Czarna seria na Śląsku. Widząc nagranie z DW911, trudno nie odwrócić wzroku

499

Śląska policja poinformowała o tragicznym początku sezonu motocyklowego w regionie. Mundurowi zaapelowali do motocyklistów o bezpieczeństwo. Ku przestrodze opublikowano nagranie wideo jednego z wypadków.

Czarna seria na Śląsku. Widząc nagranie z DW911, trudno nie odwrócić wzroku
Kamera nagrała wypadek motocyklistów (Policja)

Pogoda za oknem zaczęła sprzyjać motocyklistom. Dzięki temu w ciągu ostatnich dni ich liczna reprezentacja pojawiła się na polskich drogach. Oprócz udanych przejażdżek u niektórych z nich pojawiły się również problemy i wypadki. Niestety niektóre okazały się tragiczne w skutkach.

Szczególnie nieszczęśliwa seria wydarzeń z motocyklistami trwa na Śląsku. W ciągu 5 dni doszło tam do aż 3 wypadków. Niestety w ich wyniku zginęły 2 osoby, a 2 pozostałe trafiły do szpitala z poważnymi obrażeniami. Wyjątkowo pechowy okazał się fragment DW 911 łączącej Bytom z Piekarami Śląskimi. Niemalże w tym samym miejscu w odstępie dwóch dni doszło do dwóch poważnych wypadków. Jeden z nich był śmiertelny.

Jeden z wypadków na DW 911 zarejestrował pewien kierowca. Policja podjęła decyzję o opublikowaniu materiału ku przestrodze innych motocyklistów. Doszło do niego 9 maja. Na nagraniu widać, jak kierujący motocyklem, wioząc pasażerkę, stracił panowanie nad pojazdem. Następnie rozpędzony uderzył maszyną w przydrożne barierki. Obie osoby zostały przetransportowane do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Apel do motocyklistów

Policja zaapelowała do motocyklistów o rozwagę i empatię na trasie. Mundurowi przypomnieli również o zainaugurowaniu akcji "Jednośladem bezpiecznie do celu". Przypomniano, że korzystanie z wszelkich jednośladów na drogach jest obarczone wieloma czynnikami ryzyka.

Zobacz także: Zmiany w płucach po COVID-19. Dramatyczne zdjęcia RTG
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić