Radosław Opas
|
aktualizacja

Norwegia. Spalił Koran podczas manifestacji. Zamieszki na ulicach

657 reakcji
6
0
651
Podziel się

Działająca w Norwegii ekstremistyczna prawicowa grupa Stop Islamization of Norway (SIAN) zorganizowała wiec, na którym jeden z jej aktywistów dokonał spalenia Koranu, świętej księgi islamu. Sytuacja wywołała ogromne oburzenie wśród żyjących tam muzułmanów. Zachowanie potępiły też władze Turcji.

Norwegia. Spalił Koran podczas manifestacji. Zamieszki na ulicach
(youtube.com)

Pierwszy taki przypadek w historii. Incydent wydarzył się 16 listopada w mieście Kristiansand, położonym w okręgu Vest-Agder. Działacze lokalnej antyislamskiej organizacji SIAN zorganizowali protest, podczas którego potępiali islam, jako religię nawołującą do przemocy. Dodatkowo nazwali jej proroka Mahometa pedofilem. Eksperci twierdzą, że nigdy wcześniej w Norwegii nie doszło do podpalenia Koranu.

Wszystko nagrały kamery. Moment podpalenia świętej księgi muzułmanów uchwycono na filmie, który opublikowano w sieci. Widać na nim, jak stojący na placu mężczyzna trzyma Koran, po czym nagle zapala go, a w jego stronę zaczynają biec oburzeni tym faktem ludzie, próbujący go zaatakować. Wcześniej dwie kopie świętego pisma miały zostać wyrzucone do kosza na śmieci.

Według społeczności muzułmańskiej ta akcja jest nie tylko nielegalna, ale stanowi również przestępstwo na podłożu nienawiści – powiedział w rozmowie z ABC Nyheter przywódca Muzułmańskiego Związku w Vest-Agder, Akmal Ali.

Zorganizowano kontrmanifestację. Wściekli faktem zbezczeszczenia Koranu muzułmanie zgromadzili się na ulicach miasta. Podczas starcia z aktywistami antyislamskiej organizacji ucierpiała m.in. fotoreporterka Lena Anderassen, którą kopnięto w plecy. Jak twierdzą przeciwnicy islamu w Norwegii, sytuacja z podpaleniem Koranu może się powtórzyć - czytamy w SINDOnews.com.

Okazuje się, że jest to dobry sposób na wizualizację negatywnej siły islamu - powiedział Lars Thorsen z organizacji SIAN.

Sytuację potępiły władze Turcji. Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało specjalny komunikat, w którym twierdzi, że spalenie Koranu było niedopuszczalne - donosi Anadolu Agency.

Oczekujemy, że takim działaniom uda się zapobiec, a osoby odpowiedzialne zostaną jak najszybciej postawione przed sądem – czytamy w oświadczeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

651
6
0
KOMENTARZE
(651)
Maruda261
2 miesiące temu
A w Niemczech o tym ani mru-mru!! Wolnosc slowa i mediow rozumiana po niemiecku: czasy jak za Goebelsa!!
Ruppert
2 miesiące temu
Rozwiązaniem jest ZDELEGALIZOWANIE ISLAMU w Europie - ta religia JEST NIEREFORMOWALNA i muzułmanie powinni zostać deportowani do SWOICH krajów urodzenia! Jest TO JEDYNY sposób na uchronienie naszego kontynentu przezd PLANOWĄ islamizacją!
vet
2 miesiące temu
jeśli tacy spokojni, tolerancyjni Norwegowie robią coś takiego, to znaczy, że mają dość serdecznie. Norwegowie to naród, który niełatwo wkurzyć.
oks
2 miesiące temu
nareszcie jacyś skandynawowie z jajami,
iga
2 miesiące temu
Norwegowie niech odczują "tolerancję" islamistów, a Turcji nic do tego - to, że oni mają prawo islamu u siebie to nie znaczy, że CYWILIZOWANA Europa też go ma mieć.
Najnowsze komentarze (651)
wwww
2 tyg. temu
WSPANIAŁA WIADOMOSC !!!!!!
infernieri
4 tyg. temu
Niech ktoś w Polsce spróbuje publicznie na wiecu spalić Biblię. Pobyt w szpitalu oraz sądowe korowody to minimum.
pi
2 miesiące temu
Prowodyr nikt wiecej!!
maciek
2 miesiące temu
palenie książki- objaw nienawiści,Mordowanie ludzi objawem miłości
Andrew
2 miesiące temu
źenić się z dzieckiem 6 letnią dziewczynką to chore to feudalna patologia, zboczenie.miał omamy od gorąca.jaki ohydny, dziki musiał być ten osobnik Mahomet. katolicy to nie wiele lepsi. poślubił 14 letnią jadwigę król polski jagiełło!!!
Gal Anonim
2 miesiące temu
Powiedział prawdę. Jak się jest starym dziadem i ma się 9-cio letnią żonę, to jest to pedofilia !!!
jahu
2 miesiące temu
Widać, że islamiści za bardzo przegieli!
Tym muzułmano...
2 miesiące temu
wolno wszystko,mogą kopać reporterke po plecach,mogą bić, mordować,gwałcić,niszczyć psychike małych dzieci, gwałcić itp.itd. i nadal uważa się że oni muszą być nie tykalni natomiast gdybyś TY robił takie niedopuszczalne rzeczy z automatu idziesz siedzieć !!!
Adrian z nowe...
2 miesiące temu
Jesteśmy przyzwyczajeni do tępienia kościoła i księży w Polsce, nawet wyszedł ostatnio patologiczny film. Dwie sprawy, niech teraz Pan Vega wypusci film o islamie. A dwa, to niech sobie palą islam i biblie, tylko jest wielka różnica między oburzeniem katolików, a islamistów. A lewica woli popierać odchyły(czyt. Nowoczesność)
Magda
2 miesiące temu
Od kiedy to spalenie jakiejś książki jest przestępstwem????
87
2 miesiące temu
Gościu jak chce żyć musi zniknąć na jakiś czas i racja. Co innego jak u nas katolików. Tęczowi plują w twarz profanowaniem świętości i jeszcze są finansowani z naszych podatków.
Brandnew
2 miesiące temu
Spalic w katolickiej Polsce Biblię czy sprofanowć obrz Matki Boskiej jest obecnie cool I nowoczesne. Gdyby nie to o takim Nergalu nikt by nie słyszał.Michnik szczęśliwy a Lis zachwycony, TVN normalnie błogosławi takie achowanie a ze "smiałków" czzyni bohaterów. Zniewazyc Koran w świeckiej Norwegi czy Francji zaraz masz zamieszki I oburzenie lewicowego światka - witamy w nowoczesnym XXI wieku.
Cywil
2 miesiące temu
Popieram
Domi
2 miesiące temu
No w końcu ktoś w tej Europie poszedł po rozum do głowy. Ta sekta pod nazwą islam już dawno powinna zostać zdelegalizowana!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić