Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Zdemolowali miasto po finale Super Bowl. Ludzie dosłownie oszaleli

348

Po tym, jak ich drużyna zwyciężyła Super Bowl, mieszkańcy Filadelfii wpadli w euforię. Nie była to jednak "zwykła" radość kibiców, a prawdziwa eksplozja szaleństwa, której skutkiem było pogrążenie 1,5-milionowego miasta w chaosie.

Zdemolowali miasto po finale Super Bowl. Ludzie dosłownie oszaleli
(Twitter/Getty Images)

Zdjęcia i nagrania z Filadelfii szokują. Widać na nich dzikie tłumy, które nie tylko opanowały ulice, ale także zdemolowały miasto. Obrabowano dziesiątki sklepów - ludzie wbiegali do nich i wykrzykiwali, że teraz wszystko jest za darmo.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Policja nie mogła opanować tłumu. Zamiast w pokojowy sposób cieszyć się ze spektakularnej wygranej nad faworytem (Philadelphia Eagles pokonali New England Patriots 41:33), po Super Bowl w mieście wybuchły pożary i rozbrzmiały syreny alarmowe.

Płoną kosze na śmieci, tłum przewraca napotkane na swojej drodze samochody. To tylko część demolki, jaką zrobili mieszkańcy miasta położonego na północno-wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Kibice nie oszczędzili nawet radiowozów i ulicznych latarni. W wielu miejscach ludzie wszczynali bójki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Straż pożarna informowała o przypadkach, w których nie mogła dojechać na miejsce pożaru, ponieważ tłum specjalnie nie przepuszczał wozów gaśniczych - donosi Evening Standard.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Początkowo nic nie wskazywało, że z mieście zacznie się taka rebelia. Kibice podczas 52. już Super Bowl imprezowali w barach i domach, jednak dopiero po zwycięstwie zaczęło się prawdziwe szaleństwo. Ludzie masowo wyszli na ulice, najpierw świętując wygraną. Później przerodziło się to w zamieszki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Super Bowl to najważniejsze rozgrywki w lidze footballu amerykańskiego - NFL. Szacuje się, że mecz ten ogląda się w 70 proc. gospodarstw domowych w USA. W tym roku finał rozgrywany był w Minneapolis.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić