Zmiana czasu. Kiedy trzeba przestawić zegarki?

3

Coraz większymi krokami zbliża się zmiana czasu z zimowego na letni. Zegarki przestawiamy już w ten weekend! Czy będzie to ostatnia zmiana czasu?

Zmiana czasu. Kiedy trzeba przestawić zegarki?
Kiedy zmiana czasu? (Unsplash.com)

W ostatni weekend marca czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. To kolejny znak, że mroźny i śnieżny okres już za nami.

Niestety, są też złe wieści. W nocy z soboty (27 marca) na niedzielę (28 marca) będziemy spali krócej. Wszystko za sprawą konieczności przestawienia zegarków z godz. 2:00 na godz. 3:00.

Niektórzy skorzystają na tej modyfikacji. Chodzi o osoby, które pójdą do pracy na nocną zmianę - za sprawą zmiany czasu będą wykonywać swoje obowiązki godzinę krócej.

Zmiana czasu. Kiedy ostatnia?

W ostatnich latach toczyło się dużo dyskusji dotyczących możliwości zniesienia zmiany czasu. W marcu 2019 roku doszło nawet do tego, że Parlament Europejski opowiedział się za usunięciem tej zasady.

Niewiele jednak z tego wynikło. Propozycja zmian utknęła w zamrażarce, co sprawia, że najpewniej w najbliższych latach nadal będziemy zmieniać czas.

Zmiana czasu. Kiedy powrót do zimowego?

Do czasu zimowego wrócimy w nocy z 30 na 31 października 2021 roku. Wówczas będzie trzeba przestawić zegary o jedną godzinę do tyłu.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić