o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Zdecydowany ruch Norwegów. Rezygnują ze szczepionek od tych producentów

18
Podziel się

Norwegia oficjalnie zrezygnowała ze stosowania szczepionek AstraZeneca i Johnson&Johnson. Ponadto poinformowano, która grupa będzie teraz traktowana priorytetowo w planie szczepień.

Zdecydowany ruch Norwegów. Rezygnują ze szczepionek od tych producentów
Szczepionka Johnson&Johnson. (Getty Images)
bEicqjxh

Szczepionki AstraZeneca i Johnson&Johnson (Janssen) wywołują sporo kontrowersji. Nic więc dziwnego w tym, że Norwegia zdecydowała się z nich zrezygnować.

Zdecydowaliśmy, że preparat AstraZeneca zostanie na stałe usunięty z naszego programu. Natomiast szczepionka firmy Janssen trafi do magazynu i zostanie wykorzystana w przypadku wystąpienia dużej epidemii - poinformowała premier Norwegii Erna Solberg, cytowana przez PAP.
bEicqjxj

Szczepienia przeciw COVID-19. Norwegia wprowadza zmiany

Warto również zwrócić uwagę na to, że Norwegia zdecydowała się na wprowadzenie zmian w programie szczepień. Zapowiedziano jednoczesne szczepienie grup wiekowych 18-24 i 40-44 przed osobami w wieku 25-39, które przesunięto na koniec kolejki.

bEicqjxp

Solberg wyjaśniała, że "infekcja Covid-19 częściej występuje u młodych ludzi, a osoby powyżej 40 lat ponoszą większe ryzyko poważnego zachorowania".

Norwedzy zakładają, że pierwsza dawka szczepionki powinna zostać zaoferowana wszystkim dorosłym obywatelom do przełomu lipca i sierpnia. Oczywiście stanie się tak pod warunkiem, że dostawy będą przebiegać bez żadnych przeszkód.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEicqjxK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(18)
obserwator
miesiąc temu
Pisobolszewicy uczcie się, ale wy wpierw leczycie i szczepiliście cichaczem siebie swoich kolesiów,a ludzie umierali.Leczenie przez telefon i zostaliście grabarzami Polaków.
coś niesamowi...
miesiąc temu
To już nie jest wolny kraj tylko komunistyczny, pisowski z pięciolatką (takie plany. Tak wybrali niby polacy
takasama
miesiąc temu
Czy nie możecie przestać jęczeć? Nie podoba się szczepionka,nie szczepisz się ,jasne?
bEicqjxL
Ela
miesiąc temu
Teraz zacznie się straszenie niezaszczepionych!! Czytała już wypowiedź jest pomysł wprowadzenie godziny policyjnej i zakazu przemieszczania. To tym bardziej zniechęca do szczepień. Najpierw marchewka teraz straszenie następnie napuszczanie zaszczepionych przeciw nie zaszczepionych o co chodzi!!?? Żyjemy w wolnym kraju a szczepienia nie są obowiązkowe. Pozdrawiam i zdrowia życzę
ONR
miesiąc temu
Dlaczego nie mamy polskiej narodowej mutacji?
Szczury doświ...
miesiąc temu
Kto przy zdrowych zmysłach pozwolił by sobie wstrzyknąć substancję za którą nikt nie bierze odpowiedzialności i nikt nie zna długofalowych jej skutków ubocznych. Do tego są to eksperymentalne terapie genowe.
olejsyrop
miesiąc temu
no właśnie, kto zostanie "złapany" na im imprezie, czy w sklepie powinien zostać zaszczepiony. Astra- jest wątpliwość. Fajzer wystawił cenę 20 razy wyższą niż Astra Zeneca. Między innymi zniszczono miliony szczepionek Astra w fabryce w USA, był wybuch w fabryce Astra Zeneca w Indiach
osa,,,
miesiąc temu
JASNE ZABIORA NAM POSLĄ IM ???? TO NIE TAK , MUSZA BYC REALIZOWANE DOSTAWY WEDLE PROGRAMU A I TRZEBA DO KRAJÓW BIEDNYCH WYSŁAĆ BO ICH NIE STAC BY KUPIĆ A CHORUJA , BY WYELIMINOWAĆ ZARAZĘ NALEŻY CAŁY ŚWIAT UODPORNIĆ
no tak
miesiąc temu
W UK miliony zaszczepiły się Astrą i jakoś nie płaczą. Zobaczcie że my powoli zaczynamy szczepić nastolatków a Norwegia zastanawia się nad planem. Co na to szczekacze typu Nitras, Szczerba, Budka i ich wyborcy ????
jury
miesiąc temu
Ci co rządzą w Polsce wezmą te szczepionki bo nie lubią Polskiego Narodu
Koks
miesiąc temu
W great reset jest Norwegia jednym z panstw prowadzących... Dlatego nie dziwi fakt, że zaszczepią wszystkich mRNA. Wszystkie Infos znajdziecie w sieci....
RedPill
miesiąc temu
Polska jak zwykle przyjmiemy wszystko. Byle szybko i tanio.Nie musi być bezpiecznie.
Olaf
miesiąc temu
Norwedzy??? Norwegowie bo Norwegia a nie Norwedza
bEicqjxD
fds
miesiąc temu
ludzie prawdopodobienstwo wystapienia zakrzepow po astra zenece macie mniejsze niz po siedzeniu 8h na tylku, tu chodzi tylko i wylacznie o kasiore, pfizer eliminuje konkurencje!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić