Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Zmiana czasu 2021. Kiedy zmieniamy czas na letni? Na czym polega zmiana czasu?

6
Podziel się

Już niebawem czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Kiedy dokładnie zmieniamy czas? Czy będzie to ostatnia zmiana czasu? Rozwiewamy wątpliwości.

Zmiana czasu 2021. Kiedy zmieniamy czas na letni? Na czym polega zmiana czasu?
Kiedy zmieniamy czas? (Pixabay)
bETxZZit

Już w ostatni weekend marca dojdzie do zmiany czasu z zimowego na letni. W nocy z soboty (27 marca) na niedzielę (28 marca) będziemy spali krócej, a to za sprawą przestawienia zegarków z godz. 2:00 na godz. 3:00.

W związku z tym skorzystają ci, którzy będą pracować na nocnej zmianie. Wówczas będą bowiem w pracy godzinę krócej.

bETxZZiv

Zmiana czasu. Kiedy ostatnia?

W ostatnich latach toczyło się dużo dyskusji dotyczących możliwości zniesienia zmiany czasu. W marcu 2019 roku doszło nawet do tego, że Parlament Europejski opowiedział się za usunięciem tej zasady.

Niewiele jednak z tego wynikło. Propozycja zmian utknęła w zamrażarce, co sprawia, że najpewniej w najbliższych latach nadal będziemy zmieniać czas.

bETxZZiB

Zmiana czasu. Kiedy powrót do zimowego?

Do czasu zimowego wrócimy w nocy z 30 na 31 października 2021 roku. Wówczas będzie trzeba przestawić zegary o jedną godzinę do tyłu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETxZZiW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
emil
8 miesięcy temu
dokładnie ,zmienić czas na letni i zostawić już
Sfgg
8 miesięcy temu
Ciemno się szybko robi bo Bóg tak chce!
sam
8 miesięcy temu
Pod Izrael.
bETxZZiX
ak001
8 miesięcy temu
Może by nasz rząd zrobił choć jedną jedyną rzecz dobrze i doprowadził do ustalenia jednego czasu. Ten cyrk z przestawianiem zegarków niczemu nie służy.
grek
8 miesięcy temu
po zmianie na letni powinno tak zostać ponieważ czas aktywności Polaków nie zaczyna się o 5 nad ranem tak jak 40 lat temu tylko o 6 i nawet później. Środek aktywności życiowej wypada więc koło 13stej lub 14stej i wówczas powinno być południe słoneczne. Tak dzieje się tylko gdy mamy czas letni. Sprytni belgowie francuzi i hiszpanie przykleili sie do strefy środkowoeuropejskiej i maja wspaniale. A ci co to sa za tym żeby został na stale czas zimowy to chyba lubia żeby w sierpniu już około 19stej było ciemno
szkoda gadać
8 miesięcy temu
Po co?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić