Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Kto ucieszy się z rezygnacji Franciszka? Polski duchowny wymienia

81
Podziel się:

Ks. Alfred Wierzbicki, teolog i etyk z KUL zaskoczył. Jego zdaniem, gdyby rzeczywiście doszło do abdykacji papieża Franciszka, niektórzy kardynałowie szczególnie by się ucieszyli. Duchowny powiedział, którzy.

Kto ucieszy się z rezygnacji Franciszka? Polski duchowny wymienia
papież Franciszek (Reuters)

W grudniu papież Franciszek skończy 85 lat. Według niektórych to znak, że będzie chciał abdykować.

W grudniu skończy 85 lat, czyli będzie miał tyle, ile Benedykt XVI, gdy postanowił abdykować. Jednak powodem rezygnacji Bergoglio nie będzie wiek, ale jego stan zdrowi - napisał na łamach włoskiego dziennika "Libero Quotidiano" Antonio Socci.

Kto ucieszy się z rezygnacji Franciszka?

Teolog i etyk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Alfred Wierzbicki uważa, że gdyby Franciszek zrezygnował z papieskiego stanowiska, niechętni mu hierarchowie by się ucieszyli. Dotyczy to również polskich dostojników kościoła, których Franciszek w trybie pilnym wezwał do Watykanu w sprawie pedofilii w Kościele.

Biskupi, którzy mają kłopoty ze swoim postępowaniem, zwłaszcza ci, którzy ukrywali pedofilię, może by się ucieszyli, gdyby się zmienił papież - podkreślił ks. Wierzbicki, jak podaje "Fakt".

Wykładowca KUL sam jest ostro krytykowany przez Fundację Życie i Rodzina. Zdaniem organizacji, jego wypowiedzi są niezgodne z nauczaniem Kościoła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(81)
ania m.
7 miesięcy temu
na siecie jest tak zle, a mamy az 2 papierzy.
Kika
rok temu
Polscy kardynałowie i nie tylko będą się cieszyć z abdykacji Papieża,unikną kary,lub będzie odroczona w czasie,czyli hulaj dusza piekła nie ma
HALINA
rok temu
ZAWÓD JAK KAŻDY INNY
o.tymoteusz
rok temu
rydzik - PAPIERZ !
ecik
rok temu
Tylko ojciec dyrektor z Torunia ma szansę na papieża. Byłby w obecnych czasach najlepszym papieżem .
gustawo
rok temu
parę lat temu był taki kawał kiedy będzie zjazd papieży było to nie możliwe a teraz morze się okazać że może być zjazd aż trzech
Jacek-3
rok temu
Kto się ucieszy? Zapewne skromny gość z Torunia. 😂
zośka
rok temu
Zakończyć okupację watykańską w kraju.
czarny papież
rok temu
cieszą się z jego abdykacji a to ostatni papież.
ultramaryna
rok temu
dobrze,że Pan Bóg na emeryturkę się nie wybiera, chociaż kto wie
Samjaza
rok temu
Tylko nie muzułmanina dojdzie do potężnych wojen.
igkol
rok temu
Nie ma żadnego powołania jest tylko zwykły urząd, który łupi na całym świecie
HALINA
rok temu
Kto się ucieszy dziwisz
Szczery
rok temu
Szukamy nowych Członków i wyznawców. Wymagania: IQ nie ma znaczenia. Dobra reakcja na tresurę typu; wpłać na konto, daj na ofiarę, wpłać co łaska, lecz nie mniej niż... klęknij, powstań, przeżegnaj się, wyrecytuj wyuczony na pamięć paciorek, formułkę, wyznanie wiary ( bez potrzeby wiary w toto), marsz w orszaku, itp. Nie wskazane zadawanie pytań i myślenie. Niestety coraz więcej naszych wyznawców atakuje niebezpieczny wirus Zadawania Pytań i jeszcze groźniejszy Myślenia. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z papiszem Rycy-Kantem herbu Stary Piernik & Cwana Bestyja lub radiem Maryjana tegoż herbu. Można chętnych i nieświadomych niczego zgłaszać również w lokalnych placówkach zarządzanych przez równie dobrze wytresowanych ProboszoJaśnie zazwyczaj herbu CałujWłapkę. W imieniu powyższych Rzecznik ŁopatąWkładaczy. Zastrzegamy!! Wszelkie podobieństwa do ogłoszenia w poszukiwaniu wyznawców przez innych ŁopatąWkładaczy są przypadkowe.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić