Ziobro chce "zmieniać losy Europy". Mówił o LGBT

460

Zbigniew Ziobro był w sobotę rano gościem Krzysztofa Ziemca w programie "Gość Ziemca w RMF FM". Minister sprawiedliwości w ostrych słowach mówił o społeczności LGBT. Wyraził też chęć "zmiany losów Europy".

Ziobro chce "zmieniać losy Europy". Mówił o LGBT
Zbigniew Ziobro (PAP)

Zbigniew Ziobro w audycji Krzysztofa Ziemca w RMF FM mówił głównie o sporze dot. Elektrowni Turów. - Wojnę o Turów postrzegam strategicznie jako próbę pozbawienia Polski kolejnej elektrowni i zmuszenia nas do kupowania prądu od Niemiec. Prądu, pochodzącego de facto z Rosji - stwierdził minister sprawiedliwości.

Ziobro podkreślił także, jak ważną pozycję zajmuje Polska w Unii Europejskiej. - Bogate kraje mają dużo większe korzyści z obecności Polski w UE. To nie my traktujemy Unię jak bankomat. Bezczelnie nam mówią, że to my korzystamy z ich dotacji, a przecież oni też na nas zarabiają - powiedział Ziobro.

Ziobro o LGBT. "Może zmienimy jeszcze losy Europy"

Minister Ziobro w ostrych słowach ocenił sytuację w Europie. Wspomniał również o środowisku LGBT.

Nie możemy się poddać. Może zmienimy jeszcze losy Europy, którą rządzą teraz środowiska, które chcą nam narzucić takie komunistyczne myślenie, jednomyślność, ideologię LGBT. My się na ten szantaż nie zgadzamy - powiedział.

Zbigniew Ziobro w rozmowie z dziennikarzem odniósł się również do obecnej sytuacji na granicy z Białorusią. Zdaniem Ziobry stan wyjątkowy na wschodniej granicy powinien być przedłużony.

Polska musi być bezpieczna. Stan wyjątkowy na wschodniej granicy powinien być przedłużony. Nie możemy się zgodzić, by granice były otwarte, bo to będzie dramat dla Polaków. Otworzyć granice to dać zaproszenie dla milionów imigrantów, np. z Afryki - powiedział minister Ziobro na antenie RMF FM.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Mocne słowa Rzeplińskiego. Polityk opozycji komentuje
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić