Zakopała żywcem trzy szczeniaki. Prokuratura uważa wyrok za zbyt łagodny

43

W czerwcu 2023 roku mieszkanka wsi Zalesie zakopała żywcem szczeniaki. Jeden z psów niestety nie przeżył. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut zabójstwa i znęcania się nad zwierzętami. Sąd wydał wyrok, ale według prokuratury jest zbyt łagodny. "Penalizacja takiego czynu powinna być surowsza" - powiedział prokurator.

Zakopała żywcem trzy szczeniaki. Prokuratura uważa wyrok za zbyt łagodny
Kobieta zakopała żywcem trzy szczeniaki. (Facebook)

10 czerwca w miejscowości Zalesie k. Ostrowa Wlkp. żywcem zakopane zostały trzy szczeniaki. Zwierzęta odkryła właścicielka działki, która zawiadomiła odpowiednie służby. Jeden z piesków niestety nie przeżył.

Zakopała żywcem szczeniaki

Informację o zdarzeniu zamieściło na stronie społecznościowej Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt. Policja szybko ustaliła, że sprawczynią jest jedna z mieszkanek wsi. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut zabicia i znęcania się nad zwierzętami.

Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. uznał, że doszło do znęcania nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Skazał kobietę na karę grzywny w wysokości 4 tys. zł, nawiązkę na rzecz ostrowskiego schroniska w wysokości 2 tys. zł i orzekł zakaz posiadania zwierząt na okres 2 lat. Za postawione zarzuty kobiecie mogła grozić kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tajemnicze odkrycie w przywiezionym piasku. Na miejsce wezwano służby

Z wyrokiem nie zgadza się prokuratura. Złożyła już w tej sprawie apelację podkreślając, ze wyrok jest zbyt łagodny i niewspółmierny do zdarzenia.


Orzeczenie kary grzywny jest niemożliwe do przyjęcia – powiedział PAP prokurator Maciej Meler.

Prokurator zauważył jednak, że sąd wziął pod uwagę okoliczności łagodzące. Kobieta nie była wcześniej skazana i nie zaniedbywała zwierząt. "A przecież w tym przypadku mówimy o próbie uśmiercenia szczeniaków. Penalizacja takiego czynu powinna być surowsza" - stwierdził. Podkreślił też, że po tym, gdy oszczeniła się suka, skazana postanowiła jedno ze szczeniąt sobie zostawić, a trzy pozostałe uśmiercić.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić