aktualizacja 

Żołdacy Putina pokazali, jak wygląda "szpital". Mają gorzej, niż bezdomni

W sieci pojawiło się nagranie, na którym rosyjscy żołnierze ze 144. Brygady Strzelców Zmotoryzowanych skarżą się na warunki w szpitalu polowym w tymczasowo okupowanej części obwodu chersońskiego. "Musimy spać na gołych siennikach" - słyszymy na wideo. To dopiero początek koszmaru.

Żołdacy Putina pokazali, jak wygląda "szpital". Mają gorzej, niż bezdomni
Rosyjscy żołnierze skarżą się na warunki w szpital. "Musimy spać na gołych siennikach" (Serwis X, @technicznybdg)

W serwisie X (dawniej Twitter) pojawiło się nagranie, które zostało zrobione przez rosyjskich żołnierzy ze 144 brygady strzelców zmotoryzowanych. Na filmie mężczyźni pokazują, jakie warunki panują w szpitalu polowym w tymczasowo okupowanej części obwodu chersońskiego.

Słyszymy również, jak żołnierze Władimira Putina mówią, że muszą spać na gołych siennikach, że nikomu nie są potrzebni i jedzą gorzej niż bezdomni. Mało tego wielu z nich miało być leczonych, ale nie dostali żadnych lekarstw.

To nie pierwszy raz, kiedy rosyjscy żołnierze narzeka na warunki bytowe. Dzieje się tak praktycznie od pierwszych dni wojny na terytorium naszych wschodnich sąsiadów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 18.12
Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Nie jesteśmy mięsem armatnim, jesteśmy ludźmi"

Na przykład w lipcu 2023 roku Anton Heraszczenko opublikował w serwisie X (dawniej Twitter) nagranie, na którym rosyjscy żołnierze skarżyli się na warunki na froncie i działania ministerstwa obrony Rosji.

Na wideo widać rosyjskich żołnierzy, którzy zwracają się do resortu obrony i samego Siergieja Szojgu. - Ministerstwo Obrony nie dotrzymuje obietnic, nie mamy amunicji - skarżą się wojskowi, opowiadając o poważnych stratach na froncie. - Zostało nas sześciu z trzech plutonów - mówią mężczyźni na nagraniu.

Jeden z mężczyzn przyznał, że kiedy po przegranej bitwie jego oddział wrócił do jednostki, usłyszeli od dowódcy: "Nadal żyjesz? Jeśli nadal żyjesz, wróć do ataku".

Nie jesteśmy mięsem armatnim, jesteśmy ludźmi, skończcie z tym szaleństwem - apelują na koniec nagrania żołnierze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić