Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Zastrzelił kierowcę podczas kontroli. Policjant pójdzie pod sąd

460

Szczecińska prokuratura zadecydowała, że funkcjonariusz odpowie za przekroczenie uprawnień. Chodzi o sprawę z 2016 r., kiedy podczas rutynowej kontroli wyjął służbową broń i otworzył ogień. Policjantowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Zastrzelił kierowcę podczas kontroli. Policjant pójdzie pod sąd
(pxhere.com)

Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko funkcjonariuszowi policji, który nie dopełnił ciążących na nim obowiązków służbowych i przekroczył przysługujące mu uprawnienia o środkach przymusu bezpośredniego i broni – powiedziała Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Zginął człowiek. 12 sierpnia 2016 r. kierowca jadący ul. Rymarską w Szczecinie nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjant zdecydował się wyjąć broń i oddał strzały. Jedna kula trafiła, raniąc śmiertelnie mężczyznę.

22-latek potrącił jednego z funkcjonariuszy. Wtedy ten oddał strzał ostrzegawczy. Kierowca nadal uciekał, więc policjant oddał drugi strzał, który okazał się śmiertelny - przypomina "Wprost".

Zobacz także: Zobacz także: Napadł na sklep. Policja prosi o pomoc

Policjant jest też oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci. 22-latek, którego zastrzelił był na przepustce z więzienia. Wydano ją ze względu na jego stan zdrowia. Miał wrócić z niej już w czerwcu, ale nie zrobił tego, prawdopodobnie, by uniknąć odsiadki.

Mężczyzna odbywał karę dwóch lat pozbawienia wolności za posiadanie i udostępnianie narkotyków - podaje "Wprost".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić