Zbierał pieniądze do puszki. Tak zareagował na widok policjantów

15

Obywatel Mołdawii dopuścił się perfidnego oszustwa, ale dolnośląscy funkcjonariusze zdołali go zatrzymać. Mężczyzna chodził wzdłuż jezdni jako fałszywy wolontariusz. Zbierał datki do puszki na rzekomo chore dziecko. Sęk w tym, że na skrzynce nie było żadnej plomby. Nie uwierzycie, co zrobił, gdy zobaczył policjantów.

Zbierał pieniądze do puszki. Tak zareagował na widok policjantów
Perfidne oszustwo. Oszust zbierał pieniądze do puszki (Policja Dolnośląska)

Obcokrajowiec mieszkający na Dolnym Śląsku żył w przekonaniu, że wymyślił idealny plan na szybkie zgromadzenie pieniędzy. Bardzo się mylił. Został zdemaskowany wcześniej, niż mógł się spodziewać. Jak wpadł w sidła mundurowych?

Oszust z Mołdawii udawał wolontariusza

Do zdarzenia doszło we Wrocławiu. Mężczyzna podchodził do kierowców i tłumaczył dokładnie, na co zbiera. Wykorzystywał do tego dane faktycznie chorego dziecka, będącego pod opieką jednej z legalnie działających fundacji. Wydał się jednak podejrzany, gdyż ktoś zgłosił go na policję.

Niebawem funkcjonariusze pojawili się na obszarze, gdzie działał oszust. Na ich widok złodziej wybrał wszystkie monety i banknoty z puszki, wziął nogi za pas i zaczął uciekać. Nie miał jednak najmniejszych szans. Po chwili został zatrzymany przez policję i przewieziony na komisariat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Dom sprzed 5 tys. lat. Wyjątkowe odkrycie polsko-mołdawskiej grupy archeologów
Policjanci ustalili z pracownikami fundacji, że ktoś taki w ich imieniu nie realizuje zbiórki pieniędzy we Wrocławiu. Zatrzymany przez funkcjonariuszy obywatel Mołdawii posługiwał się identyfikatorem bez wymaganych oznaczeń. Natomiast puszka, do której zbierał datki, pozbawiona była jakichkolwiek plomb i zabezpieczeń - informują mundurowi z dolnośląskiej policji.

Mołdawianinem zajmie się teraz sąd. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia. Funkcjonariusze przypominają, by przy wpieraniu zbiórek zawsze zachować czujność. W ten sposób nie damy się nabrać oszustom.

Dobra wola ofiarodawców, niestety, bywa nieraz wykorzystywana przez nieuczciwe osoby, takie jak zatrzymany przez wrocławskich policjantów "wolontariusz" - wyjaśniają stróże prawa. - Apelujemy o zachowanie ostrożności i czujności, a w sytuacji podejrzeń co do legalności zbiórki pieniędzy, prosimy o natychmiastowe zgłaszanie takich przypadków w najbliższej jednostce policji lub pod numerem 112 - dodają.
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić