o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Zdjęcie z mszy beatyfikacyjnej kard. Wyszyńskiego. W sieci grzmi

1886
Podziel się

W internecie aż huczy. Sieć obiegło zdjęcie, które zrobili sobie biskupi podczas mszy beatyfikacyjnej. Niektórzy zarzucają duchownym brak powagi i poszanowania dla liturgii.

Zdjęcie z mszy beatyfikacyjnej kard. Wyszyńskiego. W sieci grzmi
Biskup wrzucił do sieci kontrowersyjne zdjęcie (Twitter)
bECLcygR

W niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyła się msza beatyfikacyjna kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. W uroczystości wzięło udział około 7 tys. osób, w tym prezydent Andrzej Duda i marszałkowie Sejmu i Senatu. Eucharystię koncelebrowało 600 księży, 80 biskupów z Polski i 45 biskupów z zagranicy

Biskupie selfie kością niezgody

Po mszy biskup pomocniczy Diecezji Płockiej Mirosław Milewski opublikował na Twitterze zdjęcie, które nie wszystkim się spodobało. Duchowny podczas ceremonii zrobił selfie z innymi biskupami.

bECLcygT

Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać. Na posta biskupa zwrócił uwagę m.in. Michał Murgabia, redaktor Mediów Narodowych, który w ostrych słowach skomentował zachowanie duchownego.

Księża biskupi dobrze się bawią. Jest liturgia, jest selfie. Jakim sposobem tak niedojrzali ludzie mają dobrze rządzić Kościołem, skoro nie umieją uszanować sakramentów? - napisał na Twitterze.
bECLcygZ

Na komentarz Murgabii odpowiedział ks. Daniel Wachowiak, który broni bp. Milewskiego. Ksiądz usprawiedliwia go, twierdząc, że zdjęcie wykonał przed i po liturgii, a nie w trakcie jej trwania.

Przecież to nieprawda. Robienie zdjęć przez koncelebransów w czasie Mszy naganne i gorszące, ale ks. bp Milewski. zrobił to przed i po Liturgii. Pański tweet to nagonka. Proszę ścigać tych, którzy po rozpoczęciu Mszy strzelali sobie fotki a ks. Bp. przeprosić - napisał ks. Wachowiak pod postem rekaktora.
bECLcyha

Redaktor Mediów Narodowych nie pozostał dłużny i konsekwentnie kontynuował krytykę wobec biskupa. Uznał, że tłumaczenie jego zachowania jest lekceważeniem wartości chrześcijańskich. "Proszę sobie nie kpić z wiernych katolików!" - napisał Murgrabia w odpowiedzi do słów księdza.

Najpierw depczecie rzeczy najświętsze, a potem niuansujecie problem jak faryzeusze. Okazujecie lekceważenie Chrystusowi, sakramentom i nie liczycie się z tym, że wasz gorszący przykład niszczy wiarę wiernych - odpowiedział
Zobacz także: Ks. Prusak: Biskup Głódź lubi przepych, ale są pewne granice, które zostały przekroczone
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECLcyhu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1886)
Parafianin
16 godz. temu
Czy są badania jaki procent kleru wierzy w Boga?
O co tyle hal...
19 godz. temu
Duchownym wszystko wolno,bawić się na mszy telefonem, kłamać,być chciwym, obłudnym,dawać za pieniądze rozwody kościelne,a potem się dziwią że wiernych brak w kościołach.
Viokary
2 dni temu
A dlaczego chłopcy purpurowi maja się martwić, kasa leci,obsługa pełna , pałace ogromne, ,żarcia w bród ,od czasu do czasu jakiś mlody się trafi Se la vie Floryda
bECLcyhv
Normalny
2 dni temu
To są trutnie
Stasio
2 dni temu
To wygląda na apel mundurowy funkcjonariuszy kk.
rrr
2 dni temu
Co w tym zdjęciu kontrowersyjnego.
qwer
2 dni temu
Jakie fajne chłopaki w sukienkach ! Każdy taki mięciutki, pazerny itd !
antykk
2 dni temu
Guzik mnie to obchodzi. Niech sobie tańczą i klaskają, jak swego czasu na imprezie u Rydzyka.
Robin
2 dni temu
Najlepsze ucznie Chrystusa:) chłopaki zarobione, dobrze odrzywione, zadbane... postawić przy nich Nauczyciela...
jajcarz
2 dni temu
Bardzo miła i szczęśliwa para z uśmiechniętych lic bije miłość
Polka
2 dni temu
To że się uśmiechają to jest akurat bardzo ludzkie. Przerażające jest natomiast to złoto i purpura, która od nich bije. Jestem pewna, że Jezus nie usiadł by między nimi.
oska
3 dni temu
Czytam,czytam. Większość obrażona,urażona. Biskupi - duchowni to też ludzie. A wierni nie robili sobie zdjęć na pamiątkę ?
przeor
3 dni temu
"Złote chłopaki"
bECLcyhn
Lusija
3 dni temu
I to wszystko za nasze pieniądze ....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić