Karolina Woźniak| 

Zdjęcia z Ramadanu. Tysiące wiernych na masowej modlitwie

59

W Afganistanie odprawiono masową modlitwę. Wierni posłuchali przywódcy. Mujibem Rahmanem Ansari powiedział, że śmierć z powodu koronawirusa będzie uważana za męczeństwo.

Tysiące wiernych zignorowało zasady dystansu społecznego i obchodziło Ramadan wspólnie
Tysiące wiernych zignorowało zasady dystansu społecznego i obchodziło Ramadan wspólnie (YouTube)

Muzułmanie zignorowali nakaz dystansu społecznego i wzięli udział we wspólnej modlitwie. Od czwartku 23 kwietnia aż do soboty 23 maja trwa Ramadan - dziewiąty miesiąc kalendarza muzułmańskiego. Wtedy miało dojść do objawienia Koranu. Archanioł Gabriel miał objawić się Mohamedowi i przytoczyć kilka pierwszych wersów Koranu.

Tysiące muzułmanów ignoruje zasady dystansu społecznego

Wiernych widziano siedzących w rzędach na świeżym powietrzu w pobliżu miejsca, do którego chodzą pielgrzymki. Mowa o Gazer Gah Sharif w Heracie, trzecim co do wielkości mieście w Afganistaine. Grupa kompletnie zignorowała wszystkie zalecenia władz. Wierni nie mieli maseczek, rękawiczek i nie zachowali odpowiedniej odległości.

Myślę, że to po prostu dzieło Boga, tak jak my. To wola Boga, aby stworzyć takiego wirusa. Nas koronawirus nie obchodzi - komentował jeden z wiernych.

Jailani Farhad, rzecznik gubernatora prowincji Herat, zrzuca winę na przywódców religijnych. - Oni po prostu nie słuchają - powiedział. W Afganistanie odnotowano 2704 przypadków zakażeń koronawirusem. W wyniku infekcji zmarło 85 osób, a uznanych za ozdrowiałych jest 345.

Zobacz także: Poszukiwania 3,5 letniego Kacpra. Policja: Nie bagatelizujemy żadnej informacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić