o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus. Dystans społeczny potrzebny do 2022 roku. Tak uważają naukowcy

1
Podziel się

Naukowcy z Harvardu są przekonani, że jednorazowe wprowadzenie dystansu społecznego nie pozwoli na pokonanie koronawirusa. Twierdzą, że to rozwiązanie będzie trzeba wdrażać okresowo.

Koronawirus. Dystans społeczny będzie potrzebny na dłużej?
Koronawirus. Dystans społeczny będzie potrzebny na dłużej? (Getty Images, SOPA Images)
bDZeFFaZ

Badacze z Uniwersytetu Harvarda wykonali komputerową symulację. Dzięki niej chcieli przewidzieć rozwój pandemii koronawirusa. Wyniki analizy zostały opisane na łamach czasopisma "Science". Naukowcy twierdzą, że COVID-19 stanie się sezonową chorobą, podobnie jak choroby wywoływane blisko spokrewnionymi koronawirusami, która będzie się szybciej rozprzestrzeniać w chłodnych miesiącach.

Wobec tego autorzy badania uważają, że zasady zachowania dystansu społecznego powinny być wdrażane okresowo i utrzymywane do 2022 roku. Socjologowie natomiast są zdania, że np. podawania dłoni należy unikać również po zakończeniu pandemii koronawirusa.

Całkowita zachorowalność na COVID-19 w ciągu najbliższych pięciu lat będzie krytycznie zależeć od tego, czy [wirus] będzie regularnie krążył po początkowej fali pandemicznej, co z kolei zależy przede wszystkim od czasu trwania odporności, którą nadaje infekcja SARS-CoV-2 - przekazali badacze.

bDZeFFbb

Zobacz także: Barbara Nowacka: PiS jest odklejone od rzeczywistości

Koronawirus wciąż zbiera żniwo

Wybuch pandemii sprawił, że życie codzienne zostało sparaliżowane. Obecnie praktycznie nic nie działa tak, jak przed nadejściem wirusa z chińskiego Wuhan.

Niestety, koronawirus nieustannie zbiera żniwo. Z dnia na dzień wzrasta liczba ofiar śmiertelnych wirusa zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wciąż wzrastają też statystyki mówiące o potwierdzonych przypadkach.

bDZeFFbh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDZeFFbC
KOMENTARZE
(1)
Flippo
rok temu
A jak liczba ofiar śmiertlnych wirusa może maleć? Zmartchwywstania?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić