aktualizacja 

Zmienił się nie do poznania. Benedykt XVI na nowych zdjęciach

7

Do sieci trafiło nowe zdjęcie, na którym pojawił się Benedykt XVI. Papież-emeryt wygląda zupełnie inaczej niż za czasów, gdy stał na czele Kościoła. Najświeższa fotografia wykonana została na terenie Ogrodów Watykańskich.

Zmienił się nie do poznania. Benedykt XVI na nowych zdjęciach
Benedykt XVI (Getty Images, Franco Origlia)

Nowe zdjęcie z Benedykta XVI opublikowała w sieci fundacja Josepha Ratzingera. Migawkę wykonano na terenie Ogrodów Watykańskich. 95-letni duchowny zmienił się nie do poznania. Na jego wygląd wpłynął bez wątpienia nie tylko czas, ale i postępujący paraliż, a więc choroba Charcota. Polega ona na degeneracji połączeń nerwowych odpowiedzialnych za ruch mięśni.

To najnowsze zdjęcie Benedykta XVI. Papież emeryt wybrał się na popołudniowy spacer po Ogrodach Watykańskich - czytamy na twitterowym profilu Catholic News Agency, który również pokazał nowe zdjęcie Benedykta XVI.

Benedykt XVI na emeryturę przeszedł w 2013 roku. Od tego momentu rzadko pokazuje się publicznie. Stara się jednak pozostać aktywnym i często przyjmuje gości, a poza tym uczestniczy w różnych rozmowach i regularnie prowadzi korespondencję.

W ostatnich latach papież-emeryt stracił sporo na wadze. Jest to niewątpliwie bezpośrednio związane z jego problemami zdrowotnymi.

Benedykt XVI porusza się na wózku

Źródła bliskie emerytowanemu papieżowi wskazują na to, że 95-latek porusza się obecnie głównie na wózku inwalidzkim.

Na początku tego roku były rzecznik Stolicy Apostolskiej, a obecnie przewodniczącego zarządu Fundacji Josepha Ratzingera o. Federico Lombardiego SJ przekazał w rozmowie z portalem Famille Chrétienne, że papież-senior jest w stanie samodzielnie zrobić zaledwie kilka kroków.

Z różnych doniesień wynika, że mimo problemów zdrowotnych Benedykt XVI zachowuje pogodę ducha. Jakiś czas temu odwiedził go ksiądz Maurice Agbaw-Ebai z seminarium świętego Jana Chrzciciela w Bostonie w USA. Duchowny udostępnił na Twitterze zdjęcia z tego ważnego dla niego spotkania (zobacz tutaj >>>).

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zatrzymano hakera ws. spoofingu. Minister Cieszyński o śledztwie
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić