o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Robert Czykiel
|

Zmiany w programie 500+? Beata Szydło: nie idźmy tą drogą!

31
Podziel się

Rząd zastanawia się nad formą wypłaty świadczenia 500+. Pojawił się pomysł, by rodzice otrzymywali pieniądze w formie bonu. Przeciwniczką takiego rozwiązania jest Beata Szydło.

Zmiany w programie 500+? Beata Szydło: nie idźmy tą drogą!
Beata Szydło nie chce zmian w programie 500+ (ONS, Paweł Kibitlewski)
bDhcujyt

Polacy już mogą korzystać z bonu turystycznego. Okazuje się, że może on doprowadzić do dużej zmiany w programie 500+ na dzieci. Rząd chce, by to świadczenie było realizowane w podobny sposób, co wspomniany bon turystyczny.

Beata Szydło krytykuje pomysł zmian w 500+

Daje to gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca - przyznała w programie "Money. To się liczy" wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Takie rozwiązanie może sprawić, że program 500+ będzie pod większą kontrolą. Nie wszystkim jednak podoba się ten pomysł. Przeciwniczką zmian jest była premier Beata Szydło.

bDhcujyv

Bon turystyczny rusza 1 sierpnia. "Jest BLIK, teraz mamy payZUS"

Europosłanka wyraziła się jasno na Twitterze. Twierdzi, że "wprowadzanie takich pomysłów do debaty publicznej podważa zaufanie między rządem PiS i obywatelami". Na koniec jeszcze wymownie zaapelowała do rządu, pisząc "nie idźmy tą drogą!".

Rząd chce, by jak najwięcej świadczeń realizować w formie elektronicznej. Tak jest w przypadku bonu turystycznego. Obowiązujące w nim zasady sprawiają, że pieniądze można wykorzystywać tylko na wskazane usługi. Z kolei 500+ na dziecko nie jest w żaden sposób kontrolowane.

bDhcujyB

Czytaj także:

bDhcujyW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
gosc
3 miesiące temu
Ooo w końcu pomyśleli - bon elektroniczny z możliwością realizacji tylko na wybrane usługi, no brawo, kto na to wpadł po tylu latach? Szok! Ja dodam, że jeszcze lepszym rozwiązaniem byłaby ULGA PODATKOWA ODLICZANA CO ROKU NA PICIE, bo to zagwarantuje, że przynajmniej jeden rodzic będzie legalnie pracował i odprowadzał jakikolwiek podatek do wspólnej skarbonki a nie tylko z tej skarbonki brał. No ale wtedy cała patologia i bezrobotne maDki będą święcie oburzone i straci się elektorat. Ps. Może by tak zacząć robić kontrole MOPSu BEZ ZAPOWIEDZI, co??? Może by tak zacząć weryfikować te dane, które wypisują na zaświadczeniach zawodowo "dojący" MOPS "bezrobotni"???? Nawet wolę nie myśleć ile zaoszczędzi wtedy państwo.... Więcej niż na vacie....
Illuminati
3 miesiące temu
Właśnie tą drogą powinien iść cały ten program od samego początku.
Jola
3 miesiące temu
Zabrać i pogonić do roboty..jaki ma sens rozdawnictwo?.. po co iść do roboty skoro panstwo da..wystarczy tylko 5 dzieci i już jest kasa...
bDhcujyX
!!!!!
3 miesiące temu
500+ to patologia.Menele mają za co pić a na dzieci i tak dostają - a to plecak ze szkoły, a to wyprawkę itd. Zabrać i pogonić do pracy. Jak chcesz nieć to musisz zarobić a nie tylko patrzeć gdzie tu jeszcze wyciągnąć.
kpiarz
3 miesiące temu
Bardzo dobrze, i progi dochodowe. Ograniczyć też trzeba urzędników. Na ten cel w małej gminie np. Pilzno przeznacza się, a co za tym idzie, utrzymuje cały budynek i sztab urzędników. To wychodzi na łebka 1000+
Najnowsze komentarze (31)
...
3 miesiące temu
Na wybrane usługi? No to teraz ciekawe jakie to by miały być usługi. W 100% jestem za tym, aby nie można było kupować za 500+ alkoholu, papierosów... Ale czy taką wybraną usługą będzie kupienie żywności dla dziecka? Jakieś normalne zakupy? Ubrania, buty, ok, ale czasem nie kupuje sie ubrań co miesiąc. A leki dla dziecka? Moje dziecko, ze względu na pewną chorobę, musi mieć odpowiednią dietę, więc muszę kupować żywność tylko dla niego, i ciekawe czy jak pójdę do np piekarni po pieczywo dla niego, to czy będę mogła zapłacić...
Patriota
3 miesiące temu
Ta głosowałem na kiełbasę wyborczą--powstała za komunizmu, przed wyborami lub świętem majowym organizowano spotkania pracowników przy kiełbasie i piwku.
gość
3 miesiące temu
No tak! Przecież trudniej zamienić je na PRZELEW! ;)
Ten typ
3 miesiące temu
Czyli tak... Spółka " Srebrna " powoła szereg podmiotów gospodarczych, które zajmą się dystrybucją względnie produkcją towarów objętych programem. Powołają również mnóstwo " spółek córek " zajmujących się świadczeniem usług objętych danym programem a spółki skarbu państwa w mniejszym lub większym stopniu będą w to zaangażowane. Oczywiście odbędą się przetargi lecz z góry zostanie ustalone, które spółki je wygrają. I najlepsze jest to, że rząd będzie handlował sam ze sobą na niewyobrażalną wręcz skale pod płaszczykiem troski i pomocy. W ogólnym rozrachunku rząd własnie tworzy narodową pralnie pieniędzy.
katolik
3 miesiące temu
A ile z tego 500 + musze co miesiac dawac proboszczowi? On ma syna i tzw kuzynke wiec potrzeby sa duze.
matka
3 miesiące temu
nie wiem skąd przekonanie, że wszyscy przeznaczają 500+ na alkohol. Ja wiem, że w tym kraju pije się zbyt dużo ale czy przed 500+ nie było patologii??? w tym kraju zawsze miała się bardzo dobrze. Ja przeznaczam 500+ na kolonie dzieci, zakup instrumentów muzycznych bo uczęszczają do szkoły muzycznej (nie byłoby mnie na to stać pomimo, że obydwoje z mężem pracujemy zawodowo) a większość wpłacam na ich osobiste konta w banku. Talonu na konto nie przeleję. Poza tym pytanie gdzie tym talonem mam zapłacić? w wybranych sklepach? Gdzie? Mieszkam na wsi, zaopatruję się w małym sklepiku, nie jeżdżę do Biedry czy innego Lidla. To chore jest. To może da się płacić za paliwo na stacji żebym mogła do tych wybranych sklepów jeździć.
polska
3 miesiące temu
"pani Beatko - pani to zna ludzi " . swoją miara mierzymy .
pis=inflacja
3 miesiące temu
Dla mnie to może być tylko bon na jedzenie. Tak wszystko ciągle drożeje, że i tak wydaję już dużo więcej niż daje 500+
bDhcujyP
Ana
3 miesiące temu
Gonimy zachód... tylko tam socjal jest o wiele wyższy niż u nas. I nikt tego nie krytykuje w Niemczech.... a w Polsce dali tylko 500zl i wszystkim przeszkadza... to chcecie byc LGBT , miec uchodźców i tyle na zachodzie Europy jest dobrego.?
wraca nowe
3 miesiące temu
Aha! Kartki już były..latach 1944–1949, 1951–1953 oraz 1976–1989
Antyk
3 miesiące temu
Już za chwileczkę, już za momencik będą ostro znowu coś kręcić. Temu tak damy, temu inaczej. To taki Polski na języczku smaczek.
nienaiwniak
3 miesiące temu
Niech dadzą listę, na co można wykorzystać... 1.ojciec Rydzyk 2.TVP 3.NFOZ ..... Innych nie rozliczać! Niektórzy wydają na byle co, inni dokładają z tych pieniędzy do czynszu i chleba...500+ n ie zlikwidowało biedy, trochę pomogło...Bogaci twierdzą, że ,,Na mydło wystarczy".Czy myślicie,że ktoś głodnemu dziecku kupi kolejną książkę, by dostać rachunek, a nie chleb?! Zajmijcie się gospodarką,opieką zdrowotną, a nie durnotami!
Bogdan 1957
3 miesiące temu
Może skończyłoby się wydawanie 500+ na raty za 20 letnie VW Golfy , czipsy , tipsy i hambyrgery . A może wydawać na dodatkowe lekcje, zajęcia pozaszkolene , dentystę , gre na pianinie czy w tenisa. Etnografka Szydło może niech się zajmie nauką języka angielskiego co wydaję się konieczne w Europarlamencie a nie wypowiadaniem się w kwestiach na których się nie zna.Pani Emilewicz jest Pani jedyną mądrą i jedynym "nieszkodnikiem" w tej najgorszej ekipie rządowej od 30 lat. Ci najbiedniejsi spośród beneficjentów 500+ i tak dalej biedują czego nie widać z pozycji małego ukrytego szkodnika Kaczorka .
aaas
3 miesiące temu
Hahaha, musiało minąć kilka lat żeby pisowcy załapali, że 500+ nie idzie na dzieci tylko dorosłych i ich alkohol, modne ciuszki i telewizory. Niech dadzą jeszcze kolejne 500+ to lenie więcej alkoholu zakupią, a dzieci będą odbierać pisowcy z komisariatów policji.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić