Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
NB
|

Zaskakujące plotki o Szumowskim. To "dzieje się po cichu i bardzo szybko"

1090
Podziel się

Władze Uniwersytetu Warszawskiego chcą utworzyć własny Wydział Lekarski. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", na uczelni pojawiają się pogłoski, że ma go zorganizować były minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Zaskakujące plotki o Szumowskim. To "dzieje się po cichu i bardzo szybko"
Zaskakujące pogłoski o Szumowskim (Getty Images)
bFdNKDiZ

Władze Uniwersytetu Warszawskiego chcą utworzyć własny Wydział Lekarski. Ma on ruszyć od przyszłego roku akademickiego. Rektor UW prof. Alojzy Nowak zapowiadał utworzenie wydziału medycznego już podczas październikowej inauguracji.

Pracowaliśmy nad federalizacją. Z rektorem WUM prof. Zbigniewem Gaciongiem doszliśmy do wniosku, że będziemy współpracować we wszystkich możliwych dziedzinach, ale prawdopodobnie UW utworzy swój niezależny Wydział Lekarski - powiedział.
bFdNKDjb

Szumowski pokieruje Wydziałem Lekarskim UW?

Uczelnia nie ujawniła szczegółów dotyczących nowej jednostki. Pojawiają się jednak pogłoski, że na czele wydziału lekarskiego UW mógłby stanąć były minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Wygląda to na stawianie przed faktem dokonanym. Wszystko dzieje się po cichu i bardzo szybko. A przecież utworzenie Wydziału Lekarskiego to ogromne wyzwanie. Nie wystarczą przysłowiowa kreda i tablica. Potrzebne są zaplecze, laboratoria, kadra – powiedział "Wyborczej" jeden z profesorów UW, który chciał zachować anonimowość.
Z pewnego źródła usłyszałem, że nowy wydział ma zorganizować były minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dla uniwersytetu to obciążenie. Odszedł w niesławie w środku pandemii, nie rozliczając się z maseczek od instruktora narciarstwa, z niedziałających respiratorów kupionych od handlarza bronią. Ta osoba na pewno nie przyniesie chwały Uniwersytetowi Warszawskiemu – dodał.
bFdNKDjh

Rzeczniczka UW dr Anna Modzelewska nie odniosła się do tych doniesień. W e-mailu do redakcji "Wyborczej" potwierdziła jedynie, że powstanie nowego wydziału "planowane jest w roku akademickim 2022/23".

W 2018 r. ruszyły prace nad utworzeniem federacji UW i WUM. Uczelnie miały prowadzić wspólnie badania, niektóre kierunki studiów i zajęcia dydaktyczne. "Wyborcza" zaznacza, że prace przerwano po tym, gdy we wrześniu 2020 r. zmienił się rektor UW. Informatorzy gazety twierdzą, że prof. Alojzy Nowak nie ukrywał, że jest przeciwnikiem federacji.

Prof. Nowak, jeszcze jako dziekan Wydziału Zarządzania, na posiedzeniach senatu przekonywał, że federacja będzie oznaczać przejęcie przez UW długów szpitali – przekazała osoba, która brała udział w posiedzeniach senatu.
bFdNKDji
Zamiast współpracy będzie konkurencja z najlepszą medyczną uczelnią w Polsce - komentuje jeden z profesorów.

Rzeczniczka UW zaznaczyła, że "współpraca z WUM będzie kontynuowana". "Wypracowywane rozwiązania będą rezultatem potrzeb obu uczelni. Jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o wspólnych kierunkach czy zajęciach" - stwierdziła.

Zobacz także: "Wyciągniemy coś nowego". Nowe obostrzenia. Wiceminister uchylił rąbka tajemnicy

bFdNKDjj
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdNKDjC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1090)
kanclerz
miesiąc temu
a mejza zostanie dziekanem
Baba
miesiąc temu
Niedługo młodzi ludzie, żeby studiować będą musieli się zapisać do pisu.
Taki klimat
miesiąc temu
Parę lat temu PiS chciało utworzyć własną agencję ratingową, bo nie podobało im się, że obce agencje tak złe oceny nadają Polsce. Mają własny TK, własny KRS, własną Prokuraturę, własne media, dlaczego nie mieliby mieć własnego wydziału lekarskiego na uniwersytecie, podobnie jak wydziału prawnego itp. Tylko patrzeć jak utworzą własną Unię Europejską - razem z Węgrami i San Escobar. Bo obecna Unia nie spełnia pokładanych nadziei PiS-u. Czuwaj!
bFdNKDjD
…….
miesiąc temu
Tam gdzie Szumowski, nie może być nic rzetelnego i profesjonalnego. Początki pandemii….pamiętamy
Emerytka
miesiąc temu
To nagroda za maseczki👎☠️👹😠
KPINA-2
miesiąc temu
Jeszcze jeden AUTORYTET, i wzięty MEDYK !!!
Tia
miesiąc temu
I Wydział Prawa dla ziobry. Teologii dla czarnka, Akademię Sportową dla rycha, dla anżeja Filologię, dla majzy? A on sam sobie coś wymyśli.
suchodolski
miesiąc temu
Chodzą plotki ze to Noyman z PO miał załozyć na UG wydział sprawiedliwości kształcący bezposrednio sedziow, którzy mają być posłuszni dla PO i sądzić nadal tak aby nikomu z głowy włos nie wypadł -oczywiście członkowi POKO, KOKO czy PO
człowiek
miesiąc temu
Proponuję jeszcze stworzyć katedrę dla ANŻEJA DUDY, bo kadencja mu się już powoli kończy.... i co potem Ducze będzie robić?
Marimba
miesiąc temu
Organizacja to pieniążki. Może coś uda się skubnąć, a przy okazji zostanie się wpisanym do historii jako założyciel, budowniczy, twórca. Ech, co za kraj....
Jarek
miesiąc temu
Czy ktoś widział Dworczyka ?
vitto
miesiąc temu
ha ha ha
becik
miesiąc temu
Panie ratuj nas przed takimi pomysłami, zwłaszcza gwiazdy lecznictwa i rządu Szumowskiego
bFdNKDjv
kikx
miesiąc temu
Taki ład....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić