Znaleziono list w butelce. "Tu jest jak w więzieniu"

22

Niedaleko ośrodka dla migrantów w hrabstwie Kent w Wielkiej Brytanii znaleziono list w butelce. Migranci skarżą się w nim na złe warunki, przeludnienie i niedostateczną opiekę. "Dzieci powinny być w szkole, a nie w więzieniu. Nasze jedzenie jest bardzo złe. Potrzebujemy waszej pomocy" - napisali migranci w wiadomości do mediów i do świata.

Znaleziono list w butelce. "Tu jest jak w więzieniu"
Migranci (Pixabay)

List znalazł fotograf agencji PA Media. Napisano go łamaną angielszczyzną. Opowiada o warunkach, w jakich są przetrzymywani migranci w ośrodku Manston.

List w butelce od migrantów

Przez płot przerzuciła go dziewczynka, której udało się ominąć strażników, gdy ci odprowadzali cudzoziemców do budynku. Wiadomość została zaadresowana do dziennikarzy, organizacji i "wszystkich".

Jesteśmy w trudnej sytuacji. Czujemy się, jakbyśmy byli w więzieniu. Niektórzy z nas są bardzo chorzy, część kobiet jest w ciąży i nic dla nich się nie robi. Dzieci powinny być w szkole, a nie w więzieniu - piszą w liście migranci.

Migranci piszą, że w ośrodku w Manston "przetrzymywanych było 50 rodzin przez ponad 30 dni". Z listu dowiadujemy się także, że w zamknięciu przetrzymywane są także kobiety w ciąży oraz osoby z niepełnosprawnościami. Władze ośrodka nie chcą pomóc i zazwyczaj ignorują potrzebujących.

Nasze jedzenie jest bardzo złe - tak, że czujemy się chorzy, Naprawdę potrzebujemy waszej pomocy. Proszę, pomóżcie nam - czytamy.

Wiadomość została upubliczniona przez media na całym świecie. Na władze Wielkiej Brytanii oraz na władze hrabstwa spadła fala krótki. BBC poprosiło o komentarz władze.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że zaspokaja podstawowe potrzeby wszystkich migrantów - przekazuje BBC.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Plany premiera dot. bezpieczeństwa. Ekspert: "Jesteśmy spóźnieni"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić