Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Kto ucieszy się z rezygnacji Franciszka? Polski duchowny wymienia

80
Podziel się

Ks. Alfred Wierzbicki, teolog i etyk z KUL zaskoczył. Jego zdaniem, gdyby rzeczywiście doszło do abdykacji papieża Franciszka, niektórzy kardynałowie szczególnie by się ucieszyli. Duchowny powiedział, którzy.

Kto ucieszy się z rezygnacji Franciszka? Polski duchowny wymienia
papież Franciszek (Reuters)
bETAZVhN

W grudniu papież Franciszek skończy 85 lat. Według niektórych to znak, że będzie chciał abdykować.

W grudniu skończy 85 lat, czyli będzie miał tyle, ile Benedykt XVI, gdy postanowił abdykować. Jednak powodem rezygnacji Bergoglio nie będzie wiek, ale jego stan zdrowi - napisał na łamach włoskiego dziennika "Libero Quotidiano" Antonio Socci.
bETAZVhP

Kto ucieszy się z rezygnacji Franciszka?

Teolog i etyk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Alfred Wierzbicki uważa, że gdyby Franciszek zrezygnował z papieskiego stanowiska, niechętni mu hierarchowie by się ucieszyli. Dotyczy to również polskich dostojników kościoła, których Franciszek w trybie pilnym wezwał do Watykanu w sprawie pedofilii w Kościele.

Biskupi, którzy mają kłopoty ze swoim postępowaniem, zwłaszcza ci, którzy ukrywali pedofilię, może by się ucieszyli, gdyby się zmienił papież - podkreślił ks. Wierzbicki, jak podaje "Fakt".
bETAZVhV

Wykładowca KUL sam jest ostro krytykowany przez Fundację Życie i Rodzina. Zdaniem organizacji, jego wypowiedzi są niezgodne z nauczaniem Kościoła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETAZViq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(80)
Kika
3 miesiące temu
Polscy kardynałowie i nie tylko będą się cieszyć z abdykacji Papieża,unikną kary,lub będzie odroczona w czasie,czyli hulaj dusza piekła nie ma
HALINA
3 miesiące temu
ZAWÓD JAK KAŻDY INNY
o.tymoteusz
3 miesiące temu
rydzik - PAPIERZ !
bETAZVir
ecik
3 miesiące temu
Tylko ojciec dyrektor z Torunia ma szansę na papieża. Byłby w obecnych czasach najlepszym papieżem .
gustawo
3 miesiące temu
parę lat temu był taki kawał kiedy będzie zjazd papieży było to nie możliwe a teraz morze się okazać że może być zjazd aż trzech
Jacek-3
3 miesiące temu
Kto się ucieszy? Zapewne skromny gość z Torunia. 😂
zośka
3 miesiące temu
Zakończyć okupację watykańską w kraju.
czarny papież
3 miesiące temu
cieszą się z jego abdykacji a to ostatni papież.
ultramaryna
3 miesiące temu
dobrze,że Pan Bóg na emeryturkę się nie wybiera, chociaż kto wie
Samjaza
3 miesiące temu
Tylko nie muzułmanina dojdzie do potężnych wojen.
igkol
3 miesiące temu
Nie ma żadnego powołania jest tylko zwykły urząd, który łupi na całym świecie
HALINA
3 miesiące temu
Kto się ucieszy dziwisz
Szczery
3 miesiące temu
Szukamy nowych Członków i wyznawców. Wymagania: IQ nie ma znaczenia. Dobra reakcja na tresurę typu; wpłać na konto, daj na ofiarę, wpłać co łaska, lecz nie mniej niż... klęknij, powstań, przeżegnaj się, wyrecytuj wyuczony na pamięć paciorek, formułkę, wyznanie wiary ( bez potrzeby wiary w toto), marsz w orszaku, itp. Nie wskazane zadawanie pytań i myślenie. Niestety coraz więcej naszych wyznawców atakuje niebezpieczny wirus Zadawania Pytań i jeszcze groźniejszy Myślenia. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z papiszem Rycy-Kantem herbu Stary Piernik & Cwana Bestyja lub radiem Maryjana tegoż herbu. Można chętnych i nieświadomych niczego zgłaszać również w lokalnych placówkach zarządzanych przez równie dobrze wytresowanych ProboszoJaśnie zazwyczaj herbu CałujWłapkę. W imieniu powyższych Rzecznik ŁopatąWkładaczy. Zastrzegamy!! Wszelkie podobieństwa do ogłoszenia w poszukiwaniu wyznawców przez innych ŁopatąWkładaczy są przypadkowe.
bETAZVij
nienaiwny
3 miesiące temu
Dzięki Bogu...", tak mówią wszyscy mając jednocześnie całkowicie przeciwstawne poglądy i postępowanie względem innych religii i postrzeganiu kim jest Bóg. Tylko szaleniec, totalnie bezmyślny z wypranym do cna mózgiem fanatycznie obstaje w takiej ,,wierze" nie widząc absurdu lub wręcz swojej głupoty. Religie traktują Boga jakby był pomylony uznając to szaleństwo, kłamstwa i absurdy wiary. Gdyby to nie było takie tragiczne dla ludzkości byłoby strasznie śmieszne i żałosne. Niestety nic takich cierpień nie przysporzyło ludzkości i poszczególnym ludziom, co religie wykorzystywane przez cwaniaków, dewiantów itd, tytułujących się duchownymi, dla własnych celów i manipulowania ludźmi słabej, naiwnej osobowości i nie lubiacych sprawdzać i myśleć.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić