Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Zbigniew Ziobro ma plan. Poseł z jego partii ujawnia

1056

Zbigniew Ziobro zmaga się z ciężką chorobą. Były minister sprawiedliwości w rządzie Mateusza Morawieckiego zszedł z politycznego piedestału, aby stoczyć walkę z nowotworem. Ziobro ma już jednak plan na swoją dalszą przyszłość. Ujawnił go jego bliski współpracownik z Suwerennej Polski Michał Wójcik.

Zbigniew Ziobro ma plan. Poseł z jego partii ujawnia
Zbigniew Ziobro jako minister sprawiedliwości (X, Zbigniew Ziobro)

Zbigniew Ziobro od grudnia ubiegłego roku postanowił nie bierze aktywnego udziału w polskiej polityce, choć w wyborach 15 października uzyskał mandat posła. Były minister sprawiedliwości poważnie choruje. Jak informowali przedstawiciele Suwerennej Polski, którą kieruje polityk, Ziobro zmaga się z nowotworem przełyku.

Posłowie z SP, w szczególności Michał Wójcik, bliski współpracownik Zbigniewa Ziobro, ujawniają, w jakim stanie jest obecnie były szef resortu sprawiedliwości. W momencie rozpoznania choroby pojawiły się już przerzuty. Ziobro miał już przejść trzy chemioterapie i radioterapię. Wkrótce ma przejść poważną operację.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Paraliż Brukseli. Policja starła się z rolnikami

Niektórzy nadal nie wierzą w chorobę Ziobro. Pojawiają się nawet głosy, że cała ta sprawa to zwykły polityczny teatr, a były minister sprawiedliwości chce uniknąć odpowiedzialności za reformy w sądownictwie, które zdaniem ówczesnej opozycji były niezgodne z prawem. Głośno było chociażby o słowach Elizy Michalik. - Trzy ośrodki medyczne zdiagnozowały chorobę pana ministra. On w tej chwili walczy o życie. Polityczne próby rozgrywania tej sprawy są nieuczciwe - mówił niedawno w rozmowie z nami poseł Michał Wójcik.

Zbigniew Ziobro ma plan. Poseł ujawnia

Zbigniew Ziobro miał ponoć startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale nie pozwoliła mu na to choroba. Wspomniany poseł Wójcik ujawnia, że to jednak nie koniec działalności polityka w przestrzeni publicznej.

Zbigniew Ziobro chce wrócić do polityki i rozliczyć zarówno Tuska, jak i Bodnara za ich ostatnie działania - zapowiedział wiceprezes Suwerennej Polski.

Były minister sprawiedliwości ma się pojawić na komisji ws. Pegasusa. Będzie zeznawał jako świadek. - Zbigniew Ziobro sam chce być przesłuchiwany, żeby odkłamać manipulacje naszych oponentów, ale będzie to możliwe dopiero za kilka miesięcy - dodał Wójcik w rozmowie z "Super Expressem".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić