o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Brak słów. Znaleźli niewybuch i... przyozdobili nim ogródek

15
Podziel się

Starsza para niczego nie podejrzewając zabrała do domu niewybuch z II wojny światowej. Uznali go podobno za ciekawą ozdobę ogrodową. Pocisku policja szukała od piątku rano.

Brak słów. Znaleźli niewybuch i... przyozdobili nim ogródek
Starsza para znalazła pocisk i zabrała go do domu. (Twitter, @POL_Overijssel)
bDZOoeid

W piątek funkcjonariusze z prowincji Overijssel w Holandii dostali zgłoszenie od zatroskanego spacerowicza. Mężczyzna znalazł niewybuch w miejscowości De Lutte i umieścił go przy miejskiej ławce, po czym zrobił mu zdjęcia i wysłał policji.

Gdy policjanci wybrali się we wskazane przez znalazcę miejsce, pocisku już nie było. Ogłoszenie o zniknięciu niebezpiecznego przedmiotu ogłoszono w mediach społecznościowym i lokalnym radiu.

bDZOoeif
Dzisiejszego popołudnia o 15.45 nadal znajdował się w pobliżu ławki przy ulicy Duivendalweg w De Lutte. Jest pokryty rdzą i ma 40 centymetrów długości i 12,5 centymetra średnicy. Jeśli go znajdziesz, zadzwoń na 122 i nie ruszaj go! – apelowali policjanci.

Znaleźli niewybuch i myśleli, że to ozdoba

Apel usłyszała pewna starsza para i przerażona zgłosiła się do służb. Jak się okazało, podróżnicy znaleźli niewybuch na ławce i uznali go za ciekawą ozdobę. Pocisk przewieźli w bagażniku auta i umieścili w swoim ogródku, kilkanaście kilometrów dalej.

bDZOoeil

Po zgłoszeniu na miejsce przybyła służba utylizacji materiałów wybuchowych (EOD). Niewybuch został przewieziony do bazy lotniczej w Twente i zdetonowany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZOoeiG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
maciek
4 tyg. temu
u nas nie lepiej jakiś głupol znalazł leżący śrut z wiatrówki ,wezwano patrol saperski, przyjechały trzy samochody i 15 saperów.
Koko
4 tyg. temu
Wielkie mi mecyje u nas na wsi u jednego gospodarza było kowadło zrobione z bomby .
Paul86
4 tyg. temu
Jak w kreskówkach: nie wybucha dopóki człowiek nie wie, że ma wybuchnąć!
bDZOoeiH
Error
4 tyg. temu
Gdyby autorzy tego artykułu znali się na nazwach państw wiedzieli by że nie ma Holandii, lecz jest Zjednoczone królestwo Niderlandów, lub po prostu Niderlandy 🤦‍♀️
taki jaki
4 tyg. temu
Taki sam ale z uszkodzonym zapalnikiem (były jakieś pozostałości po nim) w młodości sam przytargałem do stodoły. Wielkiego bum nie było.
Warszawiak
4 tyg. temu
Może na rozpałkę do grilla wzięła?
A Polaczki sw...
4 tyg. temu
Nie ma Holandii. Są Niderlandy.
Jacek64
4 tyg. temu
Sam kiedyś znalazłem nad Wisłą w latach 80-tych niewielki pocisk bez zapalnika...nie ma co robić z tego afery, przecież nie wybuchnie, no chyba, że ktoś go włoży do ogniska.. Służby muszą czuć się ważne
Ciri
4 tyg. temu
Polska policja spalowala by babcię i w raporcie napisała że atakowala funkcjonariusza na służbie
Polak
4 tyg. temu
W holadi jest zagrożona demokracja niestety .....
John
4 tyg. temu
To wreszcie gdzie leżał ten pocisk? Obok ławki, na ławce. A wogule to ten pierwszy facet też nie był zbyt mądry. Przenosić pocisk.
Trew
4 tyg. temu
Hihi, facet znalazł pocisk, bombę co to tam jest, dotyka go, przenosi koło ławki, później następna mądra bierze go do domu i robi z niego ozdobę. Sami inteligentni 🤦🤦
Viki
4 tyg. temu
Wylecieli by w powietrze razem z tym ogródkiem i sąsiedzi razem z nimi.
bDZOoeiz
Tom
4 tyg. temu
Babcia zabrała niewypał pozbawiony zapalnika a wszelkie służby sraczki dostały!!! Policja w gacie robi jak widzi naboje i twierdzi że naboje są przedmiotami wybuchowymi. Jak oni muszą strachliwe podchodzić do ładowania broni na strzelnicy?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić