o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Robert Czykiel
|

Mandat za brak maseczki w samochodzie? Uwaga na wysokie kary

51
Podziel się

Od soboty 30 maja nie wszędzie będzie obowiązywać nakaz zakrywania nosa i ust. Maseczki jednak wciąż trzeba zakładać w samochodzie, gdy jedziemy z osobą, z którą na co dzień nie mieszkamy.

Nadal można dostać karę za brak maseczki w samochodzie
Nadal można dostać karę za brak maseczki w samochodzie (Getty Images)
bDKhhHyt

W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił poluzowanie obostrzeń związanych z zakrywaniem nosa i ust. Maseczki już nie będą konieczne w przestrzeni publicznej na otwartym terenie. Trzeba jednak być uważnym, bo to nie oznacza, że maseczki już całkowicie są zbędne.

Nie musimy zakładać maseczki, gdy jest możliwe zachowanie dystansu społecznego. Dlatego przykładowo na zatłoczonym chodniku już trzeba zakryć nos i usta. Ten sam nakaz obowiązuje w zamkniętych pomieszczeniach. A co z samochodami?

Wysokie kary za brak maseczki w samochodzie

W tej kwestii nic się nie zmienia. Maseczka nie jest potrzebna, gdy jedziemy sami lub z osobą, z którą na co dzień mieszkamy. Gdy jednak pasażerem jest na przykład znajomy, to już wszyscy w aucie muszą zakryć nos i usta.

bDKhhHyv

Zakrywanie ust i nosa konieczne jest w środkach publicznego transportu zbiorowego oraz w samochodzie osobowym, w którym poruszają się co najmniej dwie osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie. W komunikacji i taksówce maseczka jest więc obowiązkowa, chyba że kabina kierowcy oddzielona jest od przedziału pasażerskiego - mówi w portalu dziennik.pl komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Jeżeli nie zastosujesz się do tego przepisu, to musisz się liczyć z wysokim mandatem. Policja wyjaśnia, że może to być nawet 500 zł. W dodatku grozi także kara administracyjna, która wynosi od 5 do 30 tys. zł.

bDKhhHyB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDKhhHyW
KOMENTARZE
(51)
Basia
9 miesięcy temu
AAA za co i dlaczego karać kierowców? Skoro to jest tylko zalecenie aa nie polecenie,nakaz noszenia maseczki! jak stwierdził to naczelny kłamca RP, Pinokio/Mateusz.
kiciek123.56
9 miesięcy temu
Od kiedy to za zalecenia a nie obowiazki mozna karac ???
ona@@
9 miesięcy temu
nie rozumiem tylko jednego dlaczego na weselu z 150 osobami nie trzeba mieć maski a w sklepie z dwoma osobami czy gdziekolwiek indziej już tak ?...wyjaśni mi ktoś ten fenomen...
bDKhhHyX
fredi
9 miesięcy temu
a za posiadanie noza i kija chyba jest mniejsza kara...
🌼💥💤
9 miesięcy temu
Ale się Porobiło teraz, no cóż za brak maseczki ochronnej w samochodzie = Wysoka kara i jak to wszystko trzeba zrozumieć.🤔🤔🤔
Najnowsze komentarze (51)
ip123
7 miesięcy temu
Bzdurne zastraszanie. Jeżeli chłopak mieszka kilka lat z dziewczyną i ich wspólnym dzieckiem w podnajętym mieszkaniu np. w Warszawie. On zameldowany w Krakowie, ona w Gdańsku a ich dziecko zameldowane u dziadków w Szczecinie to jak oni mają się zachowywać w aucie:maseczki, odległości a w mieszkaniu odległości nawet "minus 15 centymetrów"? Powiedz policjantowi, że w dowodzie osobistym nie ma nawet adresu zamieszkania, adresu zameldowania a on ci przywali mandat za brak maseczek. Wiemy, jakich ostatnio mamy polskich policjantów. I co mądraliński?
dex
9 miesięcy temu
Kiedy przestaniecie ogłupiać społeczeństwo ? Na świecie trąbią jaka jest prawda , a w Polsce zacofańcy nie mogą oderwać się od przekazu telewizyjnego ... hahaha
stefan
9 miesięcy temu
te mandaty sa nielegalne !!!!!!!!!! rząd łamie prawo !!!!!!!!!!!!!
PL
9 miesięcy temu
Zalecenie i ... kara?? Tylko w Najjaśniejszej :) No i specyjał: jak ktokolwiek (!) udowodni w czasie kontroli drogowej Fakt zamieszkania?? Brak obowiązku meldunkowego, dwa...trzy mieszkanka ??? ŻENADA
heja
9 miesięcy temu
kogo tu słuchać,? ale jest bałagan
pit
9 miesięcy temu
Szukanie kasy
Obywatel PL.
9 miesięcy temu
Po uj mi ta maseczka w aucie , jak przemieszczam się sam . W przestrzeni otwartej nakaz zniesiony .
dasasd
9 miesięcy temu
Bo to Polska, ten chory kraj...
bDKhhHyP
Podpadli mi
9 miesięcy temu
Dlaczego Szumowski i jego rzecznik od początku pandemii w Polsce nie założyli maseczki. Inni potrafią to zrobić, a oni uparcie jej nie założą.
Moja opinia
9 miesięcy temu
Absurd goni absurd. Rządzący juz się gubią w tym co robią.
żenada
9 miesięcy temu
jakie durne te przepisy dla ciemnoty ze niby oni dbają
kris
9 miesięcy temu
hahaha cyrki :D
POpaprany
9 miesięcy temu
to dlaczego pały jeżdżą bez maseczek
POpaprany
9 miesięcy temu
to dlaczego pały jeżdżą bez maseczek
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić