Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Zakupy przez internet będą droższe. Podwyżki cen na Allegro i AliExpress

26
Podziel się:

Złe informacje dla wszystkich, którzy robią zakupy przez internet. Od 4 stycznia sprzedawcy zapłacą Allegro więcej za przesyłki, co może oznaczać podwyżkę cen dla kupujących. Zdrożeją również zakupy z AliExpress.

Zakupy przez internet będą droższe. Podwyżki cen na Allegro i AliExpress
Szykują się podwyżki dla robiących zakupy na Allegro i AliExpress. (Pexels)

Od 4 stycznia 2021 r. zaczną się podwyżki. Jak Informuje "Gazeta Wyborcza" sprzedawcy z Allegro będą ponosić część kosztów wysyłek zakupów do paczkomatów w ramach usługi Smart. To 0,99 zł brutto przy zamówieniach poniżej 100 zł i 1,99 zł brutto przy droższych.

Możliwe jest uniknięcie tej opłaty, jest to jednak dość karkołomne. Allegro chce, by klienci dostawali swoje przesyłki jak najszybciej. Jeśli sprzedawca wyśle co najmniej 95 proc. zamówień tego samego dnia, a przesyła zostanie wydana do doręczenia do kupującego lub dostarczona następnego dnia kalendarzowego, to sprzedawca otrzyma rabat w wysokości podwyżki - informuje "GW".

Jak twierdzą sprzedawcy wymóg procentowy jest nie do zrealizowania w weekendy.

Pracujemy wraz z naszymi partnerami logistycznymi tak, aby maksymalnie zwiększyć możliwość odbiorów i dostaw na następnym dzień, także w weekendy. Wszystko aby ten parametr był jak najbardziej do zrealizowania - odpowiada Allegro.

Od 20 stycznia wzrosną prowizje płacone przez sprzedawców Allegro. Podwyżki wahają się od 0,5 proc. do nawet 6 proc i dotyczyć będą większości kategorii.

Żeby zachować zysk na tym samym poziomie, ceny muszą wzrosnąć u mnie o około 10-15 proc. Myślę, że u innych sprzedawców podobnie bądź jeszcze bardziej. Część firm już stopniowo podnosi ceny, np. o 2 proc. co tydzień - tłumaczy jeden ze sprzedawców, cytowany przez "GW"

To nie koniec podwyżek. Od lipca 2021 r. zdrożeją również zakupy robione na słynnych portalach: AliExpress, Gearbest, Banggood, Wish czy eBay, gdyż od każdej przesyłki będzie pobierany VAT.

W UE wchodzi w życie pakiet e-commerce, który ma doszczelnić podatek VAT. Podatek będzie obejmował wszystkie towary, nawet te o niskiej wartości.

Zobacz także: Dostawa w 24 godziny. E-handel przyspiesza
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
Demo-Bezpośre...
12 miesięcy temu
Demokracja Bezpośrednia Państwo okrada ludzi od wielu lat przy zarabianiu 19% dohocowego przy kupownaiu sprzedwacza z naczych pieniędzy płaci kolejne 19% Panstów plus Vat 23% Jak dodaż koszty prowadzenia działalności + Zatrudnienia Państwo obrabia wasze tyłki w Wysokości ok 80 % I jeszcze im mało !!!! Przeciż to kradzież !!! Głosujcie na demokracje Bezpośrednią by to zmienić nie oddawajcie swoich głosów na dramo. Koto kożysta przede wszytkim z tych sklepów zwykle osoby najmniej zarabiarabiające ci co zarabiają durzo nie chcą czekać i tak kupują w na rynku krajowy a bardziej ubodzy tracą jeszcze bardziej ( nie dość że przesyłki listowne które ważą dużo to transport lotniczy jest drobi bardzo ) to jeszcze każą płacić podatek od Transportu w cenie + podatek od cła, przesyłki z ali. i tak podrzożały przez wirusa i koszty poczty a teraz co płacić 500% wartości rzeczywistej towaru ? przecież tam w większości Pośrednicy sprzedają ( a co państwo daje za te 23 % da gwarancje zwrotu ? ), da gwarancje dostarczenia ?, Da gwarancje że towar jest zgodny z opisem a nie bubel a wiele się takich zdarza. Zamiast pomóc większości ludzi to szkodzą większości ... Czy nie mogli by zwolnić z jakich kolwiek opłat do wartości 100 - 300 Euro na miesiąc by ci co narzekają nie musieli by tego robić i nikt nie był poszkodowany ? Mówią o nałożeniu vat-u na Ali. ale to nie na ali. go nakładają lecz na swoich współbraci młodszych. i komu w tym szkodzą ??? Zwiększają ubustwo najmniej zarabiających.
Demo-Bezpośre...
12 miesięcy temu
Demokracja Bezpośrednia przed chwilą Państow okrada ludzi od wielu lat przy zarabianiu 19% dohocowego przy kupownaiu sprzedwacza z naczych pieniędzy płaci kolejne 19% Panstów plus Vat 23% Jak dodaż koszty prowadzenia działalności + Zatrudnienia Państwo obrabia wasze tyłki w Wysokości ok 80 % I jeszcze im mało !!!! Przeciż to kradzież !!! Głosujcie na demokracje Bezpośrednią by to zmienić nie oddawajcie swoich głosów na dramo. Koto kożysta przede wszytkim z tych sklepów zwykle osoby najmniej zarabiarabiające ci co zarabiają durzo nie chcą czekać i tak kupują w na rynku krajowy a bardziej ubodzy tracą jeszcze bardziej ( nie dość że przesyłki listowne które ważą dużo to transport lotniczy jest drobi bardzo ) to jeszcze każą płacić podatek od Transportu w cenie + podatek od cła, przesyłki z ali. i tak podrzożały przez wirusa i koszty poczty a teraz co płacić 500% wartości rzeczywistej towaru ? przecież tam w większości Pośrednicy sprzedają ( a co państwo daje za te 23 % da gwarancje zwrotu ? ), da gwarancje dostarczenia ?, Da gwarancje że towar jest zgodny z opisem a nie bubel a wiele się takich zdarza. Zamiast pomóc większości ludzi to szkodzą większości ... Czy nie mogli by zwolnić z jakich kolwiek opłat do wartości 100 - 300 Euro na miesiąc by ci co narzekają nie musieli by tego robić i nikt nie był poszkodowany ? Mówią o nałożeniu vat-u na Ali. ale to nie na ali. go nakładają lecz na swoich współbraci młodszych. i komu w tym szkodzą ??? Zwiększają ubustwo najmniej zarabiających.
alegrowy
rok temu
najwyższa pora, aby kupujący na allegro zrozumieli, że robiąc tam zakupy poza kosztem samego produktu, muszą jeszcze uiscic opłatę allegro za możliwość zrobienia tam zakupów- przy produkcie za 120 zł załacą ok 30 ;) a ten sam produkt BEZ POŚREDNIKA mogą np kupić u żródla ( sklep internetowy, stacjonarny ) dużo taniej.
brysi
rok temu
Allegro ma w planach stopniowo dobić sprzedaców marżą dp 25%
brysi
rok temu
I dlatego przesyłki z aliexpres będą wysyłane zamiast z Chin to z magazynów EU.W tej chwili sprzedawcy maja magazyny w Hiszpanii ,Belgii .........
Sklep
rok temu
Wreszcie w sklepie stacjonarnym będzie taniej niż na alledrogo.
Jokeerr83rr
rok temu
Handlarze pazerne, pamiętam że jak kupiłem uzywana elektryczna gitarę za 1100 to prowizja dla allegro była coś około 100zl! Przy takiej ilości zakupów oni są tak pazerni że aż można zwymiotować. Żal że przez tyle lat nie powstała równie popularna alternatywa na rynku.
werhgwer
rok temu
pochodzące z Aliexpress, w Polsce te przesyłki utykają "gdzieś" tylko u mnie 7 przesyłek głownie elektronika znika bez śladu. Poczta polska kradnie na potęgę. wychodzi z cła i ślad znika.ale to już ostatnie zakupy z komunistycznego kraju. wytoczył wojnę biologiczną światu.
Kobe
rok temu
Cały ten interes przeniesie się z Allegro do importera. Ot co... Ludzka władza
sdfdg
rok temu
Dobrze, nie zaczną podnosić ceny, opłaty, zaczną zyskiwać inne portale
Marek
rok temu
Ta laleczke przy laptopie kupuje za kazda kasiore.
Xxx
rok temu
Coraz więcej klientów kupuje w moim asklepie internetowym niż na profilu Allegro. Prowizja jest bardzo wysoka dlatego w swoim sklepie mam niższe ceny srednio o 15%
4443
rok temu
Dobra zmiana k... Tak jak Sasinowy dodatek do prądu za mijający rok 🤨
hansen
rok temu
pewnie mało kto z klientów allegro zdaje sobie sprawę z tego, że ceny mogłyby być niższe o 15 % gdyby nie prowizja allegro. To że nie widzą tego klienci można zrozumieć, ale to że nie widzie tego UOKiK to już jest niewytłumaczalne...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić