o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Zmusili kobietę do szczepienia. Zdecydował sąd w Hiszpanii

18
Podziel się

Jedna z mieszkanek domu seniora została zmuszona do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. Decyzję wydał sąd w Santiago de Compostela na północnym zachodzie Hiszpanii.

Zmusili kobietę do szczepienia. Zdecydował sąd w Hiszpanii
Zdjęcie poglądowe (PAP, EPA, CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH)
bDAWJwiJ

O nietypowym procesie poinformował dziennik "ABC". Toczył się w sprawie kobiety mieszkającej w domu spokojnej starości w Hiszpanii. Choroba miała ograniczać jej funkcje poznawcze, przez co utrudniała samodzielne podjęcie decyzji w sprawie zaszczepienia przeciwko koronawirusowi.

Przeciwko zaszczepieniu protestowała córka staruszki. Kobieta uniemożliwiła nawet jego przeprowadzenie 9 stycznia. Twierdziła również, że szczepienie może mieć negatywny wpływ na samopoczucie matki. 13 stycznia sąd w Santiago de Compostela nakazał jednak lokalnym władzom medycznym podanie leku mieszkance domu seniora.

bDAWJwiL
Łatwiej jest zachorować na ciężką chorobę bez poddania się szczepieniu niż po jego przeprowadzeniu - powiedział sędzia.

Prokuratura regionalna w Sewilli wydała 30 grudnia komunikat dotyczący szczepionek. Ostrzegła w nim rodziny opiekujące się seniorami. Mogą stracić prawo do opieki w przypadku utrudniania zaszczepienia przeciwko koronawirusowi.

bDAWJwiR
Zobacz także: Zobacz też: Czy ozdrowieńcy powinni być szczepieni? Prof. Simon: "Nie ma przeciwwskazań, żeby podbić poziom przeciwciał"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDAWJwjm
Źródło:
KOMENTARZE
(18)
Żałosne
2 tyg. temu
Seniorzy już swoje życie przeżyli i nie muszą się strasznie przejmować covidem. Zmuszenie do szczepienia jest zbrodniom przeciwko człowiekowi. Teraz sędziów można postawić orzed trybunałem do spraw zbrodni w Hadze.
Ulka
2 tyg. temu
Koniec świata
Myślenie
2 tyg. temu
Ci, co chcą, to dla nich nie ma, a ci co nie chcą, to przymusowo, to wygląda na globalne niewolnictwo!
bDAWJwjn
Dolcannz
2 tyg. temu
Hiszpania jest pod wieloma względami bardziej lewacka niż Szwecja. Tam rządzą betonowi socjaliści. Oto do czego prowadzi ta ideologia. Już nawet nie można decydować o swoim ciele
Terror
2 tyg. temu
Terror szczepionkowy zaszczep się bo... w wojsku już był okólnik że bez zaszczepi nie ma szkoleń podnoszących kwalifikacje czyli i awansów.
Najnowsze komentarze (18)
innerFree
18 godz. temu
"Choroba miała ograniczać jej funkcje poznawcze, przez co utrudniała samodzielne podjęcie decyzji w sprawie zaszczepienia przeciwko koronawirusowi." - czy jeśli chodziłoby o zgodę na stosunek to idąc tą logiką można tą osobę zgwałcić?
Wojciech
2 tyg. temu
Hiszpania ma długą tradycję komunizmu i bandytyzmu. jak widać ciągle ją kontynuuje.Gdyby nie generał Franco mielibyśmy tam większą komunę niż w Chinach.
Ania
2 tyg. temu
Czy im tam zupełnie rozum odebrało? Już wiemy ze wszystkich stron świata, że jest wiele ofiar tego konstruktu i jedna narracja w przypadku śmierci starszych: „starszy, choroby, lekki (nie przebadano interakcji z lekami, do jasnej!) „nie widzimy związku ze szczepionką.” Pewnie, staruszkowie się zmówili, że odejdą niedługo po wszczepieniu tego syntetycznego patogenu. Tak ratują tych najbardziej narażonych. Niech ich zostawią w spokoju! Córka powinna się odwołać.Tyle tragedii. A gdy umrze ktoś zdrowy i młody? Też nie widzą związku... Skutki uboczne już bywają straszne i nie wiadomo, czy odwracalne. Już naruszyli punkty Kodeksu Norymberskiego, kodeksów karnych itp. Niechybnie czeka ich nowa Norymberga. Oby jak najszybciej.
Jolkaj
2 tyg. temu
Noremberga i prawa człowieka , nikt i nic a zwłaszcza rząd czy lekarz nie ma prawa bez zgody pacjenta podać szczepionki !!!! To jest prawo człowieka ważniejsze niż kaka kolwiek konstytucja w kraju . Nie bajerujcie
www
2 tyg. temu
Tyle na temat dobrowolnych szczepień
możnaczęściej
2 tyg. temu
Hańba ludzkości! prof.simon niech sobie sam podkręca własną odporność, nawet co tydzień!!!
kama
2 tyg. temu
ZBRODNIA!
Krzysztof
2 tyg. temu
Zmuszających ludzi do przyjęcia nieprzebadanej klinicznie szczepionki lub szczepiacych ludzi, decydujących za nich wbrew ich woli pod przymusem powinno być karane śmiercią.
bDAWJwjf
niki
2 tyg. temu
i to jeden z wielu przykładów na to, że w Polsce dobrze się żyje.. możemy mieć swoje zdanie i o nie walczyć
Obywatel
2 tyg. temu
Nie widzicie, że to szczepionki to eutanazja odwleczona w czasie?! Po co płacić starszym ludziom ręty i emerytury jak można ich zaszczepić i w niedługim czasie poumierają. Oczywiście lekarze jak zawsze stwierdzą, że to nie po szczepieniu. Myślicie, że dlaczego teraz dzieci masowo chorują na autyzm, białaczkę, stwardzienie rozsiane, padaczkę, zanik mięśni??? Po szczepieniach! - Obudźcie się!
MEGAWONSZ9
2 tyg. temu
Za czasów furera był Mengele który bardzo mi się kojarzy z tym sądem :) to zbrodnia nakaz szczepienia, co Wy ludzie robicie przecież to jest łamanie praw człowieka. Ale nakaz szczepienia to nic w porównaniu co się dzieje w Korei ;) PiS oby skisł yo
Siwyjon
2 tyg. temu
Co za bzdury.nic nie moze nakazać jedynie utrudniać
Jotowiedział
2 tyg. temu
Zaczyna się
Dolcannz
2 tyg. temu
Hiszpania jest pod wieloma względami bardziej lewacka niż Szwecja. Tam rządzą betonowi socjaliści. Oto do czego prowadzi ta ideologia. Już nawet nie można decydować o swoim ciele
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić