Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Zasieki na granicy zniszczone. MON komentuje

99
Podziel się:

Ogrodzenie z drutu kolczastego, które zostało rozłożone przez wojsko na granicy polsko-białoruskiej, zostało uszkodzone. Jak poinformowało MON, w tym miejscu zatrzymano sześciu nielegalnych imigrantów. "Ogrodzenie znacznie spowalnia przekroczenie granicy" - napisało MON na Twitterze.

Zasieki na granicy zniszczone. MON komentuje
Zniszczone zasieki na granicy. MON komentuje (Twitter)

W Usnarzu Górnym na granicy polsko-białoruskiej nadal koczują uchodźcy z Afganistanu, którzy uciekli z kraju przejętego przez talibów. Jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki, władze Polski mają zamiar chronić nasze granice. Dlatego Wojsko Polskie postawiło już ponad 100 kilometrów ogrodzenia z drutu kolczastego.

Zniszczone zasieki na granicy polsko-białoruskiej

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że zasieki są niszczone. Wygląda na to, że uchodźcy szukają sposobów, by pokonać ogrodzenie i budują prowizoryczne drewniane kładki, którymi przyciskają drut. Winą za to Błaszczak obarcza białoruskie służby.

Problem na granicy polsko-białoruskiej to brudna gra Łukaszenki i Kremla. Uszkodzenie ogrodzenia to także efekt działalności białoruskich służb, co widać na zdjęciach. Posłowie opozycji i ich happeningi na granicy wpisują się w scenariusz Łukaszenki. Nie bądźcie pożytecznymi idiotami, opamiętajcie się! - napisał Błaszczak na Twitterze.

W sieci zaczęły się pojawiać kolejne zdjęcia uszkodzonych zasieków i palet, przez które uchodźcom udaje się przedostać na pilnowane przez polską straż graniczną terytorium. Jedną z fotografii skomentował na Twitterze sam resort obrony. Potwierdzono, że zatrzymanych zostało 6 imigrantów.

Widzę w sieci zdjęcie "sforsowanych" zasieków na granicy. Drut pokonany przez... drewnianą paletę. No jak oni mogli?! Jak na to wpadli?! - napisała pod zdjęciem drewnianej kładki dziennikarka Żaneta Gotowalska.
Ogrodzenie znacznie spowalnia przekroczenie granicy, dając czas strażnikom granicznym i wojsku na reakcję. 6 nielegalnych imigrantów, którzy próbowali przejść w tym miejscu, zostało zatrzymanych - odpowiedziało Ministerstwo Obrony Narodowej na Twitterze.

Na granicy z Białorusią rozpoczęto już układanie kolejnych 50 km kolczastych zasieków. Koczujących tam Afgańczyków pilnują funkcjonariusze Straży Granicznej i żołnierze wyposażeni w pistolety maszynowe. Od kilku dni przebywającym w Usnarzu Górnym imigrantom pomagają wolontariusze.

Zobacz także: Gorąco na wschodniej granicy Polski. Jachira: jak można coś takiego robić?!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(99)
Mors
9 miesięcy temu
Wodą ich.Jedyny skuteczny sposób.Jak wyziębią się i zachoruja,to się uspokoją.Albo wyłapać i odesłać do Niemiec.Niemcy chcą ich ,więc w czym problem?
Brita
10 miesięcy temu
Dlaczego nie leją wodą tych niszczycieli
asd
11 miesięcy temu
komedia, to ile kosztował ten drucik?
pilnować tego
12 miesięcy temu
Niszczenie urządzeń na granicy państwa to jest jedno z najcięższych przestępstw porównywalne ze zdradą Narodu najwyższa kara. Chyba, że nie rozumie co robi, wtedy kilka lat leczenia na oddziałach psychiatrycznych
Tomek
12 miesięcy temu
Tymi ludźmi to się powinny zainteresować jakieś specjalne służby za ten sabotaż.Przecież to jest działanie na szkodę państwa.Te pionki są prostu piątą kolumną Putina i Łukaszenki.
Ada
12 miesięcy temu
Słownik zmienił mi treść w poprzednim komentarzu. Ma być: to co ci ludzie wyprawiają jest poważnym przestępstwem.
Ada
12 miesięcy temu
Szok! To zdrada kraju. Nie do pomyślenia, że mamy taki naród! Chamstwo!!! Wstyd. Czas najwyższy podejść bardzo poważnie do tego wydarzenia. Jak im się kraj nie podoba? Na Białoruś wyjazd! A nie wprowadzać chaos. To, co Ci ludzie wyprawiają jest pprzestpoważnymępstwem
lolypop
12 miesięcy temu
Baćka wydał rozkaz dostarczenia palet na granicę. i co Polaczki na to?
RR1
12 miesięcy temu
TO powinno być podwójne ogrodzenie wysokie - z siatki i słupków stalowych - Dwa rzędy równolegle - w odległości kilku metrów a te druty pośrodku - bo same druty zgniotą kilkoma gałęziami
Tkm
12 miesięcy temu
Polska to katolicki kraj? Co ten PiS narobił!
NIezalezny
12 miesięcy temu
Wzorować się na Izraelu.Jak ktoś będzie krytykował - wyzwać od antysemitów ,ze Izrael obrażają i Izraelskie metody krytykują!!!! . I mamy SPOKÓJ!!!
Zeed
12 miesięcy temu
Zaminować i po jabłkach. Ponadto strzelać do każdego kto tam wlezie, może być nawet posłem.
otwarci na pr...
12 miesięcy temu
Rozumiem, że ci wszyscy politycy i ludzie którzy żądają likwidacji zabezpieczenia granic, zdemontują dzisiaj zamki w drzwiach swoich domów :)
YES
12 miesięcy temu
ten drut Wania podwiąże do haka autem i zawiezie do skupu złomu , tyle zostanie z PISowego "muru"
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić