aktualizacja 

Zderzenie trzech tirów na S8. Kabina środkowej ciężarówki doszczętnie zmiażdżona

5

Wjazd do Warszawy sparaliżowany. Na S8 między węzłami Wolica i Opacz, w miejscowości Nowe Grocholice, zderzył się trzy tiry. Służby na miejsce wezwano tuż po godzinie 11. Według mundurowych utrudnienia mogą potrwać jeszcze parę godzin.

Zderzenie trzech tirów na S8. Kabina środkowej ciężarówki doszczętnie zmiażdżona
Na trasie doszło do zderzenia trzech ciężarówek (Licencjodawca, Gerhard)

Ciężarówki najprawdopodobniej z impetem najechały na siebie. Szoferka środkowego z pojazdów została doszczętnie zmiażdżona, a mimo to...kierowca wyszedł bez szwanku.

Na szóstym kilometrze trasy S8, na jezdni w stronę Warszawy doszło do zderzenia trzech samochodów ciężarowych. Jezdnia jest całkowicie zablokowana. Występują duże utrudnienia w ruchu – powiedział w rozmowie z "Super Expressem" mł. Bryg. Karol Kroć z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Na miejscu pojawiły się cztery wozy straży pożarnej - dwa z Pruszkowa i dwa OSP.

Policja na miejscu przeprowadza analizę tego, jak mogło dojść do wypadku. Drogowcy z kolei usuwają jego skutki, aby trasa była jak najszybciej przejezdna. Ci, którzy podróżują do Warszawy, mogą objechać zablokowany odcinek starymi "siódemką" i "ósemką" przez Janki i Raszyn oraz węzeł POW Aleja Krakowska.

Pracowity poranek

To nie jest pierwsza dzisiaj interwencja strażaków z Pruszkowa. W miejscowości Sękocin Stary około godz. 6.30 doszło do zderzenia trzech samochodów. Krajowa "siódemka" na trasie była zablokowana przez kilka godzin.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

W wypadku zderzyły się samochody: ciężarowy, osobowy oraz dostawczy. Spośród pięciu osób, które podróżowały tymi pojazdami, trzy odniosły rany i potrzebowały pomocy służb w wydostaniu się z rozbitych aut. Pasażerowie busa byli z niego wyciągani przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

W miejscu tamtego zdarzenia również pracowała straż pożarna i policja. Drogę do Warszawy odblokowano przed godz. 9, jednak ze względu na spory natłok samochodów, które utknęły na trasie, korki wydłużyły dojazd do stolicy o kolejne kilkadziesiąt minut.

Zobacz także: Poślizgnął się i wpadł pod koła. Dramatyczny wypadek rowerzysty w Zielonej Górze
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić