Zniszczyli rosyjski pojazd opancerzony. Nagranie Brytyjczyka

Grupa ochotników z legionu cudzoziemskiego zniszczyła rosyjski transporter opancerzony przy pomocy ręcznej wyrzutni pocisków. Media społecznościowe obiegło nagranie, jak żołnierze przedzierają się przez las w kierunku pojazdu z załogą wroga, aby oddać do niego strzał ze skraju zarośli. Kolejne ujęcie ukazuje rosyjski transporter wycofujący się z pola bitwy.

Zniszczyli rosyjski pojazd opancerzony. Nagranie Brytyjczyka
Ochotnicy zniszczyli rosyjski pojazd opancerzony (Twitter, UAWeapons)

Ochotnicy z Europy oraz Ameryki Północnej walczą ramię w ramię z ukraińskimi żołnierzami. W piątek w sieci pojawiło się nagranie przedstawiające grupę żołnierzy z legionu cudzoziemskiego. Obrońcy Ukrainy przeprowadzają akcję partyzancką wymierzoną w załogę rosyjskiego transportera opancerzonego.

Członkowie legionu cudzoziemskiego zniszczyli rosyjski pojazd. Media obiegło nagranie

Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych widać grupę ochotników przygotowującą się w lesie do ataku. Akcent mężczyzn wskazuje, że jeden z nich pochodzi z Wielkiej Brytanii, drugi ze Stanów Zjednoczonych, a trzeci najprawdopodobniej z Kanady.

Żołnierze zauważają na pobliskiej drodze rosyjski transporter opancerzony. Decydują się na podjęcie próby wyeliminowania pojazdu. Ochotnicy przedzierają się z bronią przez zarośla, a jeden z nich strzela do pojazdu z ręcznej wyrzutni pocisków.

Film ukazuje, że akcja okazuje się niezwykle skuteczna. Pocisk trafia w zamierzony cel. Żołnierze natychmiast zarządzają odwrót.

Kolejny klip ukazuje tę samą akcję z lotu ptaka. Widać na nim rosyjski pojazd trafiony granatnikiem. Załoga zniszczonego transportera postanawia wycofać się w kierunku lasu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zniszczyli rosyjski transporter. Ochotnicy z całego świata walczą w Ukrainie

Od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę, do zaatakowanego kraju przyjechało ok. 20 tys. ochotników z całego świata. Wspomagają oni ukraińską armię w walce z Rosją.

Wszyscy żołnierze podpisują kontrakt z ukraińskim rządem. Są następnie przydzielani do odpowiedniej grupy bojowej w zależności od posiadanego doświadczenia. Brytyjski "Guardian" opisuje, że legion cudzoziemski na Ukrainie to największa tego typu formacja od czasów hiszpańskiej wojny domowej.

Obejrzyj także: Ekspert z podziwem o ukraińskich żołnierzach. "To naprawdę fenomen"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić