o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Wstrząsający raport WHO ws. COVID-19. "Pandemii dało się uniknąć"

106
Podziel się

W środę ukazał się nowy raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na temat koronawirusa. Eksperci twierdzą w nim, że pandemii można było w łatwy sposób uniknąć. Zawieść miały jednak liczne procedury bezpieczeństwa.

Wstrząsający raport WHO ws. COVID-19. "Pandemii dało się uniknąć"
WHO twierdzi, że pandemii dało się uniknąć (Getty Images)
bEpECUhx

Raport przygotował na zlecenie WHO Niezależny Panel ds. Gotowości i Reagowania na Pandemię. Wykazano w nim, że działania Światowej Organizacji Zdrowia były "niewystarczające", zaś system ostrzegania o nowych chorobach jest "zbyt łagodny i niewydolny". Problem stanowić ma także podejście światowych przywódców, którzy w kluczowym momencie, kiedy można było jeszcze powstrzymać pandemię COVID-19, byli "nieobecni".

Druzgocące wyniki raportu na temat koronawirusa. "Gdyby posłuchano ostrzeżeń, do pandemii by nie doszło"

Eksperci twierdzą, że tuż po wykryciu pierwszych ognisk choroby w Chinach w grudniu 2019 roku, "stracono cenny czas". Wszystkiemu winne mają być międzynarodowe procedury bezpieczeństwa. W raporcie czytamy, że były one "zbyt wolne, aby zapobiec szybko rozprzestrzeniającemu się patogenowi układu oddechowego".

bEpECUhz

W dokumencie zarzucono także wielu krajom niewłaściwą reakcję. Przez miesiąc po ogłoszeniu zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym 30 stycznia 2020 roku, światowi przywódcy nie zrobili nic w kierunku walki z pandemią. – Większość państw postanowiła poczekać i obserwować rozwój sytuacji, zamiast natychmiastowo rozpocząć wdrażanie procedur bezpieczeństwa – czytamy.

Naukowcy ostrzegają w raporcie, że świat potrzebuje "szybkiego" międzynarodowego systemu, który pozwoli zapobiec "katastrofalnym skutkom kolejnych pandemii". Dodają, że nowy patogen o potencjale pandemicznym może pojawić się w każdej chwili.

Obecny system nie uchronił nas przed pandemią COVID-19. (…) Biura ONZ i stolic poszczególnych państw są pełne raportów i przeglądów dotyczących poprzednich kryzysów zdrowotnych. Gdyby posłuchano ostrzeżeń, uniknęlibyśmy katastrofy, z którą dzisiaj mamy do czynienia – oceniła współprzewodnicząca panelu Ellen Johnson Sirleaf.
bEpECUhF

"COVID-19 to Czarnobyl XXI wieku". Ostrzegają przed kolejnym zagrożeniem

Wzywając do pilnej reformy, autorzy raportu twierdzą, że obecny system jest po prostu "nieodpowiedni". – COVID-19 to Czarnobyl XXI wieku – piszą. Zdaniem ekspertów, pandemia spowodowała tak głęboki i rozległy kryzys, że prezydenci, premierzy i szefowie organizacji międzynarodowych muszą teraz wziąć na siebie odpowiedzialność za "zmianę sposobu, w jaki świat reaguje na tego typu globalne zagrożenia".

Wśród proponowanych przez Niezależny Panel ds. Gotowości i Reagowania na Pandemię reform jest m.in. powołanie rady ds. globalnych zagrożeń zdrowotnych. Oprócz tego, eksperci postulują utworzenie przejrzystego systemu dającego WHO uprawnienia do natychmiastowego publikowania informacji o epidemiach i wysyłania na miejsce swoich ekspertów. Zdaniem autorów raportu, już teraz rządy poszczególnych państw powinny odkładać pieniądze na wypadek kolejnego kryzysu zdrowotnego.

bEpECUhG

Finansowanie ochrony zdrowia powinno zdaniem analityków odbywać się także na poziomie globalnym. Miałoby działać dzięki zwiększeniu składek członkowskich na WHO oraz stworzeniu międzynarodowego instrumentu finansowego na wypadek pandemii. W razie kolejnego kryzysu zdrowotnego można byłoby szybko wypłacić z niego pieniądze.

Szefowie państw i rządów powinni podczas światowego szczytu przyjąć deklarację polityczną pod auspicjami Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że zaangażują się w te reformy – czytamy w podsumowaniu.

Obejrzyj także: Koronawirus na świecie. Mocne słowa szefa WHO o szczepionkach

bEpECUhH
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpECUia
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(106)
CNNNC
3 tyg. temu
W Japonii zaszczepilo sie tylko 3 procent z ponad 100 milionow . 12 Czerwca byla w Japonii wielka miedzynarodowa demonstracja przeciw szczepieniom . Japonczycy nie chca sie szczepic i nie choruja . Szczepieni rozniosa wirusa/priona Spike . Jest przez nich produkowany przez mRNA . sZCZEPCIE SIE DALEJ DO DO LOTERII ZEBY pRZEGRAC
mari
2 miesiące temu
Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać! Najlepiej zwaluc wine na przywódców państw i ich spixnione reagowanie... ale to nie tak! To WHO ze swoim szefem Tedrosem jest winne!!! Trzeba byo juz w styczniu zamknąć Chiny na kwarantannie a nie twierdzic, ze nie ma takiej potrzeby i ze nie mozna naruszac praw Chińczyków!
gorycz
2 miesiące temu
Kamuflaż dla NWO
bEpECUib
Jozef
2 miesiące temu
Czyli nadal będą organizowane kryzysy, wojny i pandemie bo na tym można świetnie maxymalizowac profit
sciema
2 miesiące temu
co tam za cyrk w indiach i bal maskowy
mały_głód
2 miesiące temu
No ale w końcu jakie wnioski i jakie procedury na przyszłość w związku z tym, bo inaczej to jest ble ble ble.
Adam
2 miesiące temu
Gdyby Żabojady posłuchały Piłsudskiego w 1933 też by można II WŚ uniknąć
pawel
2 miesiące temu
ależ oczywiście pandemii można było uniknąć gdyby WHO obudziło się w 2019 roku i zamiast na solarium pojechało do laboratorium wojskowego w Wuhan !!!
nieobecny
2 miesiące temu
najlepszym "lekarstwem" jest aborcja i eutanazja żadne abortowane dziecko i poddany eutanazji nie zachorowali
obs
2 miesiące temu
Najważniejsze to powołać Rady na rady
Jan
2 miesiące temu
Pamiętam, że pokazywali jak Tedros na spotkaniu z przywódcą Chin chwalił go za to jak Chińczycy sobie poradzili z pandemią. Chwilę potem zaraza była już w Europie.
sceptyk
2 miesiące temu
Nawet w średniowieczu wiedzieli, że podczas pandemii trzeba się izolować. Wystarczyło zamknąć granice Chin i zabronić przemieszczania się między miastami.
Janek
2 miesiące temu
Jak można było uniknąć czegoś co się samemu opracowało jus w 2009 roku a w 2010 fundacja Rockefellera to dopracowała? Jest dokładnie rozpisany przebieg plandemii , szczepionki itp
bEpECUhT
Wstrząsający?
2 miesiące temu
WSTRZĄSAJĄCY RAPORT????KŁAMLIWY!!!!O pandemii było wiadomo już latem 2019 r.! TO WHO ODPOWIADA za śmierć milionów ludzi,nikt inny! A w Polsce premier kila razy ogłaszał koniec pandemii - też nie poniósł odpowiedzialności!A to badziewie nadal szaleje, a on zdejmuje obostrzenia!Kiedy w lutym 2020 mówiłem o pandemii i zabezpieczałem się,wszyscy pukali się w czoło! Ale politycy światowi i WHO osiągnęli cel - choć trochę ludzi wyginęło, więc mniej problemów, prawda?No to teraz dobić trzeba szczepieniami...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić