aktualizacja 

Złapał "żywą skamielinę". Zdjęcia z połowu obiegły sieć

14

Wędkarze ze Stanów Zjednoczonych dokonali wyczynu, o którym rozpisują się media na całym świecie. Keith Dees i jego syn Huntley złowili rybę należącą do gatunku starszego niż dinozaury – ustanawiając tym samym nowy rekord stanu.

Złapał "żywą skamielinę". Zdjęcia z połowu obiegły sieć
Ryba miała spore rozmiary (Facebook)

Łowienie ryb od lat budzi ogromne emocje na całym świecie. Granica rekordów wielkości i wagi łapanych okazów zawsze może zostać przesunięta, co czyni to jeszcze bardziej interesującym. Tak naprawdę nie wiadomo, co może jeszcze kryć się w głębinach zarówno oceanów, jak i mórz oraz jezior.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Keith Dees i jego syn Huntley mają na swoim koncie imponujące osiągnięcie. Wędkarze udali się nad rzekę Raft w Mobile-Tensaw Delta w Alabamie. Gdy dotarli na miejsce, nie wiedzieli jeszcze, że będzie to jeden z najbardziej niezapomnianych dni w ich życiu. Połów był dla nich udany. Udało im się złapać kilka karmazynów i bassów wielkogębowych. W pewnym momencie na wędkę złapał się jednak znacznie większy okaz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wystąpił w programie u Sołowjowa. "Świat szaleństwa"

Siła ryby świadczyła, że wędkarze mają do czynienia z prawdziwą bestią. Ojciec z synem spędzili ponad dwie i pół godziny na walce z niezwykłym okazem, zanim udało im się wciągnąć ją na swoją łódź. Pomimo trudów zadanie zakończyło się sukcesem. Okazało się, że ryba, którą złapali to niszczuka krokodyla, czyli gatunek żyjący jeszcze 35 milionów lat przed wyginięciem ostatnich dinozaurów.

Złowiona przez wędkarzy ryba miała imponujące rozmiary. Po oficjalnym zważeniu stworzenia w Orange Beach Marina, duet był zachwycony, gdy dowiedział się, że pobił rekord stanu. Okaz ważył imponujące 74 kilogramy. Duet nie miał pojęcia, że osiągną taki rezultat. Keith Dees poprosił urzędników o pozwolenie na zabranie stworzenia do domu i zjedzenie go z synem.

Kiedy się pojawił, wiedziałem, że jest duży, ale nawet nie wiedziałem, że to rekord stanu – powiedział Dees Outdoor portalowi Alabama.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić