Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ESO
|

Zdjęcie z cmentarza. Cześć ludzi "pospiesznie odwracała wzrok"

156
Podziel się

Przy wejściu na Cmentarz Łostowicki w Gdańsku ustawiono tablicę, na której wypisano daty śmierci migrantów, którzy zmarli przy granicy polsko-białoruskiej. Czytelnik o2.pl zdradził, jak przechodnie reagowali na ten widok.

Zdjęcie z cmentarza. Cześć ludzi "pospiesznie odwracała wzrok"
Przy wejściu na Cmentarz Łostowicki w Gdańsku ustawiono tablicę, na której wypisano daty śmierci migrantów, którzy zmarli przy granicy polsko-białoruskiej. (o2)

Podobne tablice upamiętniające śmierć migrantów ustawiono przy innych cmentarzach m.in. w Trójmieście czy Lublinie. Polacy zapalali przed nimi symboliczne znicze.

Zginęli na granicy polsko-białoruskiej. Zmarli z zimna i wyczerpania, z powodu działań władz: łapanek i wywózek do lasu. NN obywatel Iraku, lat 16 zm. 24.09.2021 r., NN obywatel Syrii, lat 24 zm. 4.10. 2021 r. koło wsi Klimówka - czytamy na tablicy przy Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku.

"Niektórzy tylko pospiesznie odwracali wzrok"

Zdjęcie tablicy ustawionej przy gdańskim cmentarzu przesłał do nas czytelnik o2.pl. Z jego relacji wynika, że przechodnie różnie reagowali na widok tablicy.

Takie widok zastał mnie na wejściu największej nekropolii w Gdańsku. Wielu ludzi przystawało w tym miejscu, ale niektórzy tylko pospiesznie odwracali wzrok - relacjonuje nasz czytelnik.

Tablice upamiętniające zmarłych na wschodniej granicy pojawiły się także w Sopocie i Gdyni.

Na ulicy Lipowej w Lublinie również pojawiły się tymczasowe tablice pogrzebowe zmarłych uchodźców, którzy próbowali przedostać się na terytorium Polski w ostatnich miesiącach.

Miło było zobaczyć jeszcze jedno miejsce takiej pamięci. Ludzie dokładają znicze, przystają, czytają, co myślą, nie wiem... Ale widzą i na pewno coś myślą - relacjonuje mieszkanka Lublina.

Na tablicach czytamy m.in. "Człowiek - zmarł z zimna, głodu, pobicia na granicy białorusko-polskiej, 19-letni Syryjczyk zm. 2010.2021 r. na granicy białorusko-polskiej, 39-letnia uchodźczyni z Iraku - jej ciało znaleziono 1 metr od granicy białorusko-polskiej".

Od kilku miesięcy na granicy z Białorusią koczuje setki migrantów z Iraku, Afganistanu czy Syrii. Na początku września wzdłuż całej granicy polsko-białoruskiej w wielu miejscowościach w woj. lubelskim i podlaskim wprowadzono stan wyjątkowy. Z oficjalnych danych wynika, że od początku kryzysu na wschodniej granicy zmarło już co najmniej 10 migrantów.

Zobacz także: Duchowny o 1 listopada: święto zgody narodowej. Tłumaczy, co miał na myśli
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(156)
Nemeczek
3 miesiące temu
Smutne... Ale to polityka, szary człowiek nie ma tu żadnej mocy
Marzena
3 miesiące temu
Ja umieram w ciepłym, suchym 60metrowym mieszkaniu gnębiona przez "najbliższych". Proszę o taką tablicę, kiedy w końcu odbiorę sobie życie
Gość
3 miesiące temu
Co ma piernik do wiatraka proszę nie manipulować na uczuciach, zachodnie kraje okradały i morodwały przodków tych nachodzców z Afryki i bliskiego wschodu i co my mamy ich teraz utrzymywać..
Januszek
3 miesiące temu
Psy na granicy zagryzły tych ludzi tak nazwał Straż Graniczną fRASYNIUK czy w głębi kraju Polacy nazwani przez bODNARA zwierzętami!HAŃBA
Gregor
3 miesiące temu
Bardzo proszę pana moderatora o nie publikowanie komentarzy o tematyce porno, te teksty czytają także dzieci.
Lico
3 miesiące temu
Ojojoj. Ta karteczka wygląda jak wielki paragon. Paragon za utrzymywanie nierobów . Każdy ma swój Kraj i swoje problemy.
Gość
3 miesiące temu
No proszę teraz im pomniki stawiają. A za leczenie ich kolesi, rodzin i znajomków w PL to kto płaci? No my podatnicy. Z naszych pieniążków leczą przestępców . Do czego to doszło!
Basia
3 miesiące temu
Oddajcie Polskę migrantom a sami lewacy i ci litościwi niech wyjadą do Iraku,Syrii,Afganistanu itp. i tam za tych nierobów niech zaczną uprawiać ziemię, uruchamiać firmy, czyli za nich walczyć i pracować! A te nieroby zniszczą wszystko w Polsce i pojadą po socjal do Niemiec, bo im się nie chce pracować, oni wolą cudzym kosztem egzystować, gwałcić i mordować! Kiedy normalni ludzie to zrozumiecie,że to propaganda lewactwa? Czy w ogóle zrozumiecie? Dziećmi i matkami biorą was na litość,a wy abortujecie swoje dzieci i wam własnych dzieci nie żal?
Piotr
3 miesiące temu
Wyobraźmy sobie taką sytuację: wracamy do domu, a na drzwiach do własnego mieszkania wisi kartka: "Byliśmy tu dzisiaj rano, ale drzwi były zamknięte! Nie mogliśmy się przespać, najeść ani wziąć pieniędzy! Mamy małe dzieci i jesteśmy zmęczeni!" I od następnego dnia - protesty aktywistów przeciwko zamykaniu mieszkań przy wychodzeniu do pracy.
Pinokio
3 miesiące temu
Kto z Nas odda kolejne,, po pinset,, zeby pomoc umierajacym z zimna. Bog z Nimi
Tom
3 miesiące temu
A kto nam pomoże kraj leży
PolakPatriota
3 miesiące temu
Wogóle mi ich nie żal. Chcącemu nie dzieje się krzywda. Co? Może mam go z krzaków wyciągać i prosić żeby wrócił do swojego kraiku, do ciepełka? Jak on bawi się w survival? Chwała Straży Granicznej! Dziękujemy Wam Chłopaki za ciężką, odpowiedzialną i niebezpieczną służbę 🛡️⚔️🙋‍♂️
Zniesmaczony
3 miesiące temu
To po co leźli w te krzaki? Dlaczego podłażą pod naszą Granicę? Chcą bezczelnie łamać prawo i takie są skutki! To opryszony! Napadają i biją Polaków ofiarnie pełniących trudną służbę na Granicy Państwa Polskiego! Dość bezprawia! Karać bandytów! Kto użala się nad wrogiem jest niebezpiecznm idiotą. W wyniku ich skandalicznych zachowań, ataków na Polaków na Granicy, ppogranicznicy nasi trafili do szpitala. Co za kretyn mówi o użalaniu się nad napastnikami? Gdzie był jak rozumy dawali? Stał po żarcie?
Michalinka201...
3 miesiące temu
Ludzie, uczcie się ortografii! Nie kompromitujące się!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić