aktualizacja 

Zaskakujące informacje. Przemytnicy oferują to na Facebooku

2

Przemytnicy reklamują swoje usługi na Facebooku. Takie ustalenia przekazała w czwartek stacja Sky News. Nielegalnych imigrantów chcą zabierać w niebezpieczną podróż do Wielkiej Brytanii małymi łodziami lub pontonami przez kanał La Manche.

Zaskakujące informacje. Przemytnicy oferują to na Facebooku
Facebook (Pixabay)

W środę doszło do tragicznego zdarzenia. Podczas jednej z nielegalnych przepraw na wodach w pobliżu francuskiego portu Calais zginęło 27 osób. Płynęły one obciążonym ponad miarę pontonem.

Po tym wydarzeniu dziennikarze Sky News dokonali zaskakującego odkrycia. Wpisując w facebookową wyszukiwarkę w języku arabskim i kurdyjskim takie zwroty jak "przemytnik", "wiza brytyjska" i nazwy Calais, Dunkierka, a także Anglia, odkryli, że przemytnicy otwarcie działają w mediach społecznościowych.

Sky News donosi, że na Facebooku regularnie pojawiają się ogłoszenia o trasach do Europy czy też Wielkiej Brytanii. Pojawili się nawet tacy przemytnicy, którzy twierdzą, że są w stanie zadbać o brytyjski paszport dla migranta.

W ogłoszeniach pojawiają się różne "kuszące" informacje. Przemytnicy deklarują m.in. rozsądną cenę czy też podróż w "najlepszy, najbezpieczniejszy i najłatwiejszy sposób".

Ogłoszenia przemytników. Co na to właściciel Facebooka?

Sky News postarało się o stanowisko Facebooka ws. ogłoszeń przemytników.

Myślami łączymy się ze wszystkimi, których dotknęły te tragiczne wydarzenia. Koordynowanie przemytu ludzi nie jest dozwolone na Facebooku i współpracujemy z organami ścigania, aby rozwiązać ten problem. Używamy sztucznej inteligencji, ludzkiej weryfikacji i raportów od naszych użytkowników i zaufanych partnerów, aby wykrywać i usuwać posty takie jak ten - podkreślił rzecznik firmy Meta, która jest właścicielem Facebooka.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić