Brak słów. Znaleźli niewybuch i... przyozdobili nim ogródek

24

Starsza para niczego nie podejrzewając zabrała do domu niewybuch z II wojny światowej. Uznali go podobno za ciekawą ozdobę ogrodową. Pocisku policja szukała od piątku rano.

Brak słów. Znaleźli niewybuch i... przyozdobili nim ogródek
Starsza para znalazła pocisk i zabrała go do domu. (Twitter, @POL_Overijssel)

W piątek funkcjonariusze z prowincji Overijssel w Holandii dostali zgłoszenie od zatroskanego spacerowicza. Mężczyzna znalazł niewybuch w miejscowości De Lutte i umieścił go przy miejskiej ławce, po czym zrobił mu zdjęcia i wysłał policji.

Gdy policjanci wybrali się we wskazane przez znalazcę miejsce, pocisku już nie było. Ogłoszenie o zniknięciu niebezpiecznego przedmiotu ogłoszono w mediach społecznościowym i lokalnym radiu.

Dzisiejszego popołudnia o 15.45 nadal znajdował się w pobliżu ławki przy ulicy Duivendalweg w De Lutte. Jest pokryty rdzą i ma 40 centymetrów długości i 12,5 centymetra średnicy. Jeśli go znajdziesz, zadzwoń na 122 i nie ruszaj go! – apelowali policjanci.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Znaleźli niewybuch i myśleli, że to ozdoba

Apel usłyszała pewna starsza para i przerażona zgłosiła się do służb. Jak się okazało, podróżnicy znaleźli niewybuch na ławce i uznali go za ciekawą ozdobę. Pocisk przewieźli w bagażniku auta i umieścili w swoim ogródku, kilkanaście kilometrów dalej.

Po zgłoszeniu na miejsce przybyła służba utylizacji materiałów wybuchowych (EOD). Niewybuch został przewieziony do bazy lotniczej w Twente i zdetonowany.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić