Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Koniec zasiłku opiekuńczego. Jest sposób, żeby nadal go pobierać

9
Podziel się

Zasiłek opiekuńczy przysługujący rodzicom oraz opiekunom dzieci w okresie pandemii koronawirusa przestał być wypłacany od 27 lipca. Pieniądze od państwa nadal jednak można otrzymać na zasadach ogólnych. Przypominamy, kiedy się nam one należą.

Koniec zasiłku opiekuńczego. Jest sposób, żeby nadal go pobierać
Zasiłek opiekuńczy nadal można pobierać (Getty Images, Christopher Furlong)
bEUWQZuJ

Zasiłek opiekuńczy był wypłacany w Polsce od 26 marca 2020 roku. Przysługiwał on rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem placówek opieki z powodu pandemii koronawirusa. O zasiłek można było się starać nawet w sytuacji, w której placówka została już otwarta, ale rodzice nie zdecydowali się na posłanie do niej swojego dziecka.

Ze względu na coraz mniejsze zainteresowanie zasiłkiem resort pracy zdecydował się o zaprzestaniu jego wypłacania od 26 lipca. Jednocześnie podsumowano cały program, do którego do 14 lipca 2020 roku zgłosiło się ponad milion osób. Pozytywnie rozpatrzono 960 tys. wniosków, a wypłacono 643 miliony złotych.

bEUWQZuL
Z uwagi na okres wakacyjno-urlopowy oraz istotne zmniejszenie się liczby osób korzystających z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, z tego świadczenia rodzice dzieci do 8 roku życia mogą korzystać do dnia 26 lipca br. - poinformowało ministerstwo w komunikacie.

Koniec zasiłku opiekuńczego. Jak nadal otrzymywać pieniądze?

Koniec zasiłku jako części tarczy antykryzysowej nie oznacza, że rodzice nie otrzymają już pomocy ze strony państwa. O dodatkowe świadczenie można wciąż się starać na zasadach ogólnych. Obejmują one m.in. nieprzewidziane zamknięcie żłobka czy przedszkola, a także chorobę opiekuna/opiekunki, z którym rodzice mają podpisaną umowę. Zasiłek przysługuje ubezpieczonemu rodzicowi dziecka do lat 8 przez łączny okres 60 dni w roku.

bEUWQZuR

Miesięczny zasiłek opiekuńczy wynosi 80 proc. wynagrodzenia. Wypłaca się go za każdy dzień, w którym sprawowana jest opieka, również za dni ustawowo wolne od pracy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUWQZvm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Grubass666
rok temu
Po wyborach......po zasilku
Ona Wro
rok temu
Ręce opadają przedszkole mam zamknięte na 2 tyg zastepczego brak, urlopu nie mam, może ktoś z Ministerstwa Rodziny odpowie co mam zrobić z dzieckiem??? Może zabrać do pracy. Po wyborach już pomocy brak tylko przed obiecujący gruszki na wierzbie, szkoda że nie jestem z Warszawy to do ministerstwa bym zawiozła do opieki... Zróbcie coś pomóżcie ludziom którzy potrzebują pomocy !!!!
Wioletta
rok temu
I bardzo dobrze. Najlepiej i najwygodniej siedzieć w domu na łasce państwa. Wakacje to czas ze zawsze były tylko dyżury i opieke organizował rodzic
bEUWQZvn
Aga
rok temu
Llzasilek przysługiwało już od 12 marczak a dla niepełnosprawnych od 26 marca, jesteście trochę niedoinformowania.
Pokora
rok temu
Do Beakal nie wiem czy jesteś kobietą czy mężczyzna ale zastanow sie co piszesz nie wiem czy masz dzieci czy moze twoje dzieci wychowuje tak naprawdę mama teściowa czy inne osoby ale są matki ktore muszą wszystkiemu dawac sobie radę bo ojciec dzieci wymiekl albo poprostu go nie ma i nie ma pomocy babci opiekunek i miejsca w przedszkolu to co ma taka osoba zrobic w takiej sytuacji nie bądźmy egoistami bo jesteśmy moze w lepszej sytuacji ale moze troche pokory bo nigdy nie wiadomo w jakiej my sytuacji sie znajdziemy!
Beakal
rok temu
Jak dlugo mozna rozdawac kese za nic.
Oooo
rok temu
Zainteresowanie małe bo co mają napisać powinam mieć wybór czy chce wysłać dzieci do przedszkola w czasie pandemi
Beakal
rok temu
Mamuski niech sie wezma wreszcie do pracy masakra
Klara
rok temu
Ha, ha zmniejszone zainteresowanie. Komu to wciskają. Pracuję w kadrach i takie kity to mogą wciskać swoim wyborcom.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić