Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Brak słów. Znaleźli niewybuch i... przyozdobili nim ogródek

16
Podziel się:

Starsza para niczego nie podejrzewając zabrała do domu niewybuch z II wojny światowej. Uznali go podobno za ciekawą ozdobę ogrodową. Pocisku policja szukała od piątku rano.

Brak słów. Znaleźli niewybuch i... przyozdobili nim ogródek
Starsza para znalazła pocisk i zabrała go do domu. (Twitter, @POL_Overijssel)

W piątek funkcjonariusze z prowincji Overijssel w Holandii dostali zgłoszenie od zatroskanego spacerowicza. Mężczyzna znalazł niewybuch w miejscowości De Lutte i umieścił go przy miejskiej ławce, po czym zrobił mu zdjęcia i wysłał policji.

Gdy policjanci wybrali się we wskazane przez znalazcę miejsce, pocisku już nie było. Ogłoszenie o zniknięciu niebezpiecznego przedmiotu ogłoszono w mediach społecznościowym i lokalnym radiu.

Dzisiejszego popołudnia o 15.45 nadal znajdował się w pobliżu ławki przy ulicy Duivendalweg w De Lutte. Jest pokryty rdzą i ma 40 centymetrów długości i 12,5 centymetra średnicy. Jeśli go znajdziesz, zadzwoń na 122 i nie ruszaj go! – apelowali policjanci.

Znaleźli niewybuch i myśleli, że to ozdoba

Apel usłyszała pewna starsza para i przerażona zgłosiła się do służb. Jak się okazało, podróżnicy znaleźli niewybuch na ławce i uznali go za ciekawą ozdobę. Pocisk przewieźli w bagażniku auta i umieścili w swoim ogródku, kilkanaście kilometrów dalej.

Po zgłoszeniu na miejsce przybyła służba utylizacji materiałów wybuchowych (EOD). Niewybuch został przewieziony do bazy lotniczej w Twente i zdetonowany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
wiesiek
rok temu
Mój dziadek kawałkiem bomby zatykał wyjście kur z kurnika.
maciek
rok temu
u nas nie lepiej jakiś głupol znalazł leżący śrut z wiatrówki ,wezwano patrol saperski, przyjechały trzy samochody i 15 saperów.
Koko
rok temu
Wielkie mi mecyje u nas na wsi u jednego gospodarza było kowadło zrobione z bomby .
Paul86
rok temu
Jak w kreskówkach: nie wybucha dopóki człowiek nie wie, że ma wybuchnąć!
Error
rok temu
Gdyby autorzy tego artykułu znali się na nazwach państw wiedzieli by że nie ma Holandii, lecz jest Zjednoczone królestwo Niderlandów, lub po prostu Niderlandy 🤦‍♀️
taki jaki
rok temu
Taki sam ale z uszkodzonym zapalnikiem (były jakieś pozostałości po nim) w młodości sam przytargałem do stodoły. Wielkiego bum nie było.
Warszawiak
rok temu
Może na rozpałkę do grilla wzięła?
A Polaczki sw...
rok temu
Nie ma Holandii. Są Niderlandy.
Jacek64
rok temu
Sam kiedyś znalazłem nad Wisłą w latach 80-tych niewielki pocisk bez zapalnika...nie ma co robić z tego afery, przecież nie wybuchnie, no chyba, że ktoś go włoży do ogniska.. Służby muszą czuć się ważne
Ciri
rok temu
Polska policja spalowala by babcię i w raporcie napisała że atakowala funkcjonariusza na służbie
Polak
rok temu
W holadi jest zagrożona demokracja niestety .....
John
rok temu
To wreszcie gdzie leżał ten pocisk? Obok ławki, na ławce. A wogule to ten pierwszy facet też nie był zbyt mądry. Przenosić pocisk.
Trew
rok temu
Hihi, facet znalazł pocisk, bombę co to tam jest, dotyka go, przenosi koło ławki, później następna mądra bierze go do domu i robi z niego ozdobę. Sami inteligentni 🤦🤦
Viki
rok temu
Wylecieli by w powietrze razem z tym ogródkiem i sąsiedzi razem z nimi.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić