Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Nic o niej nie wiedzą. Wrocławskie muzeum szuka tajemniczej kobiety

17
Podziel się:

Muzeum Architektury we Wrocławiu zwróciło się do internautów z dość nietypową prośbą. "Pomóżcie nam odnaleźć tajemniczą kobietę ze słynnego zdjęcia Chrisa Niedenthala!!" - czytamy na profilu muzeum.

Nic o niej nie wiedzą. Wrocławskie muzeum szuka tajemniczej kobiety
Kim jest tajemnicza kobieta ze słynnego zdjęcia Chrisa Niedenthala? (Facebook, Chris Niedenthal)

O wielkiej sile internetu już nie raz mogliśmy się przekonać. Muzeum Architektury we Wrocławiu chce poznać tożsamość kobiety ze zdjęcia Chrisa Niedenthala, zrobionego w 1982 r. Władze placówki postanowiły więc w tej sprawie zwrócić się do internautów.

Pomóżcie nam odnaleźć tajemniczą kobietę, która od dekad rozbudza wyobraźnię pasjonatów historii miasta - czytamy na profilu muzeum.

Zdjęcie wykonał jeden z najbardziej cenionych na świecie fotoreporterów Chris Niedenthal w lecie 1982 r. Kiedy fotograf spacerował po Wrocławiu zafascynował się zespołem sześciu wieżowców usytuowanych między placem Grunwaldzkim a mostem Grunwaldzkim. Fotoreporterowi udało się wejść do kilku mieszkań i z ich okien zrobić serię zdjęć.

W wieżowcu naprzeciw dostrzegł na balkonie młodą, kolorowo ubraną kobietę. To właśnie jej portret jest dziś jednym z najlepiej rozpoznawalnych i najchętniej publikowanych zdjęć wrocławskiego Manhattanu.

Pracownicy muzeum wciąż nie rozwiązali zagadki, kim jest tajemnicza kobieta ze zdjęcia.

W trakcie poszukiwań prowadzonych wspólnie z Fundacją polsko-portugalską Entre fundação luso - polaca Entre i studiem filmowym Kova Production udało nam się ustalić, że latem 1982 roku mieszkała przy Placu Grunwaldzkim 8, prawdopodobnie na drugim piętrze. Teraz liczymy na Wasz ruch! - napisali pracownicy muzeum.

Jak się okazuje pretekstem do poszukiwań kobiety ze zdjęcia Chrisa Niedenhala jest realizowany właśnie dokument "Po polsku Manhattan"- filmowa prezentacja najważniejszego dzieła w dorobku Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak. Producentem dokumentu jest Fundacja polsko-portugalska Entre, który miał już swoją premierę w Portugalii w grudniu 2020 roku.

Obecnie Muzeum Architektury we Wrocławiu i studio Kova Production pracują nad polską, rozszerzoną wersją filmu, którego osią przewodnią są poszukiwania kobiety sportretowanej latem 1982 roku przez Chrisa Niedenthala.

Informacje na temat kobiety można przekazać pod numerem telefonu 71 369 99 34 lub mailowo muzeumarchitektury@gmail.com.

Zobacz także: Prastara kurhanowa nekropolia w lesie. Niezwykłe odkrycie archeologiczne w Lubuskiem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
Stella
rok temu
Mam nadzieję, że poszukiwania będą owocne. Dobra historia na temat książki kryminał bądź inna dziedzina... Pozdrawiam owocnych poszukiwań 😉
An z Katowic
rok temu
Nie była zameldowana? Jak na tamte czasy to dziwne.
???
rok temu
dlaczego te budynki potocznie nazywane są SEDEWCOWCAMI???
Heniek
rok temu
To Hina z pod piątki. Zmarła na zaraze.
qwerty
rok temu
To Henia tramwajarka!!!
Arch.Gabriel
rok temu
Dajcie hieny ludziom święty spokoj wszystko zrobicie dla poklasku i atencji
🙆‍♂️🙆‍♂️🙆‍...
rok temu
Odpowiadam na pytanie to NEFRETITI🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩
Poszukiwacz🐊
rok temu
Muzea szukają darmowych fantow to napewno!
Pilot latawca
rok temu
Niedenthala trzeba by było zapytać, jak nazywa się ta modelka. Przecież widać, że to ustawka jest.
Kochanowski
rok temu
Na balkonie, pannę trzeba namiętnie wykochać tak, żeby klaskało i falowało. Ostro ją przegonić, spocić i lekko zszokować. Żeby z rozkoszy gryzła poduszkę i płakała ze szczęścia. A potem chciała jeszcze. Wzniecić pożar pożądania. Stopić ją pieszczotami gorących pocałunków. Później utulić do snu w ramionach i cieple rozgrzanego ciała, upajać się zapachem jej skóry i włosów, patrzeć, jak zmęczona rozkoszą zasypia. A rano obudzić wykochaniem, dziko i namiętnie przerżnąć na pół, jak piła tarczowa. Zanim się pozbiera, podać do łóżka pachnącą kawę i ulubione smakołyki. Banan na pysiu gwarantowany :)
rfc
rok temu
moim zdaniem to pierwsze piętro jest...ja bym go pozwała jakby bez pozwolenia mnie fotografował z ukrycia
Ddddr
rok temu
Mandat za parkowanie jej znaleźli czy może skarbówka się doszukała czegoś???
PGb
rok temu
w myśl myśli...
Sylwia
rok temu
kolor... tak jak myślisz
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić