aktualizacja 

Zanurkowali w jeziorze Niedzięgiel. Nie do wiary, co znaleźli

122

W miniony weekend po raz kolejny odbyła się akcja sprzątania dna jeziora Niedzięgiel w woj. wielkopolskim. Nurkowie pokazali, co pozostawili po sobie turyści. Aż ciężko uwierzyć.

Zanurkowali w jeziorze Niedzięgiel. Nie do wiary, co znaleźli
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)

W Ośrodku Wypoczynkowym Skorzęcin odbyło się sprzątanie dna jeziora Niedzięgiel. Dziesięciu nurków wyłowiło z akwenu sporo śmieci. Były to m.in. butelki i puszki po napojach, opony. Najbardziej zaskakującym znaleziskiem jest jednak zdecydowanie połowa dachu od samochodu. Jak podaje portal gniezno.naszemiasto.pl śmieci było jednak mniej niż w ubiegłym roku.

Akcja na pewno będzie kontynuowana, spotkaliśmy się po raz piąty. Śmieci oczywiście było dosyć sporo. Teren przy plaży jest ogólnie ogarnięty, w porównaniu do pozostałej części jeziora. Jednym z tegorocznych znalezisk była połowa dachu od samochodu. Oprócz tego wyłowiliśmy: butelki, puszki po piwie. Są to najczęściej wyrzucane śmieci, które wyrzucają osoby pływające na łódkach i na rowerkach wodnych- mówi Krzysztof Domagała z Centrum Nurkowe Dekompresja z Gniezna, cyt. przez portal gniezno.naszemiasto.pl

Akcja sprzątania jeziora Niedzięgiel w Skorzęcinie rozpoczęła się już 5 lat temu. Inicjatorami pomysłu są Bartosz Majewski, członek klubu nurkowego Dekompresja z Gniezna oraz Tomasz Radacz, dyrektor OSKiRu w Witkowie.

Odkąd jestem tutaj dyrektorem, mamy taką akcję w Skorzęcinie. Jest to inicjatywa wszystkich nurków, którzy mają ochotę wesprzeć i dbać o naszą ekologię. Mam nadzieję, że w tym roku tych śmieci będzie mniej niż zwykle, że ekologiczna świadomość turystów wzrasta - mówi dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Witkowie.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Coroczna akcja oczyszczania akwenu ma zwrócić uwagę na zanieczyszczanie ośrodka przez turystów i jednocześnie wzbudzić refleksję do zmiany postępowania.

Cała akcja była odpowiednio zabezpieczona: przy hotelu, na plaży głównej, znajdował się punkt medyczny; w akcję była także zaangażowana jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Witkowa - informuje portal gniezno.naszemiasto.pl.
Zobacz także: Tusk czy Morawiecki? Zapytaliśmy, kto rządzi lepiej
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić