Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Abp Głódź korzysta z luki w karach pozostawionej przez Watykan

20
Podziel się:

O. Jacek Prusak, jezuita i psychoterapeuta nie ma dobrego zdania nt. Abp Głódzia. Jego zdaniem, kapłan może liczyć na wsparcie Episkopatu i polityków. Stąd też może ignorować krytykę.

Abp Głódź korzysta z luki w karach pozostawionej przez Watykan
Abp. Sławoj Leszek Głódź (Wikimedia Commons, Picasa)

Abp Sławoj Leszek Głódź ostatnio wywołał niemałe poruszenie. Ukarany przez Watykan za tuszowanie pedofilii kapłan przyszedł na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. I... posypały się gromy.

Zarówno zdaniem wiernych, jak i opinii publicznych. Zdaje się jednak zbytnio tym nie przejmować.

Kara powinna być większa?

Watykan za tuszowanie skandali seksualnych zabronił Abp Głódziowi uczestniczyć w publicznych uroczystościach, ale tylko w diecezji gdańskiej. Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego odbywała się natomiast w Warszawie, więc tam już mógł być.

Niektórzy uważają, że Watykan powinien dać biskupom tuszującym tego typu przestępstwa ostrzejsze kary. A inni...

Chowają się pod sutannę

Dlaczego zabrakło zatem reakcji innych biskupów?

Biskup jednak schowa się za własną niemoc i powie, że to należy do nuncjusza i papieża. W tym wypadku biskup może go prywatnie upomnieć - jeśli będzie miał do tego odwagę - ale publicznie już nie, bo to nie biskup biskupowi wymierza kary, ale papież i ta hierarchia musi być zachowana. Przynajmniej tak tłumaczą się sami biskupi - powiedział o. Jacek Prusak "Gazecie".
Może (...) ignorować krytykę i póki Watykan pozostawia mu prawną lukę w nałożonych na niego karach, to będzie z niej korzystał do bólu. -dodał.

Abp Głódź zachowuje się jednak tak, jakby był panem świata, i nikt nie miałby nad nim kontroli. W sumie nic dziwnego - sam bowiem z wykształcenia jest prawnikiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
BezPrzesady
rok temu
A kogo to obchodzi
hehe
rok temu
Hm jakoś taki niepodobny na zdjęciu ;)
Wróg ludu
rok temu
Tylko katolicy szczególnie księża i biskupi lubią pieniądze, alkohol, sex z dziećmi i są głupi. Inne wyznania i ateiści są od tego wolne i moralne. Jaki z tego wniosek? Trzeba zlikwidować kościół katolicki, wierzących przymusowo "edukować" a duchownych powsadzać do obozów.
Brat
rok temu
Ale na zdjęciu to nie abp Głudź. A w komentarzach tylko hejt pod adresem katolików.
Katolik
rok temu
Artykuł dotyczący Głódzia A na zdjęciu bp Antoni Długosz to się nazywa rzetelne dziennikarstwo
kwass88
rok temu
Na drzewo z Gwozdziem
Proste
rok temu
Katole bezwstydni, nie mający nic wspólnego z Chrystusem i chrześcijaństwem!
Janek
rok temu
Głódź też walczy z okupantem watykańskim 🤣🤣🤣
Antkler
rok temu
Po pierwsze primo nie ma butelki w ręce,po drugie primo nie ma ministrantów w sukni,po trzecie też primo toć to nie on no chyba,że przy facjacie majstrował
Japa
rok temu
Sami swoim zachowaniem doprowadzają do pustoszenia kościoła . Jest to wstrętne i niemoralne , hańbiące wiarę katolicką. Mnie osobiście pośrednik jest niepotrzebny, sam sobie tam u góry poradzę.
nick
rok temu
na zdjęciu jegomość Długosz
O co tyle hal...
rok temu
I kler dziwi się że wierni odstępują od kościoła!
Parafianin
rok temu
Wyżej na zdjęciu jest bp Długosz a nie sołtys Głódź. Nie wiem czy beatyfikowany Prymas Tysiäclecia "jest"zadowolony z tego że list czytał gość, który niedawno nawalony jak pershing wrąbał w drzewo i dostał w zawiasach.
Fvjgdxf
rok temu
To nie jest Kościół tylko mafia żerują a na naiwności ludzkiej wciskają ludziom brednie i żyją na koszt państwa i naiwniaków nie płacą podatków mają darmowe leczenie i korwia się na potege
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić