protestujący byli łagodnymi niewiniątkami? oni tylko zapalili race, tylko obraźliwe hasła, tylko obraźliwe krzyki, tylko.... no ale oczywiście ksiądz okropny i w ogóle .... ludzie zacznijcie myśleć a nie dawać się manipulować
^^^
12 miesięcy temu
redakcjo o2, rozumiem że tak szczegółowo opisujecie wydarzenie, ale NIC nie piszecie jak zachowywali się demonstrujący... nic, oni zapewne(?) nie używali - jak to się ładnie określacie- agresji werbalnej, albo graficznej.... ? smutne jest, że podsycacie nienawiść między ludźmi pisząc co zrobiła jedna strona (i w dodatku z relacji protestujących...) gdzieś tam dopiero po wielu akapitach dowiaduję się w ogóle, że protestujący byli w budynku kościoła.... Państwa opis jest naprawdę ciosem poniżej pasa; ja też mogę nazmyślać różnych rzeczy, ale... kto w to uwierzy (?). Przed wybuchem II wojny światowej niemcy przebierali się za polskich żołnierzy i napadali przygraniczne wioski, niemcy byli przekonani, że to ci okropni polacy, dlatego tak łatwo było manipulowac większością społeczeństwa niemieckiego... ; dzis ten mechanizm jest coraz bardziej podobny do propagandy sprzed ponad pół wieku
Ada
12 miesięcy temu
brawo ksiądz! Tę zadymę niby strajk zorganizował Kramek i jego kompani rosyjscy oraz pewna niemiecka organizacja antifowa. Dlaczego ABW nie wydali z Polski tych wywrotowców i nie aresztuje prowodyrów?
Adam.
12 miesięcy temu
"Proszę opuścić teren kościoła, przeproście wasze mamy, że was nie wydrapały! Kiedyś odpowiedzą na sądzie bożym za to, co robicie – krzyczał ksiądz do protestujących kobiet". Bałwochwalca sam nie wie, że też zostanie rozliczony przez Jehowę już niedługo. Nawet nie wie co napisane jest w Biblii Ciemny człowiek. Jakuba 1:26,27 - 26 Jeśli ktoś myśli, że czci Boga, ale nie panuje nad językiem, to oszukuje samego siebie, a jego oddawanie czci jest daremne. 27 Forma oddawania czci, która jest czysta i nieskalana z punktu widzenia naszego Boga i Ojca, polega na tym, żeby troszczyć się o sieroty i wdowy, które są w trudnej sytuacji, i wystrzegać się splamienia przez świat.
8787
12 miesięcy temu
Niewiniątka tylko przechodzą obok kościołów z hasłami miłości, tolerancji i pojednania , a racami i butelkami z benzyną chcą ledwo wzniecić w kościołach światełka nadziei. Noże pałki i kastety to tylko do obrony przed zabójczymi różańcami w rękach moherowych bojówkarzy.
wi i kary
12 miesięcy temu
Broni miejsca w którym ma darmowy ,lekki chleb i nie tylko . Co by robił po za tym mając ..... dwie lewe ręce ?
bEIUqzij
Polak1960
12 miesięcy temu
Nie rozumiem co chciały osiągnąć te dziwadła, kościół jest miejscem modlitwy i zadumy,czego tam szukały poklasku dla swoich wypaczonych i chorych zachowań.Za co ma przepraszać proboszcz skoro bydło bezcześciło święte miejsce a On jest tam gospodarzem.To coś w sukienkach z transparentami -chcę zabić swoje dziecko - to nie są nawet kobiety.Prawdziwa kobieta bez namysłu oddałaby własne życie dla ratowania swojego dziecka.Patrząc na te demonstracje głupoty widzę że duża część to jeszcze dzieci są one wykorzystywane przez jakaś grupkę dla swoich interesów.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić