Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Były ksiądz skazany. Nawoływał do nienawiści

27
Podziel się:

Na rok ograniczenia wolności poprzez wykonywanie prac społecznych skazał sąd byłego księdza Jacka M. Sędziowie orzekli, że mężczyzna nawoływał do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych. – Stalinowski cyrk – ocenił skazany w mediach społecznościowych.

Były ksiądz skazany. Nawoływał do nienawiści
Były ksiądz Jacek M. został skazany na rok ograniczenia wolności (PAP, Jan Karwowski)

Sąd Okręgowy we Wrocławiu wydał w poniedziałek wyrok w sprawie byłego księdza Jacka M. oraz drugiego oskarżonego, Mateusza G. Obaj skazani zostali na rok ograniczenia wolności. Przestępstw mieli dopuścić się podczas obchodów Święta Niepodległości 11 listopada 2017 roku we Wrocławiu.

Były ksiądz nawoływał do nienawiści. Sąd skazał go na rok prac społecznych

Jacek M. został oskarżony o publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych. Były duchowny miał obrażać Żydów oraz Ukraińców. Zdaniem sądu, używał "sformułowań, mających na celu znieważenie i wywoływanie wrogości". Należały do nich: "To, że stoją synagogi, w których Żydzi upajają się talmudyczną nienawiścią, to wyraz naszej tolerancji graniczącej z brakiem roztropności" oraz "Gazeta Wyborcza to tuba propagandowa Żydo-Ukraińca Szechtera zwanego Michnikiem".

Wrocławski sąd uznał byłego księdza za winnego zarzucanych czynów. Sąd wymierzył mu karę roku ograniczenia wolności. Jacek M. będzie musiał wykonywać prace na cele społeczne w wymiarze trzydziestu godzin w miesiącu.

Mateusz G. miał z kolei publicznie nawoływać do nienawiści wobec muzułmanów, używając sformułowania "Nie chcemy Islamu. Chcemy zdelegalizowania, to nie jest religia". Sąd wymierzył mu karę sześciu miesięcy ograniczenia wolności. Będzie również wykonywał prace społeczne przez trzydzieści godzin w miesiącu.

"Stalinowski cyrk". Były ksiądz ostro o wyroku sądu

Jacek M. odniósł się do orzeczenia sądu w mediach społecznościowych. Podkreślił, że wyrok nie jest sprawiedliwy.

Stalinowski cyrk – ocenił we wpisie na Twitterze.

Wyrok nie jest prawomocny. Nie jest jasne, czy pełnomocnicy byłego księdza będą próbowali go kwestionować.

Obejrzyj także: ONR dementuje pogłoski ws. obrony terytorialnej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
Chwała
9 miesięcy temu
patriotom Nie chce się tego nawet czytać. Reżim łamie wolność słowa.
Hans
10 miesięcy temu
A Nergala nie skazał za deptanie wizerunku Matki Boskiej, dlatego, ze ludzie "mogli przecież na to nie patrzyć". To Międlara mogli nie słuchać. Podwójne standardy w sądach
Prawda boli
10 miesięcy temu
Najlepsze jest to, że prawica i kościół się czepia, że Unia Europejska narzuca Polsce wartości i jednocześnie prawica chroni wiarę i ideologię, którą kiedyś narzuciły Polsce te same państwa. Polska nie była krajem chrześcijańskim tylko pogańskim a chrześcijaństwo Polska przyjęła pod przymusem i groźbą wojny. Księża nawoływali do nacjonalizmu i nienawiści oraz przemocy wobec wyznawców innych Religi oraz mniejszości narodowych i etnicznych a skutkiem tego była rzeź wołyńska i inne czystki etniczne w imię patriotyzmu. Hitler też szczół Niemców przeciwko innym ludziom i do czego to doprowadziło. Podczas soboru w Konstancji nawoływali do mordowania Polaków i ludzi, którzy mają polskie pochodzenie. Dobrze, że Zawisza Czarny zrobił papieżowi wjazd na chatę razem ze swoją ekipą, bo gdyby nie to to Polaków by wymordowano!
Asia
10 miesięcy temu
Powiedział prawdę. A prawda nie może nikogo obrazić. Co to za sądy są teraz?
afrykaner
10 miesięcy temu
ocenzurowano.
HakanII
10 miesięcy temu
patologia za niedlugo nie bedzie mozna nic powiedziec patologia wygrywa....to jest meczennik ktory chcial dobrze....
sędzia dred
10 miesięcy temu
Powinien być skazany na rok alenia w upę przez przystojnych biskupów.
Normalna
10 miesięcy temu
Kasta sędziowska nigdy nie zostala zweryfikowana i oczyszczona. Wbwiekszosci to postkomunizm. Tak samo jak Niemcy nie zostali roxliczeni za zbrodnie hitlerowskie. Teraz mamy niemiecka unie Europejską o podwujnych standartach .Polska karana za lgbt a czecski sąd najwyższy stwierdził że małżeństwo to zwiazek osób odmiennych płci jakoś nie ma larum funduszy nikt nie blokuje
Quert
10 miesięcy temu
Powiedział tylko prawdę, Osobiście go niepopieram ale w tym się z nim zgadzam
ProudBoys
10 miesięcy temu
Na marszach krzyczycie wolne media wolnosc slowa a wiekszosc z was lewaki tepaki piszecie takie bzdury I popierscie cenzure I kneblowaniu ust, tylko dla tego ze Nie jest to zgodne z waszymi standardami. Ksiadz zostal skazany za wolnosc slowa . Trzymaj sie Jacek.
Psychiatra
10 miesięcy temu
Jak widać- łaskawa kara nie zresocjalizowała misia - pysia. Trzeba by go pociągnąć mocniej po kieszonce. Np. 100 tysi na renowację jakiejś synagogi albo meczetu.
Naród
10 miesięcy temu
Precz z nazizmem!!!
Naród
10 miesięcy temu
To jakaś kpina powinien z 5 dostać!!
Rapa
10 miesięcy temu
Tak u nas jest, jak już normalny kleryk, to od razu go trzeba skazać, a tego z Torunie boją się ruszyć.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić