o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Robert Czykiel
|

Mandat za brak maseczki w samochodzie? Uwaga na wysokie kary

51
Podziel się

Od soboty 30 maja nie wszędzie będzie obowiązywać nakaz zakrywania nosa i ust. Maseczki jednak wciąż trzeba zakładać w samochodzie, gdy jedziemy z osobą, z którą na co dzień nie mieszkamy.

Nadal można dostać karę za brak maseczki w samochodzie
Nadal można dostać karę za brak maseczki w samochodzie (Getty Images)
bECtOnqZ

W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił poluzowanie obostrzeń związanych z zakrywaniem nosa i ust. Maseczki już nie będą konieczne w przestrzeni publicznej na otwartym terenie. Trzeba jednak być uważnym, bo to nie oznacza, że maseczki już całkowicie są zbędne.

Nie musimy zakładać maseczki, gdy jest możliwe zachowanie dystansu społecznego. Dlatego przykładowo na zatłoczonym chodniku już trzeba zakryć nos i usta. Ten sam nakaz obowiązuje w zamkniętych pomieszczeniach. A co z samochodami?

Wysokie kary za brak maseczki w samochodzie

W tej kwestii nic się nie zmienia. Maseczka nie jest potrzebna, gdy jedziemy sami lub z osobą, z którą na co dzień mieszkamy. Gdy jednak pasażerem jest na przykład znajomy, to już wszyscy w aucie muszą zakryć nos i usta.

bECtOnrb

Zakrywanie ust i nosa konieczne jest w środkach publicznego transportu zbiorowego oraz w samochodzie osobowym, w którym poruszają się co najmniej dwie osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie. W komunikacji i taksówce maseczka jest więc obowiązkowa, chyba że kabina kierowcy oddzielona jest od przedziału pasażerskiego - mówi w portalu dziennik.pl komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Jeżeli nie zastosujesz się do tego przepisu, to musisz się liczyć z wysokim mandatem. Policja wyjaśnia, że może to być nawet 500 zł. W dodatku grozi także kara administracyjna, która wynosi od 5 do 30 tys. zł.

bECtOnrh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bECtOnrC
KOMENTARZE
(51)
ip123
rok temu
Bzdurne zastraszanie. Jeżeli chłopak mieszka kilka lat z dziewczyną i ich wspólnym dzieckiem w podnajętym mieszkaniu np. w Warszawie. On zameldowany w Krakowie, ona w Gdańsku a ich dziecko zameldowane u dziadków w Szczecinie to jak oni mają się zachowywać w aucie:maseczki, odległości a w mieszkaniu odległości nawet "minus 15 centymetrów"? Powiedz policjantowi, że w dowodzie osobistym nie ma nawet adresu zamieszkania, adresu zameldowania a on ci przywali mandat za brak maseczek. Wiemy, jakich ostatnio mamy polskich policjantów. I co mądraliński?
dex
rok temu
Kiedy przestaniecie ogłupiać społeczeństwo ? Na świecie trąbią jaka jest prawda , a w Polsce zacofańcy nie mogą oderwać się od przekazu telewizyjnego ... hahaha
stefan
rok temu
te mandaty sa nielegalne !!!!!!!!!! rząd łamie prawo !!!!!!!!!!!!!
bECtOnrD
PL
rok temu
Zalecenie i ... kara?? Tylko w Najjaśniejszej :) No i specyjał: jak ktokolwiek (!) udowodni w czasie kontroli drogowej Fakt zamieszkania?? Brak obowiązku meldunkowego, dwa...trzy mieszkanka ??? ŻENADA
heja
rok temu
kogo tu słuchać,? ale jest bałagan
pit
rok temu
Szukanie kasy
Obywatel PL.
rok temu
Po uj mi ta maseczka w aucie , jak przemieszczam się sam . W przestrzeni otwartej nakaz zniesiony .
dasasd
rok temu
Bo to Polska, ten chory kraj...
Podpadli mi
rok temu
Dlaczego Szumowski i jego rzecznik od początku pandemii w Polsce nie założyli maseczki. Inni potrafią to zrobić, a oni uparcie jej nie założą.
Moja opinia
rok temu
Absurd goni absurd. Rządzący juz się gubią w tym co robią.
żenada
rok temu
jakie durne te przepisy dla ciemnoty ze niby oni dbają
kris
rok temu
hahaha cyrki :D
POpaprany
rok temu
to dlaczego pały jeżdżą bez maseczek
bECtOnrv
POpaprany
rok temu
to dlaczego pały jeżdżą bez maseczek
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić