Żłobki i przedszkola zostaną zamknięte? Ważne informacje

14

Ostatnie dane dotyczące koronawirusa w Polsce nie są optymistyczne. W związku z tym jest już pewne, że rząd wprowadzi nowe obostrzenia. Eksperci wzięli pod lupę między innymi żłobki i przedszkola.

Żłobki i przedszkola zostaną zamknięte? Ważne informacje
Dzieci w przedszkolu (Pixabay)

W czwartek mają zostać ogłoszone nowe obostrzenia. Wirtualna Polska ustaliła, że eksperci prowadzą dyskusje na temat ewentualnego zamknięcia żłobków i przedszkoli.

Przedmiotem narady jest obecnie kwestia zamknięcia żłobków i przedszkoli, zamknięcia większego obszaru handlu i usług oraz ograniczenia przemieszczania się - mówią WP źródła rządowe.

Pojawiają się już ważne ustalenia w tym zakresie. Okazuje się, że nawet gdyby doszło do zamknięcia przedszkoli i żłobków, to z tych restrykcji wyłączone zostaną dzieci służb mundurowych oraz medyków. Chodzi o ograniczenie mobilności przy jednoczesnym braku paraliżu istotnych gałęzi walki z pandemią.

Koronawirus w Polsce. Co ogłosi rząd?

Póki co nie jest pewne, co dokładnie postanowi rząd. Wirtualna Polska donosi, że decyzje mają zapaść po wieczornej naradzie w Kancelarii Premiera. Priorytetem jest teraz to, by zmniejszyć transmisję poziomą koronawirusa.

Okres świąteczny w naturalny sposób zmniejsza naszą aktywność, chcemy go wykorzystać, przedłużyć i zmaksymalizować szansę na powstrzymanie wzrostu trzeciej fali pandemii - zaznaczają rządowe źródła.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić