"Żart" w irackiej telewizji. Celebryci błagali o litość

25

W jednym z programów emitowanych w irackiej telewizji miały miejsce dantejskie sceny. Ekipa postanowiła w makabryczny sposób "zażartować" z grupy celebrytów. Wysłali do nich aktorów, którzy mieli odegrać atak bojowników ISIS.

"Żart" w irackiej telewizji. Celebryci błagali o litość
Iraccy celebryci nie zdawali sobie sprawy, że padli ofiarą okrutnego żartu, a nie ataku prawdziwych terrorystów. (YouTube)

Jak podaje AFP, za makabrycznym dowcipem stoją twórcy show "Tanneb Rislan", emitowanego na Asia TV. Odcinek, który wywołał kontrowersje, został wyemitowany w niedzielę 19 kwietnia, podczas świętego dla muzułmanów miesiąca ramadanu. W 2021 roku okres ten trwa od poniedziałku 12 kwietnia do środy 12 maja.

Myśleli, że zginą z rąk terrorystów. Uczestnicy programu przeżyli koszmar

Do uczestników programu "Tanneb Rislan" wysłano grupę aktorów, która odgrywała bojowników ISIS. W chwili zdarzenia przebywali oni w specjalnym domu. Byli oni uzbrojeni w plastikowe karabiny maszynowe. Celebryci zostali przez związani, napastnicy założyli im także opaski na oczy.

Nieświadomi niczego uczestnicy programu błagali fałszywych bojowników o litość. Ci, żeby jeszcze bardziej przestraszyć swoje ofiary, zaczęli strzelać w powietrzu ślepymi nabojami. Jedną z osób, które podjęły próbę negocjacji z "terrorystami", był piłkarz Alaa Mhawi. Prosił na kolanach, aby zgodzili się oszczędzić jego życie.

Jestem twoim bratem, jestem Irakijczykiem i reprezentuję cały naród – prosił napastników Alaa Mhawi.

Inną uczestniczką była Nessma, znana iracka aktorka. Ponad 50-letnia była tak przerażona, że straciła przytomność – fałszywi terroryści udali, że zakładają na nią kamizelkę z materiałami wybuchowymi. Kobietę udało się ocucić dopiero po wylaniu butelki wody na jej twarz.

Dopiero pod koniec odcinka celebryci dowiedzieli się, że padli ofiarą okrutnego dowcipu. Mimo że zdarzenie wywołało szok wśród opinii publicznej, sami uczestnicy nie mają możliwości wyrażenia swojego oburzenia. Program jest sponsorowany przez iracką organizację paramilitarną Hashed al-Shaabi i to właśnie jej członkowie "uratowali" przerażone ofiary z rąk fałszywych bojowników ISIS.

Zobacz także: Zobacz też: Zrobili córce okrutny żart na Prima Aprilis
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić